Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Powiat dorzuci miastu do ekologicznej energii

(Zam: 12.10.2016 r., godz. 14.29)

Radni powiatowi podczas nadzwyczajnej sesji zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej gminie Wyszków, która zamierza pozyskać unijne pieniądze na odnawialne źródła energii. Justyna Garbarczyk dziwiła się nadzwyczajnemu trybowi podejmowania uchwały dotyczącej projektu, nad którym wyszkowski samorząd pracuje od wielu miesięcy.Sesja odbyła się 6 października. Choć sprawa solarów nie była jedyną, wzbudziła najwięcej dyskusji. Urząd Miejski głównie z myślą o mieszkańcach zamierza ubiegać się o dotację na solary, która pokryłaby 80 proc. kosztów przedsięwzięcia. Z możliwości instalacji urządzeń mogłoby skorzystać niemal pół tysiąca gospodarstw domowych zlokalizowanych w gminie Wyszków. Kolektory słoneczne zapewniłyby im możliwość podgrzania wody dzięki energii słonecznej. Dodatkowo wyszkowski samorząd chce utworzyć instalacje na trzech przedszkolach oraz budynku, gdzie mieści się Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe. Z racji korzystania z tego obiektu, samorząd powiatowy wesprze projekt przekazując 32 653,61 zł na wkład własny przedsięwzięcia. Dzięki temu partnerstwu, gmina Wyszków może otrzymać dodatkowe punkty w trakcie oceny wniosku o przyznanie dofinansowania. Sprawę na nadzwyczajnej sesji przedstawiła radnym naczelnik wydziału rozwoju i funduszy Starostwa Powiatowego Ewa Ćwik. Według niej, pośpiech związany ze zwołaniem nadzwyczajnej sesji wynikał z faktu, że gmina miała czas na złożenie wniosku o dofinansowanie do 10 października.
– Burmistrz chyba mógł wcześniej zwrócić się do nas o podjęcie uchwały, przecież wie, że raz w miesiącu mamy sesje – zabrała głos Justyna Garbarczyk. – Szanujcie trochę radnych – apelowała.
Ostatnia, comiesięczna zwykła sesja Rady Powiatu odbyła się 30 września. Według starosty, burmistrz zwrócił się do powiatu o wsparcie finansowe już po obradach. Tłumaczył też, że Urząd Miejski dodał do projektu przedsięwzięcia, w ramach których będą budowane instalacje zamieniające energię promieniowania słonecznego na energię prądu elektrycznego (z takich urządzeń ma korzystać urząd).
– Zrobili bilans programu, uznali, że brakuje w nim fotowoltaiki, inaczej prawdopodobnie w projekcie nie znalazłby się nasz budynek – zaznaczył starosta Bogdan Pągowski. – Mieszkańcy są zainteresowani solarami umożliwiającymi podgrzewanie wody. Produkcja energii elektrycznej nie jest w Polsce popularna – dodał wskazując, że nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej nie można odsprzedać, musi ona być wykorzystywana w budynku, gdzie instalacja fotowoltaiczna jest stworzona.
Stanowisko Justyny Garbarczyk wsparł też Waldemar Sobczak.
– Dobrze by było przewidywać takie sytuacje – podkreślił wskazując, że radni powiatowi w ostatnich miesiącach kilkakrotnie spotykali się na sesjach nadzwyczajnych.
Powodem był m.in. Regionalni Inwestycje Terytorialne, do których samorządy subregionu ostrołęckiego wpisały inwestycje mając nadzieję na dofinansowanie ich ze specjalnej puli funduszy unijnych przydzielonej do RIT. Z mechanizmu tego korzystają też Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski (do RIT-u wpisali m.in. kontynuację budowy obwodnicy śródmiejskiej, modernizację w szpitalu). Do skorzystania z unijnych funduszy w ramach RIT jest coraz więcej chętnych. Tym razem powiat makowski chce na listę inwestycji wpisać swoje przedsięwzięcie, aby jednak tak się stało, wszyscy partnerzy RIT-u muszą zaakceptować fakt zawarcia nowej inwestycji.
– Trzeba się spodziewać, że takie sesje zwołane w sprawie RIT-u będą się powtarzały. Wszyscy partnerzy muszą podjąć uchwałę dotyczącą zmian. Nie można w tej kwestii upoważnić Zarządu Powiatu – zaznaczył przewodniczący Rady Powiatu Jacek Bachański.
Regionalne inwestycje terytorialne (RIT) to mechanizm stworzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego skierowany do pięciu subregionów: ciechanowskiego, płockiego, ostrołęckiego, siedleckiego i radomskiego. Nabór wniosków na projekty wskazane w planie inwestycyjnym dla subregionów będzie odbywał się w trybie konkursowym.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Jątek, w dniu 12.10.2016 r., godz. 15.40
Odnawialna energia i w ogóle energia w wykonaniu Nowosielskiego kojarzy mi się z PEC-em, Bończykiem i wielkimi inwestycjami w kongregację. Jak wiadomo wyszło z tego wielkie g...
Aku ku tu jestem!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2016 r., godz. 16.11
a nie można by tak przodem, normalnie , uczciwie, szczerze i jeszcze do tego z sensem do mieszkańców miasta?!Z jakiego powodu miałby być nadmiar energii? Na chłopski rozum wziąść - Polska leży w klimacie umiarkowanym. To nie Grecja gdzie słońce przez cały czas daje. Zgodnie z uzasadnionymi fachowo obawami specjalistów w sprawie energii powstrzymuję się się od podejmowania takiej decyzji a w urzędzie jeżeli nie zostawią starych kabli to jasne ,ze będzie ciemność . Można inaczej spożytkować swoje pieniądze na ochronę środowiska. W sprawie zaś konkursów miejmy nadzieję ,ze ich wynik nie będzie z góry już znany, tak jak miało to miejsce w kilku innych sprawach. Będzie uczciwy.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2016 r., godz. 16.14
Ojtam, ojtam. Jak są nadzwyczajne posiedzenia, to pewnie jest za to i finansowa premia. Rada chyba w komplecie.
Uwaga Misiewicze J. Kaczyński mówi:
Dodane przez Belka, w dniu 12.10.2016 r., godz. 17.52
Będziemy też zwalczać wszelkie przejawy nepotyzmu, rozmawiałem o tym w ostatnich godzinach z Panią Premier. Chodzi o pewne konkretne decyzje, to nie jest tak, że jest zalew nepotyzmu, ale można wyeliminować ludzi, którzy zostali zatrudnieni na takiej zasadzie. Będziemy szli w takim kierunku, by wszystko było czyste i merytoryczne.
Dodane przez ŁAPU-CAPU, w dniu 12.10.2016 r., godz. 18.25
Burmistrz chce solarami obdzielyc kolegów!
Cała UE!
Dodane przez Sonko, w dniu 12.10.2016 r., godz. 19.57
Nasze dotacje z Unii idą na marne cele. Ogniwa są w tym projekcie produkcji, a jakże, niemieckiej! Unie tu da, a tam weźmie. Rzecz, jak przedmówca pisze, przereklamowana i mało przydatna.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2016 r., godz. 21.01
Już nam Niemce nazwozili złomu w postaci starych, wycofanych z Raihu turbin wiatrowych. Teraz wpychają nam to co nie sprzedało się w Grecji, wmawiająć nam jakie to nie cuda widy.
Dodane przez knom, w dniu 12.10.2016 r., godz. 23.25
Gdyby technologia ta była w Polsce skuteczna, ludzie sami, masowo by się w nią zaopatrywali dla realnych oszczędności. Tak jak z instalacjami gazu LPG w samochodach. Pożytek z tego jest niewielki w naszym klimacie, więc może być sporo prawdy, że ktoś chce z pomocą unii na tym zarobić. Osobiście wolałbym unijne wsparcie w ważniejszych dla mnie dziedzinach. Mogły by to być przydomowe oczyszczalnie ścieków z większym pożytkiem dla środowiska.
Dodane przez ola, w dniu 13.10.2016 r., godz. 09.36
Niemcy nie muszą nam nic wwozić, sami sobie właśnie wieziemy, szeroką falą, złom motoryzacyjny od sąsiada, za 500+ - wstawając z kolan, niektórzy upadli na głowę. P.S. czy superminister policzył 93 tys. Polaków, którzy powrócą do ojczyzny z Niemiec, bo pani Kanlerz zakręca kurek dla nierobów, a i z Wysp przybędą, Francja po tej lekcji "dobrego wychowania" też nie pozostanie bezczynna; wschodni sąsiad już się przed nami zamknął - do Nowego Roku zostaną sami swoi z niemiecką tradycją ubierania drzewka Bożonarodzeniowego
ola
Dodane przez Złom, w dniu 13.10.2016 r., godz. 10.57
Od czegoś trzeba zacząć ola. Przykład twój mąż-nie mąż i jego pierwsze auta. Przyznasz, że kradzione?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 11.09
I co to za radość, że stać nas jedynie na używane auta? Za to jesteśmy (byliśmy) skubani na najdroższe na świecie i przestarzałe Caracale.
Dodane przez Złom, w dniu 13.10.2016 r., godz. 11.20
Boże narodzenie może też wymyślili Niemcy?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 11.39
I Carakanów nie ma - ola Dodane przez Teraz Polska!, w dniu 11.10.2016 r., godz. 22.37 Szefowie Airbus Helicopters poinformowali, że przystępują do budowy nowego śmigłowca, który ma zastąpić Caracale. Polska zdecydowała się więc na zakup maszyn, schodzących z oferty Airbusa. Co ciekawe, nagle drastycznie wzrosły ceny. Wcześniej informowano, że zakup 70 śmigłowców dla polskiej armii będzie kosztował od 8 do 12 mld zł. W czerwcu 2016 roku zakup zmniejszono do 50 śmigłowców, a cena wzrosła do 13 mld zł. Oznaczało to, że w ciągu kilku tygodni podrożały co najmniej o kilkadziesiąt milionów zł na sztuce. Nawet pobieżna analiza faktów wskazuje, że wielomiliardowy kontrakt z Polską miał być zastrzykiem finansowym, który pozwoliłby na modernizację produkcji Airbusa i poprawę jego kondycji finansowej. Najnowsze informacje prasowe pokazują bowiem, że Airbus, po stracie kontraktu z Polską, tnie koszty i redukuje zatrudnienie. Trudno się więc dziwić wściekłości Francuzów. Dbają o własny interes narodowy i nie można mieć im tego za złe. Ale dlaczego o polski interes nie dbał rząd Platformy Obywatelskiej? Dlaczego jednak polskie media i polscy politycy atakują polski rząd za obronę narodowych interesów? Skąd ta wściekłość na chęć ocalenia polskiej myśli technicznej, polskiego rynku pracy, zachowanie polskiego bezpieczeństwa obronnego? Drodzy posłowie opozycji, przyjmijcie do wiadomości jedno: czasy kondominium odeszły wraz z waszym panowaniem. Teraz Polska!
Milion strat w pół roku, a oni: kolejna kontrola jest niecelowa...
Dodane przez Zielone światło do geszeftu?, w dniu 13.10.2016 r., godz. 11.50
Minister zdrowia zwrócił się do władz powiatu o skontrolowanie wyszkowskiego szpitala i sprawdzenie, jak gospodaruje pieniędzmi publicznymi. Starosta uważa, że placówka przeszła już tyle kontroli, że kolejna jest niecelowa.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 12.27
Ludzie przyjmą chętnie te prezenty.
Nepotyzm
Dodane przez Do Belka, w dniu 13.10.2016 r., godz. 14.40
A etacik poprzez łóżko szefa, to też nepotyzm?
Starosta czas pakować manatki
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 15.04
Tak bezczelna odpowiedz starosty świadczy o jednym,ze w tym geszefcie tez sie bawi. Tylko ktoś co ma dużo za uszami boi sie ujawnienia prawdy poprzez kontrole. Następnym cwaniactwem jego jest stwierdzenie,ze kontrole zrobi komisja rewizyjna. Nazwiska osób będących w komisji rewizyjnej zakrawają na śmieszność,gdyż zeby zrobić rzetelna kontrole,należy powołać niezależna,profesjonalna kontrole. Kręcenie starosty jest dowodem, na szkodliwa działalność peeselowcow. Starosto,Uswiadom sobie,ze czasy manipulacji skończone. Mieszkańcy Wyszkowa nie pozwolą ci na dalszy geszeft.
Oj Jątek, Jątek...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.10.2016 r., godz. 15.49
Cyt.: "Odnawialna energia i w ogóle energia w wykonaniu Nowosielskiego kojarzy mi się z PEC-em, Bończykiem i wielkimi inwestycjami w KONGREGACJĘ." Do czego to doprowadza ciągłe czytanie "Naszego Dziennika"? Obyś następnym razem nie pomylił filatelisty z syfilitykiem, albo gorzej - potentata z impotentem.
Dodane przez ola, w dniu 13.10.2016 r., godz. 16.04
Broniąc narodowych interesów, został podpisany kontrakt z Amerykanami na produkcję w Polsce Mercedesa - gratulacje, bo jak sie skończyła niewolnicza praca u Koreańczyków w Wyszkowie, to akurat nasze miasto i jego mieszkańcy wiedzą, taki to olbrzymi sukces superministra, aby ze swoich rodaków zrobić wyrobników dla obcych we własnym kraju! Teraz Polska!
Dodane przez Dobra zmina, w dniu 13.10.2016 r., godz. 19.06
To co na górze wyprawiała koalicja PO-PSL to i na dole się wyprawiało, w samorządach. Towarzysze myśleli, że ci na górze będą rządzić wiecznie i będą stanowić parasol ochtonny dla dolin. Bicz Boży zejdzie i w doliny. Cierpliwości.
Dodane przez MM, w dniu 13.10.2016 r., godz. 20.21
Rząd od 2017 r. przynajmniej zadbał o podniesienie minimum płacowego. Co zrobili złodzieje z koalicji PO-PS dla tych POgardzanych wyrobników? A tak na marginesie od wygranych wyborów wieszczysz, że inwestycje będą omijać nas szerokim łukiem. Jak widać nic z tych rzeczy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.10.2016 r., godz. 21.24
Rząd zadbał o podniesienie, zapewne. Pisowski prezes KGHM - 200 tys/mies, jego kierowca - 20 tys, a ile tysięcy Misiewiczów rozkrada dziś państwo polskie. Ale już nie długo, spoko.
Dodane przez Kaśka, w dniu 13.10.2016 r., godz. 22.47
U którego to wodza za tyłek dostaje się pracę w urzędzie? Chętnie nadstawię swój wielki podstarzały zadek. Nie mam już nic do stracenia, łącznie z cnotą. A praca w urzędzie pewna.
Dodane przez Belka, w dniu 13.10.2016 r., godz. 23.06
Dobre, bo ciebie miejscowa PO, nawet na Misiewicza nie przerobiła. Inni mieli więcej szczęścia. Dobre.
Do ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2016 r., godz. 23.11
Dlaczego nie piszesz wspomnień o ,,sukcesach" poprzedniego PO i PSL.czy znasz liczbę afer popełnionych. Teraz te mega przekręty wychodzą na światło dzienne. A jeszcze pytanie jak to było z samochodzikiem męża czy nie męża. Czy moze tez wygrał w totolotka? Trzeba dokładnie przyjrzeć sie tej sprawie.
Dodane przez Jacek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 00.15
Qwa, jeżdżę dziewięcioletnim super samochodem "złomem". Nowosielski jak zaczynał miał dużo gorszego grata i co, też będziesz tym gardziła? W jakim ty świecie żyjesz dziewczyno? Zacznij mysleć, bo nigdy nie zdobędziesz szacunku.
Dodane przez Sowa, w dniu 14.10.2016 r., godz. 04.29
Szydzić łatwo z biedaków, którzy cieszą się, że mogą sobie kupić starego rupiecia z Niemiec za 500+. Można się pomądrzyć, jak mężulek ( za kasę z przekręcików) kupi luksusoewe autko prosto z salonu, apartamencik w Warszawie, wybuduje wille pod miastem i to wszystko zapisze na żonkę. Ustawiona do końca życia, no bo nikt nie zabierze, mąż nie zostawi, bo co mu pozostanie po rozwodzie. Można siedzieć przy komputerze i się wymądrzać.
05:47
Dodane przez Do roboty, w dniu 14.10.2016 r., godz. 05.47
Temu urzędowi energii niestety brakuje. Takiej pozytywnej. Cudowne słońce wyszkowskiej demokracji jakieś takie wypalone jest, czymś zmartwione, jakby chore.
Dodane przez ola, w dniu 14.10.2016 r., godz. 07.44
Jak głosi wszem i wobec obecny rząd, w poprzednim rządzie afera goniła aferę - jak tak było, to prokuratora generalnego mamy, i nie tylko, niech złodzieje zostaną ukarani, i tu sie pojawia problem, bo poza pomówieniami nie ma nic! 'Dobra zmiana" chodzi po Państwie Polskim jak po swoim i gdzie tylko może pozostawia k....fetor się roznosi, a winnych brak! Jakie są efekty wkroczenia CBA do urzędów wojewódzkich, poza fetorem? ano takie, że obecna ekipa "super pomazańców" wstrzymała wszelkie inwestycje ze środków inijnych - jakkolwiek byśmy oceniali poprzedników, to bez pieniędzy do przodu nie ruszymy
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 09.02
Ten fetor to jest to co tygryski jak Ziobro i Kamiński lubią najbardziej. Piszesz o tym, bo musisz być go świadoma. Rozejrzyj się dokoła siebie, czy się przypadkiem nie tlisz. Może to swąd?
Dodane przez adam, w dniu 14.10.2016 r., godz. 09.07
ola zakłamuje rzeczywistość, CBA i prokuratura to najbardziej zapracowane instytucje. Sprawdzanie urzędów marszałkowskich, reprywatyzacji gruntów w Warszawie, śmierci Jolanty Brzeskiej to te najważniejsze. A co przeszkadza urzędom marszałkowskim realizować projekty z nowej transzy, do kontroli nie potrzeba wszystkich urzędników. Dlaczego RIT dla naszego subregionu jeszcze nie działa ? Samorząd też musi wziąć się do roboty a nie zwalać wszystko na rząd. Czy rząd zablokował ruch w Wyszkowie, czy rząd ma jeździć do każdej gminy i organizować oświatę według nowej ustawy. Można siedzieć przy kompie i tylko prowokować. UE, USA, Francja, Niemcy nie zrobią nam la..ki jak mówił Sikorski, tylko sami zrobią z naszego kraju pustynię.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.10.2016 r., godz. 10.23
Kiedyś Gomułka powiedział - "kapitalizm to był wyzysk człowieka przez człowieka, a teraz jest odwrotnie". A teraz obecny rząd twierdzi, że w poprzednim rządzie " afera goniła aferę"... Chwała Bogu, że mamy znów zmianę.
Dodane przez ola, w dniu 14.10.2016 r., godz. 10.40
Rzeczywistości zakłamać się nie da, tak to po prostu jest; koń jaki jest każdy widzi - można kłamać do tyłu, i na przyszłość, co "dobra zmiana" w każdej narodowej tubie robi - ruch w Wyszkowie nie jest zablokowany, bo jedno przeczy drugiemy, natomiast faktem jest, że remont jest prowadzony bez ładu i składu oraz w ślimaczym tempie. Realizację projektów unijnych urzędom marszałkowskim przeszkadzają realizować "Misiewicze"; bez wykształcenia, bez kwalifikacji, itd. bo poprzedni dawno poszli na bruk; adam, proszę trochę szerzej otworzyć oczy, bo to raczej rząd zwala wszystko na samorządy
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 12.56
Reprezentujesz samorząd
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 14.10.2016 r., godz. 13.31
Walczysz o ten samorządowy stołek ola. Wiesz dobrze, że po zmianie steru jesteś na wylocie. Nie masz innego niż tobie podobni oparcia. Uczciwi i kompetentni urzędnicy nie mają tego typu rozterek. Uważaj na paznokcie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.10.2016 r., godz. 13.41
Jątek, i co z tymi "wielkimi inwestycjami w KONGREGACJĘ"? Miałeś PIS na myśli?
Sowa super komentarz
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 14.03
Głos antypolski zabierają ci ktorzy boja sie,ze skończą sie im przekręty na kasę,cwaniactwo,oszustwo,życie na koszt innych jednym słowem życie jak kleszcze. Przecież w spędach nie widać ludzi pracy, nie trzeba daleko szukać,przyjrzyjmy sie niektórym tutaj u nas, a zatem pytanie,jak mozna tak szybko sie wzbogacili, czy nie kosztem nas? Stad to larum na pana Ziobre,ze bierze sie ostro za złodziejstwo. Nie prawda co pisze ola,ze wobec złodziejstwa sa tylko pomówienia,za mega aferę z reprywatyzacja,została juz zatrzymana osoba,siostra prawnika,który wydoskonalił swój zawód w przejmowaniu kamienic i wyrzucaniu lokatorów na bruk. Po tej paniusi z pewnoscia CBA zaszczyci swoim działaniem innych. Nie jest wykluczone,ze w swoim czasie odwiedzi tez Wyszkow. Cierpliwości potrzeba.
Jak dobrze mieć takiego sąsiada?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 16.27
W Rybnie pomieszkuje już tylko co prawda pani Garbarczyk , która jednak pełni rolę radnej w tutejszym Urzędzie. Dlaczego nie zaradzi tej sprawie?! Pracuje przecież w placówce ministerialnej , wcześniej w Ministerstwie na stanowisku dyrektorskim. Czy nic nie można zrobić , by ludzie z Rybna do swych domów nie brnęli po bagnie?
Czyżby Eychler się nawrócił
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 17.24
i do tego chwalił PIS. Taki wniosek się nasuwa po analizie z 1023.
Anonimie z godz. 17.24
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2016 r., godz. 18.59
Zbyt ciemny jesteś żebyś zrozumiał subtelny dowcip. Brawo Panie Marku.
do 18. 59
Dodane przez Josek, w dniu 14.10.2016 r., godz. 20.26
Eychler ( ten od czarnych poniedzialkow) to sie zna , ale na czarnym , ale to bardzo czarnym humorze i musi uwazac , zeby nie wlezc kotowi prezesa pod ogon....!!!!
Dodane przez knom, w dniu 14.10.2016 r., godz. 22.50
Platforma jest wszędzie taka sama. To, co na górze to i na dole, te same charaktery i ciągoty. Tylko może na mniejszą skalę.
Dodane przez Mietek Wróbel, w dniu 15.10.2016 r., godz. 09.33
Eychler nie grab sobie bo będą Cię ,, lubili w taki sam sposób i tego nie da się już odkręcić. Co prawda ludzka pamięć jest zawodna ale trzeba dobrze ludziom za skórę zaleźć, by mieli taką opinię w każdym czasie , czy to tu czy tam.
Dodane przez Pisolubski, w dniu 15.10.2016 r., godz. 09.52
PO jest taka jakie jej najbardziej oświecone persony. W Wyszkowie ton nadaje Marek E. Bez komentarza.
PO taka jest
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 19.47
Pod kąte mafer, które na grze zaczynają pecznieć, też?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2016 r., godz. 21.49
To co to była za afera w Ciepłowni za Nowosielskiego?
"Patrzcie, jaka jestem chytra, po aborcji chcę in vitra!"
Dodane przez Belka, w dniu 15.10.2016 r., godz. 22.04
Czarne mamby i ich hasła.
Dodane przez KOD, w dniu 16.10.2016 r., godz. 13.20
Nowosielskiemu trzeba patrzeć na ręce. Panie Sobczak, mam wrażenie, że pan odpuszcza. Znowu?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.10.2016 r., godz. 13.51
Cel KODu: Gdzie się tylko da - narobić smrodu.
Dodane przez Jola, w dniu 16.10.2016 r., godz. 19.46
Brawo Anonim z 13.51. Tylko smrody lubią KODy. Każdy komentarz zaczynajmy od celu KOdu czyli ich ulubionego smrodu. Juz wiem czemu wietrzona jest seledynowa kamizelka.
Dodane przez Zioło, w dniu 17.10.2016 r., godz. 10.49
KOD to się bawi w Brukseli. Teraz wiadomo dlaczego z Mejchlera taki ważniak. Jako posiadacz kamizelki i obowiązków non stop musi gdzieś wyjeżdźać. Wtedy i na forum znika. Ale ilu jest takich co guzik z tych lewackich pochodów mają.
Do Ziolo
Dodane przez Josek, w dniu 17.10.2016 r., godz. 20.27
Bruksela,to za wysokie progi na seledyna nogi...Na bramkarza i wykidajlo sie nie nadaje.. jedynie jako listonosz i porzadkowy sie sprawdza....!!!!
Me
Dodane przez Misiewicze, w dniu 18.10.2016 r., godz. 12.30
Podobno awansował na I zastępcę łowczego POkemonów.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2016 r., godz. 15.00
Najpierw minister, potem magister.
Dodane przez Belka, w dniu 18.10.2016 r., godz. 20.15
Minister kultury, kolejny misiewicz. Siekierski, świetny miałeś pomysł z tą mapą misiewiczów. Większość z nich, z toba na czele to członkowie PO. Nie przewidziałeś tego?
Dodane przez Misiewicze, w dniu 18.10.2016 r., godz. 21.27
Dlatego np. w PWiK zamiast jednego kompetentnego, do niedawna mieliśmy aż trzech prezesów. Jastrzębską, co pół roku przedłużyła sobie żłobek, bo trzeba było niańczyć przez ten czas Misiewicza z PO nowego prezesa wybranego w podobno konkursie. Wygrał taki, co to przez pół roku musiał mieć douczki. I specjalista czerwonej maści od wszystkiego i niczego Zbigniew Wiśniewski. Trzeci prezes. Wznieś się Siekierski ponad swój poziom. Z góry lepiej Misiewiczów widać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl