Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Bug wygrywa po kapitalnej bramce Damętki

(Zam: 31.08.2016 r., godz. 12.27)

Bug Wyszków pokonał na własnym stadionie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki, w spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek IV ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Damętko.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 21 sierpnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Mecz był od pierwszych minut bardzo wyrównanym widowiskiem. Już w jednej z premierowych akcji swojego zespołu, bliski zdobycia bramki był Piotr Bazler, którego ładny strzał z dystansu odbił na rzut rożny bramkarz z Ożarowa. Potem więcej ofensywnych akcji kreowali rywale, jednak w bramce Bugu bardzo dobrze spisywał się debiutujący w oficjalnym meczu Mateusz Cichawa. Dobrą robotę na prawej obronie wykonywał również Krzysztof Maciak. Najlepszą sytuację goście stworzyli sobie na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Po ładnej wymianie jeden z rywali znalazł się 6 metrów przed bramką Cichawy, jednak uderzył nad poprzeczką. Wyszkowianie odpowiedzieli akcją lewą stroną, którą strzałem zakończył Ernest Dobkowski, na posterunku był jednak bramkarz Ożarowianki. Do przerwy był bezbramkowy remis.
W przerwie meczu zaczął padać bardzo intensywny deszcz, który mocno dawał się we znaki piłkarzom w drugiej połowie. Obraz gry się nie zmieniał, było dużo walki w środku pola. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 62 minucie spotkania. Przepięknym strzałem z woleja popisał się lewy obrońca Bugu Łukasz Damętko. Jak się później okazało, jego bramka była golem na wagę trzech punktów. Do końca spotkania gospodarze nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Dzięki zwycięstwu 1:0 Bug awansował na jedenaste miejsce w tabeli.
Bug Wyszków – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramka dla Bugu: Ł. Damętko 62.
Bug: M. Cichawa – Ł. Damętko, M. Paradowski, P. Kostrzanowski, K. Maciak – E. Dobkowski (80. – K. Kaput), P. Bazler, J. Rejnuś, M. Bala (90+1. – T. Aleksiejuk) – K. Skoczeń (60. – M. Vogtman), M. Krawczyk (70. – D. Witkowski).

Delta Słupno – Pogoń II Siedlce 0:1
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne spotkania ligowe. W środę 24 sierpnia wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z Dolcanem Ząbki. W sobotę 27 sierpnia Bug wróci z kolei na własny stadion, gdzie podejmie beniaminka ligi, Unię Warszawa. Początek meczu o godz. 17.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!