Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 czerwca 2022 r., imieniny Pawła, PiotraDla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

(Zam: 28.09.2016 r., godz. 11.50)

Gmina Wyszków zabiega u zarządców dróg wojewódzkich i krajowych o budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która pozwoliłaby na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchliwych tras.

Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Michał Szewczyk i sołtys wsi Kręgi Mirosław Piątek pojechali w ubiegłym tygodniu do siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by uzgodnić sprawę budowy ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż drogi krajowej przez Kręgi.
– Mieszkańcy Krąg za darmo przekazują grunty pod budowę drogi. Jako gmina zaprojektujemy ten ciąg pieszo-rowerowy, a Generalna Dyrekcja go wykona – przedstawia założenia przedsięwzięcia burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Prace miałyby być realizowane etapami. Zdaniem burmistrza, jest szansa, że w przyszłym roku część ścieżki biegnąca przez Kręgi powstanie. Samorząd zakłada, że będzie ona wykonana z asfaltu, bowiem w przestrzeniach między kostkami brukowymi wyrastałyby chwasty. Masa bitumiczna jest też bardziej przyjazna dla rowerzystów, czy biegaczy.
Według tego samego mechanizmu miałby powstać ciąg pieszo-rowerowy z Wyszkowa do Łosinna. Gmina miałaby przygotować koncepcję i projekt, a MZDW na własny koszt realizować budowę.
J.P.

Komentarze

Dodane przez k, w dniu 29.09.2016 r., godz. 08.29
w kregach chca budowac a w miescie nie ma chodnikow i sciezek rowerowych a najgorzej jest w okolicy przejazdu kolejowego kolo dawnego bakutylu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl