Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyUwaga na naciągaczy powołujących się na Urząd Miejski

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 14.49)

Ośrodek Pomocy Społecznej prosi seniorów o zwrócenie uwagi na osoby, które oferują usługi rehabilitacyjne. Oszuści w rozmowie telefonicznej powołują się na związek z Urzędem Miejskim w Wyszkowie.Do OPS-u dotarły informacje o przypadkach tego typu prób oszustów.
– Naciągacze oferujący usługi rehabilitacyjne w domu pacjenta nie działają w imieniu gminy Wyszków – przestrzega dyrektor OPS Agnieszka Mróz.
Fałszywe zabiegi rehabilitacyjne mogą być pretekstem m.in. do kradzieży.
Policjanci regularnie ostrzegają i apelują o czujność, bo próby oszustw dokonywanych na starszych osobach zdarzają się w powiecie wyszkowskim regularnie. Sprawcy działają różnymi metodami: na wnuczka, na policjanta, na urzędnika itp. Za każdym razem wykorzystują łatwowierność ofiar, od których wyłudzają lub kradną znaczne kwoty pieniędzy. Dla przykładu, w połowie tego roku starsze małżeństwo z gminy Rząśnik straciło ponad 10 tys. zł. Oszustka podająca się za pracownika ośrodka pomocy społecznej weszła do domu poszkodowanych mieszkańców pod pozorem złożenia oferty rządowego programu pomocy finansowej dla emerytów, którzy rzekomo mieli otrzymać minimum 4 tys. zł. Według oszustki, wysokość dopłaty miała być zależna od środków finansowych, jakie starsi ludzie posiadają w domu. Pieniądze miał przeliczyć ksiądz, czekający w samochodzie. Właściciele, nieświadomi prawdziwych zamiarów oszustki, przekazali jej ponad 10 tys. zł, a ta pod pretekstem przeliczenia ich przez księdza, wyszła z domu, wsiadła do pojazdu i odjechała. Wtedy poszkodowani małżonkowie zorientowali się, że zostali oszukani.
Żeby nie stać się ofiarą takiego lub podobnych przestępstw, należy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób, które pukają do drzwi lub dzwoniąc podszywają się pod bliskich, urzędników, policjantów itp. Podejrzliwość powinien wzbudzić też fakt, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji. Policja apeluje, by nie przekazywać pieniędzy obcym, a o każdej próbie wyłudzenia natychmiast informować policję. Należy też pamiętać, że jej funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, nigdy nie proszą też o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom.
J.P.

Komentarze

Świetny tytuł
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 17.17
Uwaga na naciągaczy...
Dodane przez ola, w dniu 07.09.2016 r., godz. 18.01
miałam telefon z propozycją usług rehabilitacyjnych
Czuj duch!
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 19.00
Fabuła fabułę goni.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2016 r., godz. 19.10
Do 1801- skolko teraz stoi masowanie ud?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.09.2016 r., godz. 12.30
Pis Nas naciąga na większe pieniądze.Wassermanka zarobi miliony na przewodniczeniu latami nad komisją do zbadania "zbrodni Smoleńskiej".Osoba emocjonalnie zaangażowana nie powinna kierować taką komisją.
Dodane przez Josek, w dniu 08.09.2016 r., godz. 18.23
Uwaga na naciagaczy wiejskich sklepikarzy przez agentow KOD ???
Do Anonim, w dniu 08.09.2016 r., godz. 12.30
Dodane przez 102, w dniu 08.09.2016 r., godz. 21.27
Wasserman siedzi w komisji ds Aber Gold
Dodane przez Anonim, w dniu 09.09.2016 r., godz. 20.56
Jaki straszny wiel-błąd popełniliśmy głosując na Pis.Coś strasznego co oni wyrabiają.26-letni klakierek miśewicz,klakierek maciarewicza z 10-cio letnim stażem klakierowania z medalem za zasługi ??????? W czymmmm??
Dodane przez anonim, w dniu 10.09.2016 r., godz. 16.21
Bardzo dobrze że wygrało PiS, jeden misiek psuje krew, ale to jeszcze nie hurt jak było za PO-PSL. KOD, PO, Nowoczesna czy inne nic nowego nam nie proponują, proponują nam takich jak Gronkiewicz-Waltz, czy u nas Nowosielski. Popatrzcie gdzie wybudowano najładniejszy kawałek drogi - na Kasztanowej, gdzie w pobliżu ma mieszkać burmistrz Nowosielski. Na całą taką Kasztanową nie starczyło. Sami sobie robią luksusy a my stoimy w potężnych korkach. Jechałem wczoraj przed wieczorem, Pułtuska i Daszyńskiego katastrofa. Nowosielski i jego ekipa już się wypalili jak Gronkiewicz Waltz w Warszawie.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2016 r., godz. 16.39
Na kogo byśmy nie głosowali to jeden "czort" Swoimy obsadzają wszystkie intratne stanowiska. Z jedną różnicą PO PSL proponował "niewybrańcom" szczaw i mirabelki, a PiS 500 na dziecko. Poprzednicy nie byli świadomi tego ilu Polaków posyłali na szczaw. Nie korzystam z 500, ale właśnie za ten szczaw politycy poprzedniego rządu są dla mnie spaleni i nie ważne gdzie tetaz wepchają swoje zadki.
Do Anonima z 20,56 (seledynowej kamizelki)
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2016 r., godz. 17.01
Pan Misiewicz jest mlodym,nie znaczy to,ze jest tylko klakierem jak chora glowa ci podpowiada. Natomiast ty jestes w podeszlym wieku i z kazdym dniem wpadasz w niemoc swojego mozgu. Oprocz zajadlosci,grubianstwa,msciwosci,klamstw jak dotychczas nie napisales nic sensownego. Nie wypowiadaj sie za nas odnosnie glosowania na PiS. Pisz zasiebie samego. Na PiS glosowali prawdziwi Polacy,uczciwi,gardzacy zlodziejstwem i klamstwami. Kto jest w Kodziesped? Podobni do ciebie,z rozumem na bakier i lasi na falszywe srebrniki.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2016 r., godz. 20.44
Misiewicz nadaje się do podnoszenia sztangi a nie dźwigania aż takiej odpowiedzialności.Pis pogrąża się mianując takich ludzi na wysokie stanowiska.Totalna kompromitacja Maciarewicza i rządu a na pis głosowali łasi mający w perspektywie te twoje srebrniki,durnoto-prawdziwopolaku, pisowcu.
Dodane przez Leszek M., w dniu 10.09.2016 r., godz. 21.02
Patryk.Jaki ty jesteś durny.We łbie się przewróciło.Sodowa uderzyła do głowy !!! A słupki Pisowi będą spadały bo rządzą nim głupki.To co robi ten wspomniany gość jest bez precedensu w najnowszej historii Polski.Hańba,nie wstyd dla pisu.Jesteście ZERO
hollender
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2016 r., godz. 21.32
Ekipa Nowosielskiego.Kolego z pisu jest na szczycie swoich możliwości.Nikt przed nimi tyle dobrego dla miasta nie zrobił i długo nie zrobi.....Jak komuś przeszkadza to na zbiory szczawiu zapraszam do Holandii....Mirabelki w rozliczeniu i ośmiorniczki zamiast oyro bo to mnie taniej wyjdzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2016 r., godz. 21.44
Jaki w trybie natychmiastowym powinien być USUNIĘTY z Pis-u
Dodane przez Amber Gold, w dniu 11.09.2016 r., godz. 09.58
Patryk Jaki to nie jest członek PiS tylko Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i to jest bardzo dobry wiceminister, to jest nagonka na tego dobrego fachowca, który już przedstawił wiele nowych rozwiązań prawnych korzystnych dla ludzi. Co do Miśkiewicza, czy naszych kandydatek z Wyszkowa, Bali i Król, to obciąża to prawicę. Bierny, mierny ale wierny to jednak standard w partiach. Jedyne pocieszenie to, że zastępują podobnych poprzedniej władzy, czyli PO-PSL.
Dodane przez Amber Gold, w dniu 11.09.2016 r., godz. 10.14
Hanka Gronkiewicz też jest na szczycie możliwości, zamiatała aferę reprywatyzacyjną pod dywan. Donaldinio też był u szczytu władzy i nagle uciekł do Brukseli. Władze liberalne takie jak w Wyszkowie nagle kończą. Nowosielski nie nadąża za rozwojem Wyszkowa, dlatego obdarowuje tylko wybrańców. Korki w Wyszkowie to lata zaniedbań tej ekipy, rządzą już 14 lat. Gdyby nie stracił 25 milionów na obwodnicę śródmiejską to byłaby już w 2012 roku i inaczej wyglądałby ruch samochodowy w Wyszkowie. Nowe pieniądze, które ma otrzymać z RIT na obwodnicę śródmiejską poszłyby na obwodnicę Wyszkowa i zniknąłby ruch TiR z centrum miasta. Burmistrz i jego ekipa BMW musi odejść.
Dodane przez Sławek, w dniu 11.09.2016 r., godz. 13.06
Anonimie przesadziłeś z tym szczytem możliwości Nowosielskiego. Sam rzuca nam szczaw i mirabelki a drogi robi swoim. A wiceburmistrz jakie ma osiągnięcia w ostatnich 2 latach, to dużo czasu. Tak jak Schetyna zrobił w Warszawie wiceprezydentem (platformerskim komisarzem) swojego zaufanego, Pahla, który był posłem z woj. lubuskiego, a ostatnio go wycięła Kopacz, tak komisarzem w Wyszkowie mógłby zostać Sobczak albo Adam Szczerba, którzy mają więcej oleju niż twój burmistrz.
Dodane przez anonim, w dniu 11.09.2016 r., godz. 13.36
Poseł Jaki ma rację, zanim powinna być rozprawa powinien Sejm odebrać mu immunitet poselski. : U S T A W A z dnia 9 maja 1996 r. O WYKONYWANIU MANDATU POSŁA I SENATORA Art. 6a. Poseł lub senator, który, podejmując działania wchodzące w zakres sprawowania mandatu, narusza prawa osób trzecich, może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu lub Senatu. Dziwne, że pyskówki z trybuny Sejmu są następnie kontynuowane jako sprawa o utratę dóbr osobistych w sądzie. To, że nie poseł PO a osoba, która od niego wynajmowała mieszkanie, prowadziła agencje towarzyską to jest śmiech na sali.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2016 r., godz. 20.57
Nijaki i niejaki Jaki,kolejny po misiewiczu szczawik pisoski kompromituje partię kaczyńskiego !!!!!!!!!Pycha,arogancja,zarozumialstwo gównażerii pisoskiej.Jak można było Ziobrze dawać tyle władzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2016 r., godz. 21.40
Za jakiś czas.Za 500 plus oraz inne błędy jak również politykę jaką prowadzi wobec U.E i świata partia Kaczyńskiego.Pożegnamy się na 100% z miliardowymi dotacjami.Mało tego.Zostaniemy z niej wyrzuceni.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2016 r., godz. 09.03
Poseł Jaki nie może być pociągnięty do odpowiedzialności bez zgody Sejmu lub Senatu w sprawach karnych.Tu jest proces z powództwa cywilnego.Jego pycha,buta,chamstwo idzie na konto partii rządzącej.To co zrobił to bezprecedensowa "bramka samobójcza".
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.09.2016 r., godz. 09.17
Jeśli już mówimy o drogach to chciałbym zwrócić uwagę na stan dróg nieurządzonych na przykładzie dróg na Rybienku Nowym m.in. na ul.Św. Mikołaja, łącznika między Handlową a Św. Mikołaja (od Pszczółki Mai do Św. Mikołaja 4), Dobrej Wróżki, Calineczki itd. Wywieziono wcześniej na nie gruz budowlany, potwornie się kurzy, nie da się żyć. Pewną iskierką rozwiązania była decyzja nowego naczelnika, Michała Szewczyka, który "pokrył" ten gruz warstewką żwiru. To było dobre rozwiązanie jednak po kolejnych deszczach, powstaniu nowych dziur i dołów, równarka znowu usunęła ten żwirek i pojawił się gruz na wierzchu i potworny kurz, nawet przy niewielkiej prędkości samochodów. Nie sądzę aby burmistrz wybudował Świętego Mikołaja w 2017 roku dlatego czas na interwencję bo nie da się żyć.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2016 r., godz. 09.53
A w 2016 nie da się zrobic jednej małej ulicy? Przypomnijcie sobie jak balonik uwijał się cała jesień 2014 r. W pażdzierniku i listopadzie szły drogi, chodniki. Przed wyborami oczywiście.
Dodane przez Chamstwa nie tolerujemy., w dniu 12.09.2016 r., godz. 13.29
Trzeba było nie krytykować burmistrza i władzy w Wyszkowie to droga by była. 2017 to możecie pomarzyć.
Do komentarza z13.29
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2016 r., godz. 15.38
Chamstwo to jestes ty. Co za butny,bezczelny wpis. ,,trzeba bylo nie krytykowac" A co? chwalic niegospodarnosc,beztalencie,cwaniactwo,sobiepanstwo.i POmyslec,kto u nas jest przy wladzy i jak szybko pomnozyli swoje majatki. Panowie i panie przy wladzy,okres ochronny skonczyl sie dla was.
I tylko mi ciebie brak -
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2016 r., godz. 17.42
do kamizelki.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2016 r., godz. 21.01
To co robi Pis nie da się obronić..........Kolejny incydent.Tym razem na konferencji prasowej......Ludzie pisu,,,czy Wy wiecie,że możecie doprowadzić do wojny domowej ?????? Gdzie jest KOD ??? Kroić was dupki z pisu i solić to za mało.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2016 r., godz. 21.13
Gdzie Ty pisiorko widzisz chamstwo we wpisie z godziny 13.29.Niepojęte.We łbach się lasują mózgi od władzy zdobytej przez oszukańcze obietnice.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2016 r., godz. 09.38
Oczywiście słowa o krojeniu i soleniu dotyczą wyłącznie Pis-u
Dodane przez Jurek, w dniu 13.09.2016 r., godz. 14.34
Seledynowa kamizelko,, solic i kroic PiS" jak wygrazasz sie to nic innego jak jeden z ciezkich objawow twojego schorzenia nie rokujacego wyleczenia. Takim jak ty nikt nie zabrania pisac glupot,bo tylko to potrafia. Jestes biednym,starym,ciezko naznaczony przez los czlowieczkiem. Taki jak ty wymaga wspolczucia i specjalnej troski. O tym,ze juz nikt o ciebie nie dba swiadczy popis na forum,grozenie,ublizanie,nie spotykana zajadlosc,prostactwa,nieuctwo,jednym slowem bagno. Naprawde zal ciebie.
że takie coś , co w ten sposób myśli ...?!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2016 r., godz. 17.33
Bezczelność , tupet , niepojęta głupota - do 1329. Nawet o kandydaturach w kolejnych wyborach to już dziś możecie zapomnieć , Ten wpis mówi wszystko również to za co uważają podatników nie tylko z miasta!
Z braku czasu....napisalem tylko....
Dodane przez Josek, w dniu 13.09.2016 r., godz. 18.34
Wiadomo bez watpienia , ze KOD to polityczna sekta wlasnej adoracji , zasilana przez ludzi ze zmanipulowanymi mozgami w stopniu nieodwracalnym, czego typowym przykladem jest anonim alias Seledyn tutaj sie ostatnio bardzo udzielajacy...!!! Prymitywizm wraz ze slepa nienawiscia i nawolywaniem do przemocy , przy jednoczesnym udawaniu kulturalnego obywatela zatroskanego o dobro ojczyzny i jej obywateli jest znakiem rozpoznawczym tego ww. gostka z pultuskiej..... Oblesny belkot i agresja wylewajaca sie z jego komentarzy oraz histeryczny wrzask o wybuchu wojny domowej zmuszaja do zastanowienia sie , czy oby nie mamy do czynienia z osoba niezrownowazona psychicznie..???? Do tej pory traktowalismy tego pana Seledyna alias anonim , jako nieszkodliwego wariata lub takiego wiejskiego "niespelna rozumu wesolka" ..... Jednak po tym jak napisal on o krojeniu i soleniu zwolennikow PIS, zaczynam zastanawiac sie, czy on w koncu w swoim kodowskim opetaniu nie zrobi komus krzywdy..??? Wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego- dobrowolna lub pod przymusem - dla tego pana w kamizelce lub bez jest niewatpliwie wskazana...................!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2016 r., godz. 21.03
Josek.Mam pytanie.Ile Ty dziennie spożywasz alkoholu ? W dniu dzisiejszym zacząłeś przed wpisem z godziny 18.34.Powtarzasz się palancie i kompromitujesz cały Pis.Weź qwa jedz do jakiegoś sanatorium czy szpitala psychiatrycznego a może zwykła wszywka ci pomoże.Pier..sz w kółko to samo.Nie da się tego czytać.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2016 r., godz. 21.38
W związku z "atakiem" na konferencji prasowej na przedstawiciela Pis-u w kuluarach sejmu.Z dniem jutrzejszym nikt kto chce zadawać niewygodne pytania przedstawicielom tej partii nie będzie wpuszczany do tego gmachu.A jak.Przecie wygralim wybory to robim co chcem.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2016 r., godz. 11.54
I tak powinno być- wygrali niech robią to, na co czekają wyborcy, przeciwnicy przegrali, to "mordy w kubeł".
Dodane przez lipa, w dniu 14.09.2016 r., godz. 12.22
a może Ty wszechobecny i wszechwiedzący anonimie tu i teraz(na każdy temat) sam się wybierz do jakiegoś sanatorium czy szpitala psychiatrycznego.
Seledynowa kamizelka jest niebezpiecznym
Dodane przez Tedy, w dniu 14.09.2016 r., godz. 14.02
z jego zdrowiem jest tragicznie, analizujac co ten osobnik wypisuje,grozac,ublizajac jest tylko jedna rada- izolacja. Bezradnosc w szkalowaniu państwa Polskiego, lekcewazenie i kpina ze strony internautow,kiedy czytają jego androny,powoduje u niego uaktywnienie sie schorzenia. Prawda jest taka,ze im więcej wpisów seledynowej kamizelki tym lepiej,on sobą,swoim zakłamaniem,chamstwem,często koszmarnym wyglądem ,doskonale napędza fale niechęci i wrogości do KODu,PO,PSLu,nie mówiąc o innych wynaturzonych strukturach.
Do Marka E.
Dodane przez Sosna, w dniu 14.09.2016 r., godz. 14.12
Nie wszyscy sa równi twojemu POziomowi. Dla mnie jest on poniżej szamba. Masz gościu coś innego do POwiedzenia,bo wciąż te same głupoty...nuda i obrzydzenie.
do 2138
Dodane przez Stynka, w dniu 14.09.2016 r., godz. 15.12
ciemne jest jasne. Ja też najlepiej się czuję w wówczas gdy atakuję. Andrealina mnie rozbiera.
A kolorowe pchły albo myszy widać?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2016 r., godz. 15.51
Kamizelka jak rasowy psychiatra umie tylko politykować w ujęciu psychiatrycznym.Poprzez swój niechlujny wygląd chce spowodować niechęć do KODu, PO, PSLu i innych gołych i wesołych z tego powodu. Widać przerobił to i dobrze się w tym czuje. Przez jakiś czas kamizelki nie było. Zawstydził się czegoś, przestraszył, może inaczej niż inaczej nie umie? Wiąże jednak nadzieję ,że znajdzie się też zupełnie zdrowy psychiatra , przeanalizuje wskazane chamstwo, zakłamanie, bezradność , radość z powodu groźby, szkalowanie, cytowane mordy w kubeł a gównie totalny przecież brak agresji i ponownie wszystko dobrze się skończy. Moim jednak zadaniem jest to przewrót z powodu 2 promili . Od tego należy wyjść. Ile można tego słuchać ? Życzliwie zaś radząc - najpierw wszywa później następna pidżamka. Taka otoczka komentarzy jest coraz bardziej podejrzana. Dużo zdrowia - czy to nie dziwne?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl