Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2022 r., imieniny Magdaleny, UrbanaUratował rannego kierowcę

(Zam: 19.10.2016 r., godz. 13.10)

Nikt z przejeżdżających obok nie pomógł mężczyźnie w rozbitym aucie. Na ratunek ruszył mu dopiero policjant, będący tego dnia na urlopie.

We wtorek rano st. sierż. Ariel Pietruszka, pełniący na co dzień służbę w patrolówce Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie jechał swoim samochodem drogą serwisową z Lucynowa do Mostówki. Zauważył w rowie rozbitego volkswagena. Zatrzymał się i pobiegł do pojazdu. Za kierownicą siedział poważnie ranny mężczyzna, którego nie można było wyciągnąć z pojazdu z powodu uszkodzeń auta. Ariel Pietruszka zadzwonił po służby ratownicze i opatrzył poszkodowanego. Do czasu przyjazdu ratowników, tamował krwawienie rannego mężczyzny. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Wyszkowie.
Jak później ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego, 37-latek kierujący volkswagenem golfem najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Według funkcjonariuszy, mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą, bo nie ma uprawnień do kierowania.
Funkcjonariusz, który udzielił pomocy mężczyźnie ma 5-letni staż służby w Policji. Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy w podobnych okolicznościach ratował komuś życie. Mimo tego, że do wypadku doszło w pobliżu drogi S8, w miejscu, gdzie jest bardzo duży ruch pojazdów, jedynie policjant zatrzymał się, by udzielić pomocy poszkodowanym. Inni kierowcy i pasażerowie przejeżdżających obok rozbitego samochodu mijali go nie interesując się zupełnie tym, czy w aucie przebywa osoba ranna.
Prawo nakłada na każdego obowiązek udzielenia pomocy osobom, których zdrowie i życie jest bezpośrednio zagrożone. Nieudzielenie pomocy jest zagrożone karą trzech lat więzienia.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez b4rr, w dniu 25.10.2016 r., godz. 08.40
NIE przesadzacie? Wiele osób zatrzymuje sie dø wypadku i o Nich nie piszecie a policjant jest zawsze na słóżbie. Chwała mu za to

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl