Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenySpływ kajakowy ze Szkółką Wędkarską „Spławik”

(Zam: 14.09.2016 r., godz. 13.26)

W harmonogramie Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka już na stałe zagościły spływy kajakowe, które organizowane są dzięki dogodnemu położeniu gminy nad rzeką Bug.

Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom spływu kajakowego, który odbył się w ostatnią niedzielę sierpnia rzeką Bug na trasie Tuchlin-Brańszczyk. Słoneczna aura trwająca cały dzień zachęcała do relaksu, więc kajaki wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego państwa Rykaczewskich z Brańszczyka spływały leniwie z nurtem wody, podążając nieustannie naprzód. Wśród kajakarzy znaleźli się głównie adepci Szkółki Wędkarskiej „Spławik” oraz opiekunowie z Polskiego Związku Wędkarskiego i Gminnego Domu Kultury, a także przedstawiciele Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa.
Kilkugodzinna trasa dostarczała wielu wrażeń, więc nie śpiesząc się po przepłynięciu kilku kilometrów wszyscy dryfowali spokojnie opalając się w słońcu. Jako, że pobyt nad wodą zmusza do wysiłku i trochę wyczerpuje organizm, w połowie szlaku zaplanowana została przerwa na posiłek i odpoczynek. Poczęstunek sponsorowany przez Gminny Dom Kultury składał się tradycyjnie z kiełbasek, które upieczono na ognisku płonącym na przybrzeżnej plaży w miejscowości Szumin.
Należy przyznać, że obecne zainteresowanie rzeką jest ogromne, gdyż po drodze zauważyć można było nie tylko ogromną ilość wędkarzy czy kajakarzy, ale również dużo turystów wypoczywających na brzegu. Uczestnicy, spływając w dół rzeki podziwiali piękno krajobrazu i meandry Bugu.
Bezpieczeństwo spływu zapewnili organizatorzy: prezes Koła PZW Nr 88 Wyszków Wiesław Piasecki, kierownik Szkółki Wędkarskiej działającej przy GDK w Brańszczyku Ryszard Kowalczyk wraz z opiekunem spływu, instruktorem GDK Markiem Rozenkiem.
Zachwycając się urokami dzikiej natury, dotarliśmy do końca planowanej trasy, czyli przystani wodnej w Brańszczyku.
Marek Rozenek

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl