Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 marca 2023 r., imieniny Gabriela, MarkaOdnaleziono niewybuchy

(Zam: 31.08.2016 r., godz. 12.59)

W minionym tygodniu wyszkowska policja dostała kilka zgłoszeń o odnalezionych pociskach pochodzących z okresu II wojny światowej. Na niewybuchy natrafili zarówno prowadzący roboty drogowe, jak i grzybiarz.Realizujący budowę ul. Wyszkowskiej w Rybnie 26 sierpnia odkryli pocisk artyleryjski z II wojny światowej. Do przybycia patrolu sapersko-pirotechnicznego miejsce zdarzenia zabezpieczali wyszkowscy policjanci. Podobne czynności funkcjonariusze prowadzili na ul. Żytniej w Wyszkowie, gdzie tego samego dnia prowadzący roboty drogowe znaleźli niewybuch.
28 sierpnia przed godz. 8.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał informacje od mężczyzny, który podczas grzybobrania w lasach nieopodal Mostówki znalazł siedem bomb lotniczych oraz trzy pociski artyleryjskie z II wojny światowej. Tu również interweniowali wyszkowscy policjanci i patrol sapersko-pirotechniczny.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Złego diabli nie wezmą
Dodane przez Stynka, w dniu 31.08.2016 r., godz. 15.12
a jednak tyle lat po wojnie i jak to trzeba uważać. Zło czai się nawet w tak spokojnych miejscowościach jak wieś Rybno.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2016 r., godz. 18.45
Zastosowanie wykrywaczy metali na podejrzanym terenie z pewnością jeszcze nieraz ujawni niewypał lub inne historyczne żelastwo. Przykładowo na Gnojną Górę na tyłach Zamku Warszawskiego w czasach średniowiecza wyrzucano śmiecie.Ileż tam skorup, ciżemków i innych skarbów znaleziono. Bomby jednak , potocznie mówiąc to jednak nie są żarty. Każdy nauczyciel to wie a i niejeden powojenny dzieciak tego doświadczył.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl