Bug „w kratkę”

(Zam: 24.08.2016 r., godz. 11.25)

Dwa spotkania rozegrał w ubiegłym tygodniu zespół seniorów Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Macieja Wesołowskiego pokonali w środę na własnym boisku Tęczę Łyse 2:1, by cztery dni później przegrać na wyjeździe takim samym stosunkiem bramek z Czarnymi Węgrów.

Początek spotkania z Tęczą Łyse był wyrównany, z lekkim wskazaniem na Bug. Wyszkowska ofensywa „szarpała” obronę Tęczy, jednak z poczynań podopiecznych trenera Wesołowskiego niewiele wynikało. Najbardziej aktywni byli Ernest Dobkowski i Piotr Bazler. Ten ostatni, po kwadransie gry próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych wysokim lobem, uderzonym z rzutu wolnego (z około 25 m), jednak golkiper Tęczy zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczką. W środkowej fazie pierwszej połowy gra się wyrównała, a w końcówce inicjatywę przejęli goście. W polu karnym Bugu kilkukrotnie się „zakotłowało”, jednak bramki do przerwy nie padły.
Drugą odsłonę od wysokiego „C” rozpoczęli wyszkowianie. O ile strzały Macieja Bali i Tomasza Aleksiejuka nie przyniosły zmiany wyniku, to nastąpiła ona w 62 minucie. Po prostopadłym podaniu Patryka Kostrzanowskiego, ładnym przyjęciem piłki popisał się Piotr Bazler, a chwilę później uderzeniem z lewej nogi otworzył wynik spotkania. Bardzo szybko odpowiedzieli jednak rywale. Już trzy minuty później było 1:1, po bardzo silnym strzale jednego z zawodników gości. Piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od słupka. Wyszkowianie pokazali jednak w tym meczu dużą waleczność. Na niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania, po nieco przypadkowym odbiciu piłki, w sytuacji sam na sam znalazł się Ernest Dobkowski i zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie dał jednocześnie Bugowi zwycięstwo w meczu. Do końca spotkania Bug bardzo pewnie się bronił, wyprowadzając kilka groźnych kontr.
Bug Wyszków – Tęcza Łyse 2:1 (0:0)
Bramki dla Bugu: P. Bazler 62., E. Dobkowski 78.
Bug: K. Goleń – A. Majczyna, P. Kostrzanowski, M. Paradowski, K. Kaput – E. Dobkowski (86. – Ł. Damętko), P. Bazler, J. Rejnuś, T. Aleksiejuk (80. – K. Skoczeń), M. Bala (76. – D. Witkowski) – M. Krawczyk (68. – M. Vogtman).
Wisła II Płock – Delta Słupno 2:1
Po zwycięstwie nad Tęczą, kibice Bugu Wyszków z nadziejami czekali na wyjazdowe starcie zespołu trenera Wesołowskiego z Czarnymi Węgrów. Mecz odbył się w niedzielę 14 sierpnia. Wyszkowianie rozpoczęli w takim samym składzie co z Tęczą. Bug zaliczył świetne otwarcie meczu, już w 5 minucie wynik spotkania otworzył strzałem głową Mateusz Krawczyk. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na przerwę wyszkowianie schodzili w dobrych humorach. W drugiej odsłonie drużynie trenera Wesołowskiego, niestety nie wiodło się już tak dobrze. Odpowiednio w 56 i 64 minucie Bug stracił dwie bramki, po których na prowadzenie wyszli miejscowi. Ofensywni piłkarze naszego zespołu nie potrafili z kolei znaleźć drogi do bramki Czarnych i ostatecznie wyszkowski zespół musiał uznać wyższość rywali, przegrywając w Węgrowie 1:2.
Czarni Węgrów – Bug Wyszków 2:1 (0:1)
Bramka dla Bugu: M. Krawczyk 5.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – A. Majczyna, P. Kostrzanowski, M. Paradowski, K. Kaput – E. Dobkowski, P. Bazler, J. Rejnuś, T. Aleksiejuk, M. Bala – M. Krawczyk.
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – MKS Przasnysz 2:2
W najbliższym tygodniu wyszkowska ekipa wraca na własny stadion. W niedzielę 21 sierpnia Bug podejmie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Początek meczu o godz. 17.30, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

1. Mazovia Mińsk Maz. 9 11-1
2. Pogoń II Siedlce 9 8-2
3. Błękitni Raciąż 7 9-3
4. Pogoń Grodzisk Maz. 7 8-2
5. KS Łomianki 6 6-7
6. MKS Przasnysz 5 7-6
7. Mławianka Mława 4 5-5
8. Czarni Węgrów 4 4-4