Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Bug powalczył w Płocku

(Zam: 26.10.2016 r., godz. 12.02)

Mimo iż pierwszy zespół seniorów Bugu Wyszków uległ w sobotę w Płocku rezerwom miejscowej Wisły 3:4, to jednak nasi piłkarze mogą chodzić z podniesionymi głowami, bowiem nie dali się zdominować drużynie wspartej posiłkami z wyższych klas rozgrywkowych.

Mecze przeciwko Wiśle II Płock, rozgrywane na stadionie rywala, są tradycyjnie już bardzo trudne dla wszystkich zespołów z IV ligi. Rezerwy drużyny występującej obecnie w Lotto Ekstraklasie, a w latach ubiegłych w I lidze, regularnie wspierane są przez piłkarzy z pierwszej drużyny. Nie inaczej było w ostatnią sobotę, kiedy naprzeciw płocczan stanęli piłkarze trenera Macieja Wesołowskiego.
Spotkanie przebiegało pod dyktando miejscowych. Zespół Bugu, mimo iż zepchnięty do defensywy, to jednak mocno się odgryzał. Rywale wyszli na prowadzenie w 22. minucie spotkania, po bramce zdobytej płaskim strzałem zza pola karnego. Wyszkowianie odpowiedzieli w 35. minucie, z około 20. metrów, wydawało się niegroźnie, uderzył Piotr Bazler, a piłka zatrzepotała w siatce przy bierności bramkarza gospodarzy. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy.
Po wznowieniu gry ponownie na prowadzenie wyszli rywale. W 79. minucie jeden z płocczan podwyższył na 3:1. Gdy wydawało się, że wynik meczu jest już przesądzony, błąd rywali wykorzystał Bazler i ładnym lobem zdobył drugą bramkę dla Bugu. Nadzieja wyszkowian na wyrównanie trwała dziesięć minut, po których padła czwarta bramka dla miejscowych. Ambitni piłkarze Bugu odpowiedzieli jeszcze w ostatniej akcji meczu golem zdobytym przez Maksymiliana Vogtmana, po nim jednak sędzia od razu zakończył mecz. Mimo przegranej, zawodnicy Bugu zasługują na słowa uznania.
Wisła II Płock – Bug Wyszków 4:3 (1:1)
Bramki dla Bugu: P. Bazler 35., 80., M. Vogtman 90+3.
Bug: K. Goleń – K. Maciak, P. Kostrzanowski (22. – K. Kaput), Ł. Damętko, M. Paradowski, M. Bala, T. Aleksiejuk (69. – M. Vogtman), J. Rejnuś, P. Bazler (90. – P. Połodziuk), A. Majczyna – D. Witkowski (71. – E. Dobkowski).

W najbliższej kolejce wyszkowianie zmierzą się z „czerwoną latarnią” ligi, Deltą Słupno. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 22 października na wyszkowskim stadionie. Początek spotkania o godz. 11.30.

Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Hutnik Warszawa 4:2
Bzura Chodaków – KS Łomianki 2:0
MKS Ciechanów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4:1
Delta Słupno – MKS Przasnysz 1:3
Pogoń II Siedlce – Unia Warszawa 4:2
Błękitni Raciąż – Dolcan Ząbki 2:3
Podlasie Sokołów Podlaski – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:5
Mławianka Mława – Czarni Węgrów 0:1
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Tęcza Łyse 4:1
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl