Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Wspaniała aktorka w muzycznym wcieleniu

(Zam: 26.10.2016 r., godz. 12.07)

Znakomita artystka Stanisława Celińska – aktorka znana nie tylko z ról filmowych i teatralnych, ale też pieśniarka, w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” 14 listopada zaprezentuje melodie ze swojego najnowszego albumu.

Nastrojowe, refleksyjne, melancholijne melodie znalazły się na płycie „Atramentowa”, który będzie tematem przewodnim koncertu zaplanowanego w WOK „Hutnik”. Wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją na Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.
Na potrzeby płyty teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Maciej Muraszko zaaranżował też na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.
Stanisławie Celińskiej na płycie towarzyszą wybitni muzycy oraz artyści z Ukrainy. Ciekawostką jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” wraz z jej autorką Katarzyną Nosowską. Artystka śpiewa też na płycie wraz z Muńkiem Staszczykiem.
Album,,Atramentowa…” Stanisławy Celińskiej w czerwcu 2015 r. stał się złotą płytą, po paru kolejnych tygodniach platynową (sprzedaż osiągnęła 60 000 egzemplarzy, co oznacza status podwójnej platyny).
Stanisława Celińska wystąpi w WOK „Hutnik” 14 listopada, godz. 19.00. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie ośrodka.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl