Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 lipca 2020 r., imieniny Marii, Urbana

Człowiek Szydlika

Ikona
(Zam: 29.03.2011 r., godz. 11.48)

– W sztuce interesuje mnie człowiek i to, co go otacza – tak o swojej twórczości mówi Artur Szydlik, którego rzeźbę i asamblaż możemy oglądać w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” do 10 kwietnia.

Trzydziestoczteroletni Artur Szydlik nie pierwszy raz pokazywał swoje prace w „Hutniku” – w 2008 r. odbył się wernisaż wystawy jego dzieł. Dziś, dojrzalszy artysta, prezentuje bardziej stonowane rzeźby, wciąż jednak zaznaczając swoje przywiązanie do tworzenia z przedmiotów codziennego użytki, najczęściej starych, zniszczonych. Jego asamblaże – kompozycje z przedmiotów gotowych – zachwycają pomysłowością. W „Hutniku” możemy zobaczyć gigantycznego papierosa z pnia brzozy, pułapkę na myszy z siodełka od roweru, itp.

Wernisaż wystawy odbył się 18 marca. Na uroczystości gościli wielbiciele sztuki Artura Szydlika, znajomi, rodzina, m.in. jego siostra Kortina Szydlik, która o pracach swojego brata pisze: „Tu dzieje się coś ważnego! Poprzez traktowanie przedmiotu, jako czegoś, co może do nas przemówić inaczej niż tylko w sposób, do jakiego zostało przeznaczone, jesteśmy zmuszeni, by zastanowić się, co jest naprawdę istotne, lub co istotne być powinno.”

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl