Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 marca 2023 r., imieniny Anatola, KlaudiiPotrącony pieszy w szpitalu

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 13.35)

W nocy z soboty na niedzielę w Wólce Wojciechówek doszło do wypadku drogowego, w którym złamania nogi doznał pieszy 19-latek potrącony przez motorowerzystę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 19-letni motorowerzysta, niemający prawa jazdy, na odcinku drogi z Wólki Wojciechówek do Bielina uderzył w idącego w tym samym kierunku 19-latka, który poruszał się wspólnie z dwiema innymi osobami. W wyniku uderzenia, do którego doszło około godz. 3.30, chłopak doznał złamania nogi i został przetransportowany do szpitala. Badanie wykazało w organizmie poszkodowanego ponad 2 promile alkoholu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają wyszkowscy policjanci.
Policja przypomina, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat. Warto przypomnieć, że po zmroku kierowcy są w stanie dostrzec pieszych ubranych w ciemne stroje z odległości około 40 metrów. Pieszy mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl