Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaWirtualna biblioteka

(Zam: 26.10.2016 r., godz. 12.10)

Miejska biblioteka w Wyszkowie przystąpiła do Konsorcjum Bibliotek Publicznych Powiatu Radomskiego i Wschodniego Mazowsza i uzyskała dostęp online do wybranych specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych książek w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Zainteresowani skorzystaniem z wirtualnej biblioteki powinni udać się do miejskiej biblioteki w Wyszkowie, by uzyskać specjalny kod PIN. Następnie należy się zalogować na stronie www.libra.ibuk.pl i wprowadzić otrzymany kod.
Serwis IBUK Libra należy do Wydawnictwa Naukowego PWN i istnieje od 2007 r. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach. Czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.
Lista tytułów w IBUK Libra nie jest zamknięta i będzie systematycznie rozbudowywana. Książek przeglądanych za pomocą IBUK Libra nie można drukować ani kopiować. Nie ma za to limitu książek, które można przechowywać na swojej wirtualnej półce. Jeśli brakuje publikacji, którą chcemy przeczytać, można zgłosić zapotrzebowanie bezpośrednio stronie IBUK Libra. Zgłoszenie zostanie przekazane bibliotece, która podejmie ostateczną decyzję odnośnie zakupu danej pozycji.
J.P.

Komentarze

Okładka czy etui?
Dodane przez Anonim, w dniu 28.10.2016 r., godz. 17.24
Poezja ze smartfona ? Romantyzm czy rewolucja?! Jest wiele znaków zapytania.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta