Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

110 kilometrów na 110 lat

(Zam: 05.10.2016 r., godz. 13.14)

Ośmiu odważnych, którym niestraszna była niesprzyjająca pogoda, 24 września o godz. 6.00 wyruszyło w 110-kilometrowy rajd zorganizowany dla uczczenia 110-lecia zakładu Ardagh Glass w Wyszkowie.

Na rajd pracowników zaprosiła komisja socjalna zakładu w Wyszkowie. Trasa wiodła po pięknych terenach powiatu wyszkowskiego oraz pułtuskiego. Uczestnicy wyruszyli spod huty i jechali przez Leszczydół-Podwielątki, Komorowo, Rząśnik, Obryte, Zambski Kościelne, Rozdziały, Sokołów Włościański, Cygany, Nowy Lubiel, Chrzczankę-Folwark, Kunin, Kobylin, Prabuty Stare Bosewo, Sieczychy, Porządzie, by ok. godz. 12.00 wrócić na teren zakładu.
Rajd odbył się mimo niesprzyjającej pogody. Od Leszczydołu-Podwielątek do Rząśnika uczestnikom towarzyszył deszcz. Do Lubiela jechali już spokojnie, bez deszczu, jednak już 5 km za Lubielem aż do Kunina znów pedałowali w ulewnym deszczu oraz w trakcie burzy z piorunami. Nie przerwali rajdu – fatalna aura zmobilizowała ich do jeszcze szybszej jazdy (momentami w obfitych strugach deszczu osiągali prędkość 30 km/h). Nagrodą za ten wysiłek było słońce, które od Kobylina towarzyszyło rowerzystom do Wyszkowa.
Na mecie w Ardagh Glass w Wyszkowie przywitał ich dyrektor firmy Jerzy Żołyniak oraz goście pikniku zorganizowanego z okazji 110-lecia huty. Jerzy Żołyniak wręczył uczestnikom rajdu kubki termiczne.
Rajd nie był jedyną formą aktywnej integracji zorganizowaną wśród pracowników wyszkowskiej huty z okazji 110-lecia. Tydzień przed wycieczką rowerową 17 września na stawach Łowiska Jegiel odbyły się zawody wędkarskie. Na tym 100-hektarowym kompleksie rywalizowali pracownicy Ardagh, którym towarzyszyli najbliżsi. Pierwsze miejsce zajął Zbigniew Pakieła, drugie – Henryk Krajewski, trzecie – Stanisław Zając. Zdobywcy podium otrzymali z rąk dyrektora Jerzego Żołyniaka pamiątkowe figurki w kształcie ryb. Pozostali uczestnicy dostali upominki.
110-lecie huty było też okazją do zorganizowania spływu kajakowego. 3 września Wkrą na trasie z Kępy do wsi Sobieski 18 osób pokonało 19-kilometrową trasę.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl