Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Teodora

Bezpłatne badania w kierunku nowotworów płuc

(Zam: 05.10.2016 r., godz. 13.17)

Sieć nowoczesnych placówek medycznych Affidea bierze udział w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc.

Mieszkańcy wybranych powiatów województwa mazowieckiego, w tym powiatu wyszkowskiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. „Program badań w kierunku wykrywania raka płuca” obejmuje badanie tomografem komputerowym. W placówce Affidea w Otwocku mogą poddać się im osoby w wieku od 50 do 70 lat zamieszkałe na terenie wskazanych powiatów oraz czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe. Dodatkowym, lecz niekoniecznym kryterium uczestnictwa w programie jest pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie tylko nowotworów płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych, m.in. azbestu, radonu, uranu, arszeniku, berylu czy produktów przemiany węgla kamiennego.
Programem objęci są mieszkańcy powiatów: przysuskiego, wyszkowskiego, węgrowskiego, żuromińskiego, garwolińskiego, sokołowskiego, zwoleńskiego, lipskiego, radomskiego, płońskiego, otwockiego, gostynińskiego, ciechanowskiego, połockiego, białobrzeskiego, sochaczewskiego, Siedlec, Płocka, Ostrołęki.
Zainteresowani muszą posiadać od lekarza dowolnej specjalizacji skierowanie na badanie tomografii komputerowej. Można je również otrzymać na miejscu w placówce Affidea od lekarzy specjalistów. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu.
– Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100 proc. gwarantuje całkowite wyleczenie – mówi dyrektor medyczny ds. radioterapii dr Andrzej Radkowski. – To już kolejny rok, kiedy pacjenci mogą do nas przyjechać i korzystać z bezpłatnych badań w ramach „Programu badań w kierunku wykrywania raka płuca” w placówkach Affidea.
Bezpłatne badania można wykonać od 15 września do 15 grudnia 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea zlokalizowanym na terenie Europejskiego Centrum Zdrowia przy ul. Borowej 14/18 w Otwocku.
W przypadku dodatkowych pytań należy dzwonić pod numer tel. 22 710 33 93 lub 22 44 11 111.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl