Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin

(Zam: 03.11.2016 r., godz. 11.54)

43-osobowa delegacja z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach uczestniczyła w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe różańce z napisem „Jezu Ufam Tobie”, znaczki pielgrzymkowe oraz obrazki z Janem Pawłem II. Mimo niesprzyjającej jesiennej pogody na placu przed Szczytem zgromadziło się ok. 18 tys. dzieci i młodzieży, reprezentującej 420 szkół z całej Polski, a także delegacja z Wilna. W czasie mszy św. wystawiono ok. 370 pocztów sztandarowych. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.
O godz. 11.00 rozpoczęła się msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Był na niej obecny ks. Marcin Janocha, kapelan prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który odczytał list od niego: „Uważam za niezwykle ważne, że polscy pedagodzy w kraju i na obczyźnie dbają o przekazywanie następnym pokoleniom zasad, które głosił papież Polak, a w których wzrastali nasi przodkowie. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy kultywują to wielkie i dobre dzieło, jestem bowiem przekonany, że procesowi edukacji sprzyja jednoczesna formacja duchowa” – napisał prezydent RP.
W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej, listu od Ojca Świętego Franciszka i poświęcenie pamiątkowych różańców. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.
W auli im. Ojca Kordeckiego spotkali się przedstawiciele szkół przybyłych na Jasną Górę. Omówiono dotychczasowe ogólnopolskie przedsięwzięcia podjęte przez Rodzinę. Gimnazjum w Jadownikach zaprosiło nauczycieli na XXX Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. Część pieniędzy zebranych przez komitet organizacyjny zjazdu zostało przeznaczonych dla polskiej rodziny z Kazachstanu, która wróciła do ojczyzny oraz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Cieszymy się, że w tym darze jest też cząstka wpłat społeczności szkolnej z Leszczydołu-Nowin.
W czasie wolnym uczniowie odwiedzili Skarbiec, jasnogórskie muzea, a przede wszystkim modlili się u stóp Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani.
Wraz z uczniami wyjechali nauczyciele: Iwona Ochmańska, Anna Suchta, Teresa Przygoda i Celina Kulesza. Obecny był poczet sztandarowy z kl. VI: A. Żebrowska, L. Radziewicz, A. Idzkiewicz, Z. Gąsiewska, M. Wiśniewski i K. Szymański.
Z pielgrzymką miał związek również konkurs na jej znaczek, zorganizowany przez Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie, którego wyniki ogłoszono podczas zjazdu. Wzięło w nim udział 219 szkól z całej Polski. Przysłano 296 prac. Wśród projektów były dwa z naszej szkoły: Julii Ochmańskiej ze szkoły podstawowej i Karoliny Kowalskiej z gimnazjum.
T.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl