Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaZaprosili najmłodszych do zabawy i nauki

(Zam: 31.08.2016 r., godz. 12.57)

Wyszkowscy policjanci zaprosili w minioną sobotę najmłodszych mieszkańców na festyn, w ramach którego w formie zabawy przekazywali wiedzę na temat zasad ruchu drogowego.„Bezpieczeństwo idzie w ruch” – to tytuł imprezy, która odbyła się na Placu Miejskim przy Galeo. Dzieci, które przybyły wraz ze swoimi opiekunami, mogły wziąć udział w konkursie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, skorzystać z toru przeszkód i uzyskać dyplom „Młody diagnosta” za wykazanie się wiedzą na temat budowy roweru. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa było tym bardziej cenne, że od września najmłodsi będą częstymi użytkownikami dróg idąc do i ze szkoły.
Policjanci prezentowali też motocykle, radiowóz, a także samochód, który uzyskali dzięki udziałowi w projekcie realizowanym w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej. Także za pieniądze z tego projektu wyszkowska komenda i Starostwo Powiatowe zorganizowali sobotni festyn. Ponadto komenda otrzymała m.in. projektory, drukarkę, plansze profilaktyczne, które pozwolą przygotować spotkania realizowane wśród dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość zwiedzenia wozu strażackiego.
Powiat wyszkowski korzysta z projektu, którego liderem jest Komenda Główna Policji. Jest realizowany na terenie całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem województw: podlaskiego, lubuskiego i mazowieckiego. Dodatkowo wytypowano 7 powiatów (na Mazowszu ze wsparcia korzysta tylko powiat wyszkowski), w których zostały zrealizowane inwestycje z zakresu infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Dzień później z urządzeń, które na potrzeby festynu wyszkowscy funkcjonariusze otrzymali z Komendy Wojewódzkiej Policji, mogli skorzystać goście dożynek gminy Wyszków odbywających się w Tulewie.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Yeti, w dniu 03.09.2016 r., godz. 12.19
Apeluję o większą kulturę osobistą PO-licjantów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl