Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaWiększa konkurencja do pieniędzy

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 13.38)

Nowe inwestycje mają być wpisane do Regionalnego Instrumentu Terytorialnego – mechanizmu, w ramach którego gmina Wyszków chce pozyskać pieniądze na kontynuację budowy obwodnicy śródmiejskiej.

Wpisanie inwestycji do RIT nie oznacza przyznania pieniędzy, ale umożliwia ubieganie się o nie w ramach ogłaszanych konkursów. Mechanizm stworzony przez samorząd województwa mazowieckiego przeszedł w ciągu ostatnich lat dużą ewolucję. Partnerzy w ramach tego projektu – samorządy subregionu ostrołęckiego, w tym gmina Wyszków i powiat wyszkowski, muszą wyrazić zgodę na wpisanie przedsięwzięć nieprzewidzianych dotychczas w RIT. W tym celu 24 sierpnia na nadzwyczajnych sesjach zebrali się radni miejscy i powiatowi.
Samorządowi powiatowemu zależy m.in. na uzyskaniu pieniędzy na przebudowę 18-kilometrowego odcinka drogi łączącej Prabuty (gmina Długosiodło) z trasą S8 (odcinek w gminie Brańszczyk). Projekt przewiduje przebudowę skrzyżowania w Starym Bosewie, gdzie miałoby powstać rondo. O ograniczone środki unijne w ramach RIT-u będzie konkurować z wyszkowskimi samorządami m.in. Ostrołęka, która do mechanizmu chce dodać m.in. zakup taboru dla komunikacji miejskiej, montaż oświetlenia ulicznego.
Radni powiatowi zapewnili w tegorocznym budżecie 50 tys. zł na przygotowanie studium wykonalności i oceny oddziaływania na środowisko, potrzebnych do ubiegania się o wsparcie na przebudowę drogi Długosiodło-Brańszczyk.
Zgodę na dopisanie nowych inwestycji do RIT-u wyrazili także radni miejscy. Burmistrz Grzegorz Nowosielski nie ukrywa, że w przyszłości gmina Wyszków też będzie chciała skorzystać z możliwości wpisania nieprzewidzianych teraz w RIT inwestycji.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl