Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

By uczniowie widzieli w was zawsze mistrzów

(Zam: 19.10.2016 r., godz. 14.06)

Między innymi takie życzenia burmistrz Grzegorz Nowosielski złożył nauczycielom gminnych szkół z okazji ich święta. Uroczystość im dedykowana odbyła się 13 października w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Dla zebranych wystąpił aktor Jacek Borkowski.– Mądrość, to podobno myśleć ze sceptycyzmem, ale działać z optymizmem. Jakoś wyjątkowo myśl ta wydaje mi się bliska nauczycielskiej pracy – zwrócił się do nauczycieli Grzegorz Nowosielski. – Bo oto najpierw trzeba zgromadzić pokaźny kapitał wiedzy, pokornie i cierpliwie, by zostać nauczycielem, a potem bez tego optymizmu, życzliwości, wiary w siebie – nie da się chyba nauczycielskiej misji realizować. Państwa mądrością zatem wychowujemy kolejne pokolenia wyszkowian – dodał i życzył, by uczniowie widzieli w nich autorytety, przewodników, a rodzice odnosili się z szacunkiem, zrozumieniem, sympatią.
Burmistrz przy okazji święta mówił też o wyzwaniach czekających nie tylko nauczycieli, ale też wszystkie osoby związane z oświatą.
– Wiem, jak trudno te życzenia spełniać w trudnym czasie, czasie zmian. Chyba nigdy w swojej pracy samorządowej nie miałem takiego święta edukacji. Przed nami wszystkimi wyzwanie wprowadzenia w życie dużej, ważnej i szerokiej reformy – zaznaczył. – To, o co bardzo państwa dziś proszę, to żebyśmy pamiętali, że to nasza wspólna sprawa, wspólne wyzwanie. Szkoła to uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale też samorządy, jako organy prowadzące szkół. Razem musimy stawić czoła temu trudnemu zadaniu i wierzę, że damy sobie z nim radę.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymali wyróżnienia i nagrody. Nauczyciele wyróżnieni nagrodą „Dobrego wychowawcy”: Adriana Rozenek (Zespół Szkół w Leszczydole-Nowinach), Anna Suchta (Zespół Szkół w Leszczydole-Nowinach), Renata Wróbel (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym), Ewa Kopko (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Małgorzata Nasiadka (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Bożena Michalak (Zespół Szkół w Wyszkowie), Monika Królikowska (Zespół Szkół w Wyszkowie), Elżbieta Kwiatkowska (Zespół Szkół w Wyszkowie), Helena Świderska (Zespół Szkół w Wyszkowie), Lidia Groszyk (Zespół Szkół w Rybnie), Maria Kulesza (Zespół Szkół w Rybnie), Beata Jakubczak (Zespół Szkół w Rybnie), Ewa Barbara Mielczarczyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Ewa Danuta Landoch (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Marta Sadowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Dorota Jastrzębska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Marzena Rojek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Iwona Woźniakowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Ewelina Woźny (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Krystyna Augustynik (Szkoła Filialna w Skuszewie), Izabela Składanek (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Dorota Dąbkowska (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Alfreda Ewa Zdunek (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Danuta Dorota Świerczewska (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie), Agnieszka Powierza (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie), Ewa Nowak-Kowalska (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie).
Nagrodę Burmistrza Wyszkowa 2016 otrzymali: Lidia Liżewska (Przedszkole nr 3 w Wyszkowie), Maciej Główczyński (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Beata Kamińska (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie), Agata Barbara Marciniak (Zespół Szkół w Rybnie), Ewelina Woźny (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Małgorzata Augustynik (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Grażyna Sroczyńska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Jolanta Piątkowska (Zespół Szkół w Leszczydole-Nowinach), Małgorzata Chibowska (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Agnieszka Łuczyńska (Przedszkole nr 3 w Wyszkowie), Agnieszka Deptuła (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie), Krzysztof Ochmański (Zespół Szkół w Leszczydole-Nowinach), Hanna Dziubiel (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Alina Oleksiak (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Urszula Gałecka (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Wiesław Pasek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Zbigniew Szczerba (Zespół Szkół w Wyszkowie), Krystyna Szczuka-Wiśniewska (Zespół Szkół w Wyszkowie), Lucyna Wilczyńska (Zespół Szkół w Wyszkowie).
Nagrody wręczali burmistrz Grzegorz Nowosielski, zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, przewodniczący komisji oświaty i spraw społecznych Rady Miejskiej Jan Hryniewicz oraz naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomir Cieślak.
Po wręczeniu nagród na scenie z godzinnym programem artystycznym wystąpił znany i lubiany polski aktor Jacek Borkowski.
J.P.

Komentarze

By uczniowie widzieli w was mistrzów
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 19.10.2016 r., godz. 15.41
Szkoda, że mieszkańcy nie mogą się cieszyć z mistrzów samorządowców.
Dodane przez okoń, w dniu 19.10.2016 r., godz. 19.04
Kiedy w końcu ruszy zapowiadany od dawna na samorządy program cela+?
Dodane przez Emilia, w dniu 19.10.2016 r., godz. 19.20
Pani Zalewska sprawiła, że autorytet i prestiż nauczycieli bardzo spadł. Jak dzieci mają szanować nauczycieli, jak minister traktuje ich jak niepełnosprawnych intelektualnie. Wszystkim nauczycielom dziękuję za ich ciężką pracę i przepraszam za PIS. Więcej na nich nie zagłosuję.
Dodane przez bolek, w dniu 19.10.2016 r., godz. 22.12
dobrze że nareżcie PIS rządzi naszym krajem oni zrobią porzadek w tym kraju jedyna partia która coś dobrego robi dla narodu WSZYSCY WYSZKOWIAKI KOCHAJĄ PIS. I ŻEBY RZĄDZILI NNASZYM KRAJEM PRZEZ KOLEJNE 10 LAT KOCHAMY PIS.
Dodane przez Z oślej ławki, w dniu 20.10.2016 r., godz. 11.18
A pani Skolik z ZDZ też nie poprawiła nauczycielskiego wizerunku. Ale wyszkowski KOD nauczycielski jakoś nie protestował. Klub Przyjaciół też.
Dodane przez marta, w dniu 20.10.2016 r., godz. 20.28
Gratuluję nagrodzonym i życzę wszystkiego najlepszego. Szczególnie nauczycielom gimnazjów. Nie martwcie się. Niedługo po PISie zostanie tylko wspomnienie. Dziękuję za odważną postawę w obronie uczniów i ich praw do rzetelnej nauki.
Dodane przez Lola, w dniu 22.10.2016 r., godz. 10.06
Oby Pis poszedł na śmietnik historii jak najwcześniej.Im szybciej ich odsuniemy od władzy tym lepiej dla Nas.Jeszcze nigdy w historii nikt tak nie podzielił Polaków jak Kaczyński i tak nieudolnie rządził nie licząc się z suwerenem.Bałaganu tylko łobuzy narobili we wszystkim w czym możliwe.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.10.2016 r., godz. 13.10
Szpony pisu precz od gimnazjów
Dodane przez Kaśka, w dniu 23.10.2016 r., godz. 18.06
Czy wśród nauczycieli są również patrioci? Nie chodzi mi o patriotyzm wynikły z potrzeby awansu zawodowego, a taki zwykły, uczciwy.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.10.2016 r., godz. 22.12
Kilkoro by się znalazło. Ale tych nowoczesnych chyba niestety jest większość. Tych spod znaku różowego morła i czekolady.
Dodane przez Prafrazując, w dniu 24.10.2016 r., godz. 10.07
Żeby nauczyciele widzieli w wydziale edukacji i we władzach mistrzów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl