Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 15 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Magdaleny

Twarde stanowisko w sprawie ZUS

(Zam: 05.04.2011 r., godz. 11.40)

Przez aklamację powiatowi radni przyjęli list, w którym sprzeciwiają się planowanej reorganizacji wyszkowskiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pismo ma trafić do prezesa ZUS i dyrektora inspektoratu w Płocku, a także ministra pracy.

Z Wyszkowa do Pułtuska ma być przeniesiony dział emerytalno-rentowy, do naszego miasta mają natomiast trafić sprawy związane z ubezpieczeniami i składkami, w Wyszkowie będzie jedynie biuro podawcze – to założenia szykowanych w ZUS-ie zmian. Władze powiatu nie zgadzają się z tymi planami, stąd na sesji 30 marca radni debatowali nad przygotowanym przez zarząd projektem stanowiska w tej sprawie.

- Nie ma racjonalnych przesłanek, by tak ważny wydział przenosić do mniejszego powiatu – oświadczył Waldemar Sobczak.

- Tego się nie mówi wprost, ale obawiam się, że w dalszej konsekwencji powstanie biuro podawcze nie tylko do spraw emerytur, ale także w zakresie składek. Kilka osób będzie przyjmowało dokumenty i odsyłało je do
Płocka albo Pułtuska – stwierdził wicestarosta Zdzisław Damian Bocian. – Nie wyobrażam sobie, że petent wyjedzie z Długosiodła, Brańszczyka, czy Zabrodzia do Pułtuska, w sytuacji, kiedy tam nie ma jako takiej komunikacji. Powinniśmy starać się o to, by nasz inspektorat podlegał pod Warszawę, a nie pod Płock. Emeryt, czy ktoś, kto stara się o świadczenia, będzie jechał do Płocka na dwa dni, bo w jeden dzień sprawy załatwić się nie da.

Na wniosek Urszuli Mikołajczyk, w liście zwrócono także uwagę na niedogodności dla osób niepełnosprawnych wynikające z proponowanych zmian.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl