Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaJak być bezpiecznym w drodze do szkoły

(Zam: 12.10.2016 r., godz. 13.42)

W Publicznej Szkole Podstawowej w Rząśniku po raz kolejny odbyły się spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”. Pogadanki poprowadziły sierż. Wioleta Szymanik i st. sierż. Marta Gierlicka.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami policji o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Uczniowie po raz kolejny usłyszeli również o zakazie poruszania się po drogach publicznych skuterami i quadami bez uprawnień. Prowadzące zwróciły uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiły sposoby unikania lub pokonywania ich. Uczuliły także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Ponadto podkreśliły, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy pieszy uczestnik ruchu drogowego powinien nosić. Uczniowie mieli także okazję do zadawania pytań, na które prowadzące udzielały wyczerpujących odpowiedzi.
Na zakończenie uczestnicy poszczególnych spotkań otrzymali upominki ufundowane przez sponsora – sklep PSB „Mrówka” w Rząśniku. Dzięki życzliwości Daniela Sępkowskiego najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali koszulki, a starsi uczniowie – opaski odblaskowe. Dla wszystkich ufundowano także balony i cukierki.
Emilia Sitek,
oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl