Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Powstaje nowa hala sportowa

(Zam: 17.08.2016 r., godz. 12.25)

W Porządziu przy szkole podstawowej trwa budowa hali sportowej, która do jesieni ma być zakończona w stanie surowym. W przyszłym roku lokalna społeczność będzie mogła już korzystać z nowego obiektu. Powstaje miejsce do uprawiania sportu oraz łącznik, dzięki któremu z sal lekcyjnych bezpośrednio będzie można się udać do hali.Kubatura nowego budynku ma wynieść 3 463 m kw. Hala sportowa będzie parterowa, niepodpiwniczona, o konstrukcji mieszanej żelbetowo-stalowej ze ścianami osłonowymi zewnętrznymi murowanymi, z dachem dwuspadowym o konstrukcji stalowej pokrytym płytami warstwowymi. Łącznik pomiędzy halą i szkołą jest zaprojektowany jako budynek parterowy, częściowo podpiwniczony, murowany z dachem konstrukcji drewnianej pokrytym blachą trapezową. W istniejącym budynku nie przewiduje się żadnych prac na kondygnacjach piwnicy i piętra. Istniejąca część piwnic zostanie połączona z nową częścią. Na parterze szkoły w elewacji wschodniej zamiast istniejącego okna zostaną wstawione drzwi zapewniające dostęp do łącznika i hali sportowej.
Zgodnie zapisami zawartymi w treści przetargu, do 15 listopada 2016 r. wykonawca będzie zobowiązany postawić obiekt w stanie surowym zawierający okna i drzwi zewnętrzne. Do końca października 2017 r. budowa ma się zakończyć.
Inwestycję wykonuje Zakład Ogólnobudowlany Jerzego i Wojciecha Kuchtów z Nowych Wielątek za 1 409 882,08 zł. Zaoferował udzielenie pięcioletniej gwarancji na inwestycję.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Porządzie, w dniu 17.08.2016 r., godz. 17.24
Porządzie to perspektywiczna wieś. Z samego powodu budowy hali, działki nabierają wartości. Mam tam taka z dostępem do szosy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl