Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyZ myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

(Zam: 14.09.2016 r., godz. 12.50)

Wrzesień jest miesiącem, kiedy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

To jedno z ważniejszych przedsięwzięć mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom powracającym do szkoły po długiej wakacyjnej przerwie, a także tym, które po raz pierwszy rozpoczynają naukę. Policjanci patrolujący tereny w rejonie szkół zwrócą szczególną uwagę nie tylko na zachowanie dzieci korzystających z dróg, chodników i przejść dla pieszych, ale także na kierowców, którzy są zobowiązani do zachowania w tych miejscach szczególnej ostrożności. Kierujący, którzy będą popełniać wykroczenia nie będą mogli liczyć na pobłażliwość stróżów prawa. Wobec osób, które będą wyprzedzać na przejściach dla pieszych, omijać pojazdy, które zatrzymują się przed przejściami lub nie ustępować pierwszeństwa pieszym policjanci będą wyciągać surowe konsekwencje.
Przypominamy także rodzicom, którzy zawożą dzieci do szkoły o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie od strony jezdni. Warto też przypomnieć, że dzieci, które nie ukończyły siódmego roku życia, po drodze publicznej mogą poruszać się wyłącznie pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat. Rowerem można jechać dopiero, gdy zdobędzie się kartę rowerową, a to jest możliwe po ukończeniu 10 roku życia.
Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą. W ciągu najbliższych tygodni funkcjonariusze odwiedzą placówki oświatowe, aby porozmawiać z uczniami o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez Józek, w dniu 21.09.2016 r., godz. 15.36
Szkoła nr 1 to jest szkoła z tradycjami, to mobilizuje. Ze szkolnego budynku emanują pozytywne fluidy. Tutaj ludzie bez myślenia myślą !

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl