Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 października 2020 r., imieniny Edmunda, Przemysława

Umiejętności na wagę zdrowia i życia

(Zam: 03.11.2016 r., godz. 11.55)

Gmina Wyszków przeprowadziła szeroką akcję propagującą wiedzę i umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podzielono ją na etapy. W pierwszym brali udział rodzice, absolwenci i uczestnicy zajęć w Gminnej Szkole Rodzenia. Z kursu mogli również skorzystać rodzice dzieci z wyszkowskich szkół i przedszkoli. Bezpłatne, dwugodzinne szkolenie dla 90 osób z pomocy przedmedycznej, w szczególności uwzględniające zasady pomocy noworodkom, niemowlętom i małym dzieciom, poprowadził w bibliotece miejskiej w Wyszkowie ratownik medyczny Robert Macioch. Drugi etap kampanii objął gminne szkoły, gdzie powołani zostali koordynatorzy odpowiedzialni za realizację i promowanie akcji. Koszty kursu pomocy dla 60 uczniów w każdej ze szkół podstawowych i 90 uczniów w Zespole Szkół (zajęcia odbywały się w grupie do 30 uczniów przez 2 godziny) pokryła gmina. Z oferty skorzystało ponad 600 uczniów
Gmina zachęcała również szkoły do aktywności, propagowania akcji, pozyskania dodatkowych pieniędzy (np. przy wsparciu sponsorów, czy rad rodziców) na przeszkolenie większej ilości uczniów, realizowania edukacji, konkursów, ciekawych pomysłów.
Wyszkowskie szkoły w poniedziałek 17 października promowały zasady pierwszej pomocy obchodząc Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca ustanowiony w 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem dnia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W szkołach odbyły się akcje promujące zasady udzielania pierwszej pomocy, konkursy itd.
17 października odbyło się także bezpłatne szkolenie pierwszej pomocy dla pracowników Urzędu Miejskiego.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl