Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Aktywny początek nauki

(Zam: 26.10.2016 r., godz. 12.14)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Przede wszystkim realizujemy najważniejsze założenia polityki oświatowej. Jednym z priorytetów jest kształtowanie postaw do wartości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W naszej szkole nauczyciele i starsi uczniowie czytają przedszkolakom, czytaliśmy również fragmenty znanych dzieł literackich Henryka Sienkiewicza. W kalendarzu wydarzeń szkoły znajdują się popołudnia z książką, dużą popularnością cieszy się szkolna biblioteka. Wspólnie z nami czytają także rodzice.
Postawy do wartości kształtujemy przede wszystkim przez rozwój aktywności własnej, spotkania z interesującymi ludźmi, udział w inscenizacjach, zawodach sportowych.
Wystąpiliśmy w II Przeglądzie Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami w WOK „Hutnik” ze spektaklem „Bądź sobą”. W ramach integracji środowiskowej spektakl prezentowaliśmy uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Zorganizowaliśmy również spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”, powitaliśmy jesień na Wzgórzu Bielińskim, wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski, byliśmy uczestnikami Paraolimpiady „Pod dębami” w Ostrówku. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Nie zawiodły, jak zwykle, sympatyczne koleżanki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie.
Szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły była wizyta w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Przyjechaliśmy tam na jej zaproszenie po odbiór zestawu do integracji sensorycznej. Piękny prezent dla naszych uczniów wręczał osobiście prezes Agencji Daniel Obajtek.
Wiele działo się w naszej szkole w ciągu zaledwie jednego miesiąca.
M.L. i uczniowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl