Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaPotrącony pieszy w szpitalu

(Zam: 07.09.2016 r., godz. 13.35)

W nocy z soboty na niedzielę w Wólce Wojciechówek doszło do wypadku drogowego, w którym złamania nogi doznał pieszy 19-latek potrącony przez motorowerzystę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 19-letni motorowerzysta, niemający prawa jazdy, na odcinku drogi z Wólki Wojciechówek do Bielina uderzył w idącego w tym samym kierunku 19-latka, który poruszał się wspólnie z dwiema innymi osobami. W wyniku uderzenia, do którego doszło około godz. 3.30, chłopak doznał złamania nogi i został przetransportowany do szpitala. Badanie wykazało w organizmie poszkodowanego ponad 2 promile alkoholu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają wyszkowscy policjanci.
Policja przypomina, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat. Warto przypomnieć, że po zmroku kierowcy są w stanie dostrzec pieszych ubranych w ciemne stroje z odległości około 40 metrów. Pieszy mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl