Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaRhinos rozbili Sharks

(Zam: 31.08.2016 r., godz. 12.51)

Wyszkowskie Nosorożce nie zawiodły swoich kibiców i udźwignęły rolę faworyta meczu z Warsaw Sharks B. Rhinos wygrali rewanżowe spotkanie z Rekinami ze stolicy 50:0, zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinałów rozgrywek PLFA2.Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 28 sierpnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W pierwszym tegorocznym starciu obu zespołów Rhinos pokonali rywali na wyjeździe 47:0. W rewanżu, mimo rotacji kadrowych, wyszkowianie zanotowali jeszcze wyższe zwycięstwo.
Już pierwsza kwarta rozgrywanego przy ładnej pogodzie spotkania pokazała, że Rekiny z Warszawy, w starciu z Rhinos walczą jedynie o minimalny wymiar kary. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 35:0 i od momentu osiągnięcia tego wyniku zaczęła działać tzw. „mercy rule” (sędziowie nie zatrzymują czasu poza przerwami na żądanie). W drugiej połowie spotkania przewaga gospodarzy była nadal bezdyskusyjna. Niezawodnie spisywała się defensywa, która zanotowała kilka akcji punktowych, obronę rywali natomiast raz za razem rozrywali gracze formacji ofensywnej Rhinos. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 50:0, który mówi sam za siebie.
Rhinos Wyszków – Warsaw Sharks B 50:0 (14:0, 21:0, 0:0, 15:0)
Skład Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RG) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) T. Jędrzejczyk (RB) J. Łuczyński (WR) Ł. Wiech (RT) B. Rojek (WR) K. Nowak (C) Ł. Łuczyński (LG) K. Szymański (WR) M. Van Deripe Jr (QB).
Formacja obrony: E. Świercz (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) Ł. Śliwa (RE) W. Runo (ILB) Ł. Rowicki (LE) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) H. Morka (CB) R. Buczyński (DT) M. Prokopczyk (ILB) R. Kędzierski (DT).
Formacja specjalna: B. Szymański (PR2) M. Ślesik (LS) B. Robinson (KR2) D. Górski (P,K) C. Adorno (KR1) M. Van Deripe Jr (PR1,H).
– Piąte spotkanie i piąte zwycięstwo. Chociaż do tego meczu wychodziliśmy jako faworyci, musieliśmy podejść do niego z pełnym skupieniem, ponieważ mecz miał bardzo duże znaczenie – awans do „play-off”, czyli ćwierćfinałów PLFA2. Udało się, pewna wygrana 50:0 potwierdza, że zasługujemy na znalezienie się wśród 8 najlepszych zespołów z 22 startujących w tym roku. Mimo braków kadrowych – kontuzje podstawowych zawodników, praca, ostatnie wyjazdy wakacyjne – pokazaliśmy, że grając z dużymi rotacjami trzymamy dalej nasz poziom. Punktowali zarówno zawodnicy ofensywni, jak i defensywni, więc to bardzo cieszy. Teraz czas na ostatni mecz w grupie. Czeka nas ciężkie starcie z Green Ducks w Radomiu. Wygrana daje nam pierwsze miejsce w grupie i możliwość organizacji kolejnych spotkań w Wyszkowie. Tak więc zaczynamy się już mocno przygotowywać do walki – powiedział nam po meczu Piotr Wykowski, prezes Rhinos.
Starcie Green Ducks Radom vs Rhinos Wyszków odbędzie się w niedzielę 11 września na terenie rywali i niesie ze sobą największy, jak do tej pory, ładunek emocjonalny. Jeśli Rhinos pokonają rywali, to jak wyżej wspomniał Piotr Wykowski, zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie i prawo organizacji spotkań fazy play-off. Każdy kibic Rhinos z pewnością chciałby zobaczyć mecze fazy pucharowej w Wyszkowie. Te ostatnie natomiast odbędą się w pierwszy weekend października. Go Rhinos!
Turu

Aktualna tabela:
1. Rhinos Wyszków 10 217-12
2. Green Ducks Radom 6 186-29
3. Crusaders Warszawa 2 48-190
4. Warsaw Sharks B 0 2-222
Komentarze

Dodane przez Kaśka, w dniu 31.08.2016 r., godz. 19.51
Podziwiam!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl