Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Bug pokonał Bzurę

(Zam: 12.10.2016 r., godz. 13.41)

Pierwszy zespół seniorów Bugu Wyszków zanotował wyjazdowe zwycięstwo w starciu z Bzurą Chodaków. Podopieczni trenera Macieja Wesołowskiego, po bramkarz Paradowskiego, Majczyny i Bazlera wygrali 3:2.

Mecz został rozegrany w sobotę 1 października w Sochaczewie. Początek spotkania należał do Bugu, który po bramce głową Mateusza Paradowskiego wyszedł na prowadzenie (11. minuta). Niestety, już po chwili było 1:1. W 14. minucie, jeden z defensorów wyszkowskiej drużyny popełnił błąd we własnym polu karnym i po sytuacji sam na sam padła bramka wyrównująca. W 34. minucie Bug ponownie na prowadzenie wyprowadził Aron Majczyna, który zakończył ładną akcję precyzyjnym strzałem przy słupku. Trzy minuty później jeden z rywali dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, za co sędzia podyktował jedenastkę dla Bugu. Do piłki podszedł Piotr Bazler i po chwili było 3:1 dla Bugu. Wynik ten utrzymał się do przerwy.
W drugiej odsłonie wyszkowianie zagrali bardziej zachowawczo. Inicjatywa ofensywna znajdowała się po stronie rywali, jednak Bug konsekwentnie rozbijał ataki miejscowych. Koncentracji zabrakło w 89. minucie, kiedy to w wyniku nieporozumienia wyszkowskiego bloku defensywnego, jeden z rywali przejął piłkę w polu karnym i zdobył bramkę kontaktową. Mimo nerwów w końcówce, wyszkowianie zdołali utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki zwycięstwu Bug awansował na 7. miejsce w tabeli.
Bzura Chodaków – Bug Wyszków 2:3 (1:3)
Bramki dla Bugu: M. Paradowski 11., A. Majczyna 34., P. Bazler 37. (k)
Bug: K. Goleń – Ł. Damętko, P. Kostrzanowski, M. Paradowski (81. – Ł. Kowalczyk), K. Maciak – A. Majczyna, P. Bazler (81. – P. Połodziuk), T. Aleksiejuk, J. Rejnuś, M. Bala (63. – K. Kaput) – D. Witkowski (89. – Ł. Łada).
W następnej kolejce wyszkowianie zmierzą się z MKS-em Ciechanów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 8 października o godz. 12.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.