Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraZatrzymany po pościgu

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 13.37)

Za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji odpowie mężczyzna, którego wyszkowscy policjanci zatrzymali 27 sierpnia po krótkim pościgu. Okazało się, że 30-latek w ogóle nie miał uprawnień do wsiadania za kółko.

W sobotę przed godz. 5.00 wyszkowska policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że w Porębie kierujący nissanem sereną doprowadził do kolizji z toyotą rav i uciekł z miejsca zdarzenia jadąc trasą S8 w kierunku Warszawy. Wysłani w teren policjanci zauważyli nissana w okolicach Niegowa.
Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych próbowali zatrzymać kierowcę, ten jednak nie reagował. Kilkanaście minut później zatrzymał go ścigający patrol. Szybko okazało się, co było powodem ucieczki 30-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2,5 promila. Okazało się też, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. 30-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przyznał się do winy. Oprócz kary dwóch lat pozbawienia wolności, jaka grozi mu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za spowodowanie kolizji. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta