Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyZniszczyli ogrodzenie

Ikona
(Zam: 05.04.2011 r., godz. 11.32)

Nieznani sprawcy zdewastowali ogrodzenie stacji uzdatniania wody ze studnią pompy głębinowej, należącej do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Połamane i pokruszone zostały betonowe elementy ogrodzenia, dokładnie 44 płyty o wymiarach 2,0 x1,5 m. Ponieważ wcześniej, gdy stacja była ogrodzona zwykłą siatką, zdarzały się jej kradzieże, zakład postanowił ją zabezpieczyć betonowym ogrodzeniem. Pomysłowości i pracowitości wandalom nie brakowało, trudno jednak stwierdzić, w jakim celu ktoś zadał sobie tyle trudu, by potłuc betonowe płyty.

– Może najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie monitoringu – komentuje zdarzenie prezes Teresa Jastrzębska. – Jednak mamy kilka takich stacji, praktycznie w polu, to wielki teren, to poważna inwestycja, poza tym jest problem z zasilaniem sterowniczym. Być może zdecydujemy się na taką formę ochrony. Ogrodzenie jest jednak tańsze.

Sama studnia jest zabezpieczona alarmem, jednak należy dodatkowo ją ogrodzić. Do dewastacji doszło około dwóch tygodni temu. W miniony weekend uszkodzono kolejne ogrodzenia dwóch studni. Zakład skontaktuje się z ubezpieczycielem i firmą ochroniarską w celu ustalenia nowych sposobów zabezpieczania stacji.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl