Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaSą kolejki, bo brakuje specjalistów

(Zam: 05.04.2011 r., godz. 11.53)

Kierownictwo szpitala intensywnie szuka kardiologa. Z powodu braku lekarzy o tej specjalności na wizytę w poradni czeka się miesiącami.

- Nadal trudno dostać się do specjalistów. W tym roku nie ma już zapisów do kardiologa. Długie kolejki są też do gastrologa, na USG – zwrócił uwagę na problem podczas sesji 310 marca radny Jan Getka.

Dyrektor wyszkowskiego szpitala przyznała, że w placówce pracowało trzech kardiologów, jeden od listopada jest jednak na zwolnieniu.
- Zrobiliśmy dużo, by pozyskać kardiologów, ale nie jest to łatwe, bo dziś wszyscy pracują po dziesięć, dwanaście godzin dziennie. Rozmawiamy z lekarzem, który jest na piątym roku specjalizacji i prawdopodobnie w czerwcu zasili nasze szeregi – mówiła Cecylia Domżała. – Oddział kardiologii nie jest zagrożony – mając dwóch lekarzy o tej specjalności spełniamy wymogi – dodała.

Poinformowała też, że jeden z chirurgów kształci się, by zdobyć kwalifikacje w zakresie gastrologii. Przyznała, że do zwiększenia kolejek na USG przyczyniła się także awaria aparatu, do której doszło na początku roku. Szpital zamierza kupić nowy sprzęt do tego typu badań.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl