Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaIskra z Polski

(Zam: 17.08.2016 r., godz. 12.20)

Za nami Światowe Dni Młodzieży. Inicjatywa „naszego” papieża, dzisiejszego świętego Jana Pawła II, kontynuowana jednak zarówno przez Benedykta XVI jak i Franciszka. Wyjście Kościoła Katolickiego do młodych ludzi stało się bardzo potrzebne w czasie postępującej laicyzacji, a także bezwzględnego, ciągłego ataku na nasz kościół ze strony środowisk komunistycznych i lewicowo-liberalnych.

Przygotowania do ŚDM w grupach zaangażowanych religijnie trwały trzy lata, ale dopiero od kilku miesięcy przebijały się do publicznej świadomości. Ostrzał różnej maści lewicowców trwał jednak już od dawna. Przede wszystkim starano się postraszyć społeczność katolicką, sugerując niebezpieczeństwo zamachów. Oprócz tego kontynuowane było przekształcanie myśli, ocen i zaleceń Franciszka na lewicową modłę. To metoda stosowana od dawna, a przeze mnie obserwowana już na przykładzie JP II, szczególnie podczas jego pielgrzymek do Polski w latach 80. Bowiem każdy lewak jest oczywiście najbardziej właściwą osobą, żeby tłumaczyć katolikom, jak interpretować słowa papieża.
Wydaje mi się, że bardzo dobrym pomysłem było goszczenie młodych pielgrzymów z ponad 180 krajów w polskich domach. Pozwoliło bowiem im na zetknięcie się choć trochę z codziennym polskim życiem i zadzierzgnięcie osobistych znajomości. Już z tego okresu docierało do mnie mnóstwo przeciekawych informacji. Przede wszystkim młodzi ludzie goszczący w naszym kraju byli zdziwieni życzliwością i gościnnością spotykanych Polaków. Po drugie, mieli poczucie spokoju i bezpieczeństwa, a z mediów w swoich krajach wielokrotnie słyszeli o zagrożeniu demokracji, a nawet zmierzaniu Polski w kierunku totalitarnym, czy faszystowskim. Po trzecie wreszcie, zdumiewała ich możliwość swobodnego i publicznego głoszenia swojej wiary i duże zaangażowanie wielu osób z pierwszych stron gazet w religijne uroczystości. Trzeba podkreślić, że takie spostrzeżenia dotyczyły nie tylko pielgrzymów z bardzo odległych krajów, ale także takich, którzy mogą bez problemu wsiąść w pociąg, żeby w ciągu kilku godzin być w Polsce. W wywiadzie radiowym spotkałem wypowiedź pielgrzyma francuskiego zachwyconego naszym krajem i uważającego, że to u nas bije dziś serce Europy. To wszystko było bardzo ważne, bowiem tworzyło pozytywną atmosferę przygotowującą młodzież, a także ludzi w całym świecie obserwujących to wydarzenie do spotkania z papieżem Franciszkiem. Wyraźne było oczekiwanie, co powie, czy będzie potrafił dotrzeć ze swoim przekazem do ludzi młodych? Okazało się, że potrafił. Było to dla mnie wielką przyjemnością oglądać uczestników ŚDM tańczących, śpiewających i radosnych, a za chwilę z zadumą słuchających niełatwych słów o nauce Jezusa Chrystusa, o potrzebie wiary, konieczności zmierzenia się ze śmiercią, odpowiedzialności, odwadze i wielu innych poważnych rzeczach. Nie mam żadnych wątpliwości, że dla zdecydowanej większości młodych pielgrzymów pamięć o atmosferze spotkania z papieżem Franciszkiem będzie podtrzymywać ich wiarę, a jego słowa wzmacniać w dążeniu do prawdy i wspierać podejmowanie właściwych decyzji w ważnych życiowych sprawach. „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje” – to słowa Jezusa, zanotowane przez św. Faustynę Kowalską w jej dzienniczku. Czy ta iskra już wyszła?
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 18.08.2016 r., godz. 09.37
iskra już wyszła i skierowała się w kierunku Żoliborza, to chyba oczywiste?
Koniec starego ładu świata ?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.08.2016 r., godz. 18.42
Na Słowackiego jest Szkoła Pożarowa ale mówiąc szczerze to nie ta iskra przecież przyczyniła się do zmian o charakterze ogólnoświatowym Czy Polska w czasach wojny na Ukrainie, uchodźców ich religii stanie się ostoją katolicyzmu w Europie? Uwzględniając opinie młodych ludzi z całego świata, czując podniosłą atmosferę ŚDM, życzliwość może tak się stać. Musimy również w życiu codziennym liczyć się z wieloma wyznaniami , w tym z prawosławiem , religiami orientalnymi , ze wszystkim co się z tym wiąże przede wszystkim z Chińczykami. A to bardzo inteligentny naród - chiński wynalazek mówi wszystko. Przed wojną Polska była również krajem wielowyznaniowym , było dużo synagog. Duże znaczenie miała i ma tolerancja . Patrząc na przebieg ŚDM nie będziemy mieli z nią problemu.
Dodane przez 101, w dniu 18.08.2016 r., godz. 20.45
Dla niektórych wciąż Polska jest zbyt biała.
Dodane przez GP, w dniu 18.08.2016 r., godz. 21.56
Sześcioro eurodeputowanych z Polski znalazło się na liście "pewnych sojuszników" fundacji George'a Sorosa, amerykańskiego miliardera pochodzenia węgiersko-żydowskiego. Wewnętrzny dokument Sorosa został wykradziony przez hakerów. Znajdują się w nim dziesiątki nazwisk "zaufanych" europarlamentarzystów, z krótkim opisem i danymi kontaktowymi. Na liście znalazło się 226 eurodeputowanych, w tym sześcioro z Polski. Oto oni: - Lidia Geringer de Oedenberg - dostała się z listy SLD - Andrzej Grzyb z PSL - przy jego nazwisku odnotowano, że można go przekonać, by wypowiadał się na określone tematy i że jest "użytecznym przekaźnikiem" w swojej frakcji politycznej - Danuta Jazłowiecka z PO - Agnieszka Kozłowska-Rajewicz z PO, była pełnomocnik rządu ds. równego traktowania - Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Róża Thun z PO Wśród europosłów z innych krajów, opisanych jako pewni sojusznicy Sorosa, są m.in. atakujący Polskę Martin Schulz i Guy Verhofstadt.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.08.2016 r., godz. 07.46
Prawdziwą plagą jest u nas POP - osoby pełniące funkcję Polaka, tzn. tacy niby Polacy. Do takiej kategorii zaliczam wyćwiczoną na Gazecie Wyborczej lumpeninteligencję, która w rzeczywistości nienawidzi Polski i z radością wspiera każdą antypolską, brudną robotę zarówno w sferze światopoglądowej (np. wciskanie nam antysemityzmu i pedagogika wstydu) jak i materialnej ( ograbianie Polski ). Środowisko POPów, atakujące bezwzględnie ostatnie zmiany realizowane konsekwentnie przez rząd polski ma po ŚDM potężny problem. Okazało się bowiem, że Polacy są życzliwi i gościnni, a Polska została przez setki tysięcy pielgrzymów z całego świata oceniona jako kraj bezpieczny i tolerancyjny. Również papież Franciszek wypowiedział o nas bardzo pochlebne słowa, a kiedy POPy próbowały twierdzić, że na zamkniętym spotkaniu z polskimi biskupami pouczał ich w duchu gazetowowyborczym to po prostu .... opublikowano stenogram z tego spotkania. Wynikało z niego coś zupełnie przeciwnego.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.08.2016 r., godz. 09.25
I tyle w temacie na czyje korzyści działała współczesna targowica.
Dodane przez !, w dniu 19.08.2016 r., godz. 11.13
Pop to prawosławny kaznodzieja.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.08.2016 r., godz. 14.03
Głowacki, a jak się nazywają ci co szczują Polaków na siebie pod płaszczykiem Kościoła i PISu? Prawica?
Dodane przez ola, w dniu 19.08.2016 r., godz. 15.11
autor felietonu, jako inteligent, broń Panie Boże z jakimkolwiek przymiotnikiem! chyba już się zorientował, że tzw. "niby Polacy" po prostu robią swoje, nie atakując nikogo - a dalej pożyjemy, zobaczymy...
Dodane przez Mosiek, w dniu 19.08.2016 r., godz. 17.18
Czy z tą tolerancją zawsze się uda, czy się nie wkurzę ? A że popłaca to wiadomo.
Dodane przez Nie Eychler M., w dniu 19.08.2016 r., godz. 21.23
Pożyjemy zobaczymy.Od 1989 roku przejęcie władzy odbywało się delikatnie,aksamitnie....Po tym co obecnie wyprawia Pis.Będą Trybunały.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.08.2016 r., godz. 22.01
Głowasiu !!! Ty tego jeszcze nie kumasz.Kiedyś to zrozumiesz. Prawdziwą plagą tego państwa jest Kaczyński.Poniżasz się podpisując się z nazwiska pod tekstem z godz 7.46.To niewiarygodne żeby pod takimi bzdurami się podpisywać.Nie chcemy takich krzywo myślących w jakichkolwiek władzach.Ortodoksyjny,skrajny fanatyk jesteś.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.08.2016 r., godz. 22.04
Opublikowanie stenogramu ze spotkania papieża z polskimi biskupami pokazuje jak łatwo można neutralizować manipulacje gazetowo - wyborczych oszustów. Środowisko to podczepione dotychczas pod państwową kroplóweczkę dziś kurczy się. Kurczy się również regularnie liczba czytelników. To cieszy, choć oczywiście nie liczę, że będzie to proces ciągły, aż do zera, ale w mojej ocenie żadne kody ni czady nic tu nie zmienią. Im bardziej będzie postępować ten proces, tym większe prawdopodobieństwo, że Polska będzie stawać na nogi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.08.2016 r., godz. 07.50
Ujawnienie dokumentów międzynarodowego spekulanta pokazuje stopień degeneracji europejskich pseudoelit. 226 deputowanych europarlamentu to prawie 1/3 ich liczby !!! Tymczasem niemieckie, a także lewicowo-liberalne media w Polsce nie zauważyły w ogóle tego faktu. Czy ta informacja dotrze jednak do opinii publicznej ? Dzięki temu, że w do niektórych mediów dostało się ostatnio trochę niezależnych dziennikarzy będzie to chyba możliwe. I znów pewnej liczbie Polaków otworzą się dzięki dobrej zmianie oczy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.08.2016 r., godz. 10.01
Głowacki, ale czyja Polska? Moja była krajem wolnym i wolnych ludzi do momentu objęcia władzy przez pis. Twoja to Polska komunistyczna, ludzie komuny we władzach, socjalizm w prawie (a raczej bezprawiu) i populizm. Weź ty się chłopie przestań ośmieszać.
Tego państwa, brzmi jak ten kraj
Dodane przez do trolla z 22.01, w dniu 20.08.2016 r., godz. 11.11
POwiedzenie Ewy "na metr w głąb" Kopacz. Trollu naucz się spacji.
Do seledynowej kamizelki
Dodane przez Iza, w dniu 20.08.2016 r., godz. 15.45
Chce tylko zapytac jak zdroweczko? PO komentarzach widac,ze czasami zapominasz o lekarstwach a to takie wazne. Pozdrawiam nie lekcewaz mojej troski.
Dodane przez Josek, w dniu 20.08.2016 r., godz. 16.38
Z wyzej napisanych wpisow wyglada , ze najbardziej tolerancyjni sa tzw. " uzyteczni idioci " KOD-u ( M.E .i OLA), zwani inaczej "uzytecznymi przekaznikami"..!!!!!! Ha. ha ha....a...!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.08.2016 r., godz. 21.07
Słowa papieża Franciszka do polskich kapłanów i Polaków po ŚDM zawarte w niedawno opublikowanym liście - "Jestem głęboko wzruszony waszą mocną wiarą, niezachwianą nadzieją, jaką zachowaliście pomimo trudności i tragedii, i żarliwą miłością, która ożywia wasze pielgrzymowanie ludzkie i chrześcijańskie". A oszuści z GazWyb i TVN usiłowali przeciwstawiać papieża i polski episkopat. Usiłowali i nadal to czynią, ćwiczyć Polaków na lewicową modłę podszywając się pod papieża. Naprawdę czasem żałosne są te podrygi lewaków. Cały list, utrzymany w podobnym tonie dostępny w internecie np. na portalu wpolityce.pl.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.08.2016 r., godz. 21.38
Pis to partia,która dosłownie codziennie popełnia błędy.Już na starcie mianowanie Maciarewicza i Piotrowicza było żenującym nietaktem dla wszystkich wyborców.Pis elektorat to głupki w stylu Josek pod różnymi "w.CIELE..niami" Tak ich widzę i czytam.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.08.2016 r., godz. 22.13
Użyteczni IDIOCI to dla Putina CAŁY pis dążący do rozwalenia U.E. Josek.Kretyn jesteś
" Uzyteczny przekaznik" KOD-u
Dodane przez Josek, w dniu 21.08.2016 r., godz. 09.58
Dobrze, ze nasz Seledyn /owa kamizelka/ z ulicy Pultuskiej nie jest osoba zwiazana bezposrednio z tzw. wladza publiczna, a tylko prowincjonalnym "gluptakiem politycznym " z brakiem rozumu i brakiem lokalnych zwolennikow jego absurdalnych sympatii politycznych ....!!!! Wiadomo, ze sa rozne stany starosci; u jednych objawiaja sie siwizna, lagodnoscia charakteru i nabyta madroscia zyciowa; u innych ( jak u wyzej wymienionego gostka) otepieniem umyslowym i zwyklym prostactwem.....Kibicujemy PIS i idei "dobrej zmiany"( kto nic nie robi nie popelnia bledow ?), a tacy "opluwacze" nowego rzadu , jak M.E. tylko utwierdzaja nas w przekonaniu, ze mamy racje. Dobrze , ze z takim oglupialym politycznie starszym panem ma do czynienia tylko rodzina i niewielka liczba znajomych...Wspolczuje..!!!!Bycie "uzytecznym przekaznikiem", a raczej "uzytecznym idiota" KOD-u naprawde nie przynosi honoru i chwaly...???
Dodane przez Roman, w dniu 21.08.2016 r., godz. 10.09
TVN nikogo nikomu nie przeciwstawiał podczas wizyty papieża w Polsce !!!!!!! Co za bzdury !!! Dziennik Telewizyjny w związku z abonamentem.Powinien być programem INFORMACYJNYM a nie TUBĄ propagandową jednej partii czyli Pis-u.Nie życzę sobie tego płacąc abonament.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.08.2016 r., godz. 12.06
Panie Głowacki.Musi Pan zapamiętać i sobie to przyswoić,że Pis dostał głosy zaledwie 16% uprawnionych do głosowania Polaków.Arogancja,pycha i nieudolność władzy jest widziana co-dzie-nnie a rządy jednego posła w kraju demokratycznym są nie do zaakceptowania.Nie ma w Polsce funkcji naczelnika państwa.Stworzyliście potworka,któremu służycie.Nie mąć Głowacki i nie konfliktuj widzów TVN-u i czytelników GW z papieżem i nie mieszaj kościoła z polityką bo z tego nic dobrego nie wychodzi dla kościoła.
Dodane przez Jacek, w dniu 21.08.2016 r., godz. 12.12
Ja bym nie przesadzał z aż takim wpływem papieża Franciszka na Polaków.
KOD skończył 9 miesięcy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.08.2016 r., godz. 13.42
19 listopada 2015 roku, podpuszczony przez Magdę Canty Mateusz Kijowski, na podstawie artykułu Krzysztofa Łozińskiego założył na Facebooku grupę Komitet Obrony Demokracji. Myślał, że spotka się tam może kilkadziesiąt osób, żeby dyskutować o ważnych sprawach publicznych i wymieniać się materiałami czy informacjami. Jednak Polacy zadecydowali inaczej. Przychodząc do grupy domagaliśmy się założenia organizacji, wyjścia na ulice, wyrazistego protestu. I robiliśmy to całkiem licznie. W ciągu pierwszego weekendu przyszło Nas ponad trzydzieści tysięcy. Tego nie można było zignorować. I tak powstał KOD. Jesteśmy Jemu wdzięczni za to, bo to ogromna przyjemność i wielki zaszczyt być w KOD. Przez te dziewięć miesięcy zrobiliśmy razem naprawdę dużo. Zostaliśmy zauważeni w całym świecie. W Polsce zajęliśmy ważne miejsce i staliśmy się podmiotem, którego nie można pominąć myśląc o przyszłości kraju. Dzisiaj KOD żyje nie tylko we wszystkich regionach, ale i w większości chyba powiatów. Nikt nie jest w stanie ogarnąć wszystkich działań i aktywności KODerek i KODerów, bo jak to w ruchu oddolnym -- nikt nie jest centralnie rozliczany i niewiele jest centralnie planowanych działań. Przed nami wybory. Prawdopodobnie 29 października odbędzie się Krajowy Kongres Programowo Wyborczy. Po pierwszych dziewięciu miesiącach szybkim krokiem zbliżamy się do dorosłości. Po zakończeniu procesu wyborczego będzie można powiedzieć, że Komitet Obrony Demokracji działa w pełni demokratycznie również wewnętrznie. Mimo, że KOD powstał w niesprzyjających okolicznościach to sądzę, że wielu z nas od dawna brakowało czegoś takiego i że wspólnie zbudujemy lepszą Polskę, w której będzie miejsce dla każdego i do której każdy będzie zaproszony. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy dołączyli do KOD-u – zarówno w pierwszych dniach, jak i później. Razem zrealizujemy nasze marzenia. Jeżeli tylko pozostaniemy razem, na co bardzo liczę.
Hej,seledynowa kamizelko
Dodane przez Tedy, w dniu 21.08.2016 r., godz. 14.43
Z kazdym dniem twoj stan umyslu pogarsza sie. W diagnozie twojej powinien byc zachowany spokoj. Nienawisc,ktora jestes przesiakniety wkrotce nie pozwoli egzystowac. Teraz juz piszesz pod roznymi nickami,pozdrawiajac same go siebie i chwalac idiotyzmy,ktore przelewaz na szklany monitor. Dziwne,ze nikt nie chce ci pomoc a jeszcze gorzej,ze nie rozumiesz swojego problemu. Nie takim jak ty dane jest komentowanie wydarzen,bowiem nie masz w sobie obiektywizmu,madrosci,wiedzy,a przede wszystkim zdrowego rozumu. Oprocz oli,ktora nie wiele odbiega od ciebie nikt rozsadny nie traktuje cie powaznie,coz widac,ze medycyna wobec ciebie jest bezradna.
KOD skonczyl sie w 9 miesiecy !!!
Dodane przez Josek, w dniu 21.08.2016 r., godz. 19.05
Janusz Kijowski, stryj Mateusza "Alimenciarza" Kijowskiego sfrustrowany napisal troszeczke prawdy na FB o rozczarowanych zwolennikach KOD, ktorzy nie chca juz uczestniczyc w manifestacjach bratanka ze slynnym koltunem na glowie i po cichu zaczynaja popierac PIS....Cytuje:.."Biedni ludzie, slabo wyksztalceni, o niewybrednych gustach, obarczeni rodzina, pozbawieni ciekawosci swiata i jezykow, pracujacy za marne grosze ( dop. autora - nie mniej niz 6000 zl.) albo pobierajacy glodowe zasilki ( dop. autora- z fundacji Sorosa ) - nie chca bronic Konstytucji, Trybunalu czy Demokracji liberalnej.Wola to co daje im PIS....." Nic dodac , nic ujac- trafna ocena Koryciarzy.....!!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.08.2016 r., godz. 19.53
Środowisko Gazety Wyborczej próbuje zniszczyć nasz Kościół. To ten sam front co robota Urbana. Prowadzony jednak bardziej subtelnymi metodami. Artur Dmochowski udowadnia to w niedawno wydanej książce "Kościół Wyborczej". Warto przeczytać. Autor zadał sobie ten trud i przeanalizował pod tym kątem wszystkie wydania GazWyb. Jako skrót, albo rozgrzewkę proponuję dyskusję w klubie Ronina na temat książki. Można bez problemu znaleźć na you tube.
Dodane przez wawa, w dniu 21.08.2016 r., godz. 21.16
Josek,,,,T.fuj !! pis robi same błędy.Nie włączaj się do dyskusji... Prostota Twojej wypowiedzi i przepisywanie textów z Gazety Polskiej lub cytowanie słów nijakiego Rydzyka jest porażająca....Umęczasz czytelników tego forum tym tekstem od zeszłego roku.Panie Marku Eychler !!!..Przykro mi to napisać,ale jest Pan facetem totalnie nie potrafiącym budować i zjednywać sobie zwolenników.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.08.2016 r., godz. 21.25
Seledyn to bardzo ładny kolor.Ty tedy+josek jesteś z pod czarnego
Dodane przez Kaśka, w dniu 21.08.2016 r., godz. 22.09
No właśnie Panie Marku, coś cicho o żółtej kamizelce. Mole ją w szafie zjedzą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.08.2016 r., godz. 00.12
Trzeba powiedzieć, że straszenie katolików zamachami organizowane przez różnych lewaczków przed ŚDM odniosło pewien skutek. Z pewnością trochę polskiej młodzieży, ale chyba również młodzieży z innych krajów z tego powodu nie przyjechała na spotkanie z papieżem. Prawdopodobnie dziś żałują, ze dali się postraszyć. Jednak zjawisko to nie miało skali, która mogłaby prowadzić do konstatacji, że były to uroczystości nieudane. Wmawianie katolikom, że są źli, nietolerancyjni itp., itd., również nie odniosło skutku. A przynajmniej nie taki, o jaki chodzi organizatorom tej hucpy. No cóż, zarówno komuna, jak i środowiska lewicowo-liberalne słabną.
Dodane przez ola, w dniu 22.08.2016 r., godz. 10.14
konkluzja: PiS do woli chce się "nachapać" i "chapie" co może, to jednak nie zmienia, i nie zmieni sytuacji, że nigdy nie zdobędą "rządu dusz" nad opozycją - KOD działa i działać będzie, a wszyscy kupieni przez Naczelnego naczelnika są ......
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.08.2016 r., godz. 10.51
Wawa, żaden zwolennik "dobrej zmiany" nie będzie nigdy moim zwolennikiem. Ja z nimi nie wchodzę nawet w żadną dyskusję, więc niech sobie plotą te bzdury do usr ...nej śmierci, amen.
Opozycja nigdy nie zdobędzie "rządu dusz" nad wygranymi
Dodane przez Jest różnica?, w dniu 22.08.2016 r., godz. 11.06
Gdzie działa KOD i co z tego wynika? Niech działa KOD, a my wolimy rządzić. Jesień za pasem, a ty ola dalej karmisz się kodowymi głupotami. Aby tak dalej...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.08.2016 r., godz. 12.07
Pani olu, opozycja zmierza prostą drogą do marginalizacji, co mnie oczywiście nie martwi. PO pod kierownictwem Schetyny jest rozdzierana przez wewnętrzne konflikty. Nowoczesna jest słabitutka, nie ma struktur i lidera, który mógłby zbudować solidną partię, KOD już przygasa i jego ostatnich kilka wystąpień spotkało się z bardzo słabym odzewem. Szklany sufit nad opozycją staje się zjawiskiem trwałym. To dobrze dla Polski. Potrzebujemy 8 lat dobrych rządów, żeby dokonać zasadniczej zmiany. Jestem przekonany, że będą jeszcze podejmowane próby wspólnej akcji międzynarodowej + wewnętrzna 5 kolumna w celu obalenia polskiego rządu. Mam jednak nadzieję, że się nie powiodą. A co pani sądzi na temat zwrotu PO w prawą stronę ?
Dodane przez wawa, w dniu 22.08.2016 r., godz. 13.16
Zwolennik "dobrej zmiany" to człek stracony dla społeczeństwa na czas trwania przez Pis dopłacania..To plangton,który płynie na wody podgrzane przez kogokolwiek zabarwione pseudo patriotyzmem lub znerwicowani fanatycy typu "Josek"Większość to prości ludzie,kupieni programem łapówkowym 500+,za który zapłaci całe społeczeństwo.Demokracja ma dla nich takie znaczenie jak stare kapcie.Żyją jednak w Polsce ludzie wrażliwi na wielkie zło,które wyczynia Pis.Myślę że trzeba artykułować poparcie dla nich i mądrych wpisów nie pomijać milczeniem.
ola I seledynowa kamizeka na spalonej pozycji
Dodane przez Tedy, w dniu 22.08.2016 r., godz. 15.11
Zalosne co jeszcze potraficie napisac. O tym,ze jestescie tylko posmiewiskiem umysly wasze nie sa w stanie tego zrozumiec. Nie rozumiecie tez,ze przez takich jak wy,obrzydziliscie KOD w Wyszkowie i okolicach,przez takich jak wy niszczycie jego zalozenia. Wniosek nasuwa sie taki,ze wsrod jego zbieraniny sa pozyteczni idioci,osobnicy obdarci z minimum przyzwoitosci i prostacy z zamiowaniem do chamstwa. Wezmy pod uwage komentarze seledynowej kamizelki,ktore oprocz jadu i chamstwa,nic madrego nie maja. Czesto agresja i msciwosc sa przejawem postepujacej choroby umyslowej. Nie obchodza nas wasze wypociny, to co piszecie moze zadawala tylko garstke tych,ktozy zyli ponad stan,nie zawsze uczciwie.
Dobrze że król jest nagi.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2016 r., godz. 15.29
Romanie - Dziennik był za komuny tak jak dobranocka :Jacek i Agatka , Gąska Balbinka czy Lolek i Bolek. Jak się przewróciła wtedy nastały czasy Wiadomości, które owszem przez długi były czas tubą propagandową ale nie PISU. Obecnie wcale nie sieją żadnej propagandy czyli nie promują jak się mówi współcześnie tylko oprócz informacji ukazują w sposób bardzo naturalny, bezpośredni powstałą wcześniej patologię . Bardzo dobrze,że to odbywa się to w taki sposób gdyż pokazanie nagiej prawdy ma duży wpływ na zapobieganie kolejnym nieprawidłowościom. Taka metoda jest trafna zarówno dla widza jak i dla pokazywanych.
Cóz wart jest felietonik bez komentarzy
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2016 r., godz. 15.56
czytelników wyznających swe poglądy zarówno starszych jak i młodszych?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2016 r., godz. 16.57
Wawo ten rząd dorzucił rodzicom dla dzieci do "mirabelek i szczawiu" na chleb i kawałek nięsa na zupę. Nazywaj to jak chcesz, ale to przyniosło niesamowite poparcie PiS owi, a mirabelki pogarde dla was.
Do wawa
Dodane przez Jerzy, w dniu 22.08.2016 r., godz. 18.06
Komentarz twoj z 13.16 ,,zyja jednak w Polsce ludzie wrazliwi na wielkie zlo,ktore wyczynia Pis" Jak zatem nazwiesz ogrom afer, jak tez zaprzedanie majatku narodowego za czasow twoich idoli. Czy Twoja wrazliwosc nie siega troche wczesniej. Jak mozna obiektywne oceniac poczatek pracy Rzadu? Twoja krytyka to nic innego jak niemoznosc pogodzenia sie z odstawieniem od machlojek,afer i zycia jak pasozyt na koszt innych jak tez strach,ze przyjdzie oddac wszystko co przyszlo latwo ,przyjemnie i nie uczciwie. Zeby zdrowo funkcjonowal Rzad nalezy wczesniej oczyscic z gangreny,ktora swoja zgnilizna rozlazla sie nie kontrolowana,a wrecz wspomagana. Okres ochronny juz sie zakonczyl,teraz czas na rozliczenie.
Dodane przez Fanka, w dniu 22.08.2016 r., godz. 20.27
Panie Marku Eychler, zachęcam Was abyście założyli partię polityczną. Wystawianie kandydatów w różnych partiach jest nie do zrealizowania, a nawet jakby, to w żaden sposób lider KOD nie wymusi później na ew. posłach żelaznej lojalności. Moim zdaniem to droga do nikąd. Nie przypadkowy ktoś układa wyborcze listy, żadna z partii nie da Wam dobrych miejsc. Chyba, że ich pewni członkowie wstąpią do KOD, to jakby Nagle Halicki złożył Schetynie swoje wypowiedzenie i zaprzysiągłby się u Kijowskiego. Przyzna Pan, że to chyba mało realne. A jak już jesteśmy przy liderze, to miałabym prośbę, niech Pan mu prześle ten komentarz jako wyraz obywatelskiej troski, niech się dowie, co na temat Jego pomysłów myślą zwykli mieszkańcy. Może nie jest za późno. Naród tak wielki pokładał w Komitecie nadzieje. Nawet my tu wierzyliśmy, że KOD wzorem ogólnopolskich akcji zajmie się demokracją na naszym podwórku. Nic takiego się jednak nie dzieje, nawet nie chcę myśleć, że dlatego, bo swoim na ręce nie wypada patrzeć. Gdyby to okazała się prawda wszyscy chyba zostalibyśmy KOD zawiedzeni. Zwracam się do Pana, bo odbieram Go jako wyszkowskiego lidera KOD, tyle smrodu jest pod pierzyną, a Pan w ogóle nie reaguje. Co z tym KOD em? zawołał Lis, który jeszcze większe pokładał w Was nadzieje. Jeżeli Pana działalność jako KOD era, polega jedynie na pisaniu w internecie, to sam Pan obnaża Waszą organizację. Pic na wodę i pisanie komentarzy. Nic poza tym. Na koniec trochę mnie poniosło Panie Marku. Proszę wybaczyć, ale tak się jakoś na KOD zeźliłam, że nic nie robi z tym naszym Wyszkowem. Masz Pan jaja, to zacznij patrzeć także swoim na ręce.
Dodane przez wawa, w dniu 22.08.2016 r., godz. 21.44
Język DTVPis jest wypisz wymaluj jak za czasów Twoich idoli o których wspomniałeś czyli gąski Balbinki i Bolka-Lolka.Ten sam poziom.Nawała propagandy pro-pisowskiej i totalna krytyka poprzedników w tym programie informacyjnym jest nie do strawienia dla człowieka myślącego,znającego historię."Działa na określony krąg niezbyt wymagających wyborców partii Kaczyńskiego.Jak komuś wiatr oczy zasypał to nie widzi ziarna zła,które sieja TV Kurskiego.Kiedyś przejrzycie na oczy.Jak długo można siać zło posługując się argumentem,że poprzednicy też to robili.Jaka to jest Qwa dobra z was zmiana.Jesteście absolutnie esencją zła i destrukcji......
Dodane przez wawa, w dniu 22.08.2016 r., godz. 22.05
Panie Głowacki !! Zachłyśnięcie się władzą i totalne ignorowanie opozycji kiedyś zemści się na Pis partii.Nie traktuj chwilowego zawieszenia broni jako słabość opozycji.Pomyśl o sezonie urlopowym....W d... na żądanie jeszcze dostaniecie i to z nawiązką.Powodów dostarczacie z dnia na dzień.Widzę,że d... swędzi i nie może doczekać się batów.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2016 r., godz. 22.46
"Wiadomości" w TVP1 zaczęli nadawać po wyborach w 1989 roku.......Pis jeszcze nie istniał...........Za 20 lat kit będziecie wciskali małolatom, że prezesik kaczyński Kurskiego już wtedy desygnował na prezesa TVP,,,,,,,,tylko Tusk się nie zgodził
Dodane przez ola, w dniu 23.08.2016 r., godz. 08.08
panie Głowacki, wielokrotnie pisałam i piszę dalej przede wszystkim o tym co robi i jak, ekipa rządząca, a pan obsesyjnie o opozycji z zadziwiającą pasją, natomiast o rzeczywistości bardzo ogólnikowo i fałszywie - radzę zejść na ziemię i skonfrontować się tu i teraz; na przeszłość nie mamy wpływu, natomiast co do świetlanej przyszłości, czekam; teraźniejszość jest gorsza niż spodziewali się nawet niektórzy zwolennicy PiS-u
Dodane przez wawa, w dniu 23.08.2016 r., godz. 09.06
Rząd zacznie tonąć w 2017 i nikt kamizelek ratunkowych Wam nie podrzuci z wyjątkiem czarnych kamizelek.Na te możecie zawsze liczyć niezależnie w jakie bagno pociągniecie Polskę.
Do Fanka
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.08.2016 r., godz. 09.21
Dyskusja na ten temat (czy założyć osobną partię) trwa w KOD nie od dziś. Są zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania. Myślę, że przed wyborami KOD się w tym zakresie określi. Możliwe, że przyjmie formułę podobną do Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, jak w 1989-tym roku, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. Co do spraw z wyszkowskiego podwórka to KOD tym się nie zajmuje, na dziś najważniejsze jest zastopowanie w Polsce narastającego faszyzmu, powracającej komuny, fanatyzmu religijnego, ksenofobii, nie liczenia się z prawem, demontażu struktur demokratycznego państwa prawa. Te wszystkie symptomy występują dziś odgórnie i odgórnie trzeba z tym walczyć. Własne podwórka będziemy sprzątać gdy pokonamy tę gangrenę w skali kraju. Na tych naszych podwórkach jest poza tym o wiele lepiej niż centralnie.
Dodane przez Jacek, w dniu 23.08.2016 r., godz. 09.29
No właśnie, co z tym KODEM? Trollowanie i nic poza tym?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 23.08.2016 r., godz. 09.48
Obiecałem nie pisać więcej na tym forum ale nie mogłem powstrzymać się z gratulacjami dla ciemnogrodzkich oszołomów. GRATULACJE, BRAWO !!!! dla wszystkich tępaków, którym populizm PIS jest bliski sercu (i kieszeni). Chyba nawet wy nie spodziewaliście się takiej dziury budżetowej. Wiem, że chcecie pozostawić odcisk w historii Polski i na wieki zapisać się w pamięci waszych potomnych. Nie martwcie się, oni na pewno zapamiętają ojca, matkę, babcię, dziadka, którzy zadbali o ich "świetlaną przyszłość", obciążając ich spłatą fanaberii PIS-u. No ale cóż, jak to w ciemnogrodzie "mądry jest ten kto głupi" czego i wam życzę.;)
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 23.08.2016 r., godz. 10.21
ola obiecała nie podpisywać się jaś małolat? Nie potrzeba grafologa :)
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2016 r., godz. 11.27
Brawo Jasio małolat.Jeżeli chcesz żeby z Polski zrobili Grecję to nie pisz.
Dodane przez Jacek, w dniu 23.08.2016 r., godz. 11.39
Ten KOD to rzeczywiście pic na wodę.
Demokracja jest OK
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.08.2016 r., godz. 14.03
Łezka się kręci, że tak nie lubicie demokracji, różnorodności, możliwości wyboru. Walicie w ten PiS, nie zdając sobie sprawy, że nie dajecie nam innego wyboru jak przymykanie oka na niektóre złe ruchy obecnej władzy.Niektórzy walą w PO-PSL ale to jest kolos na glinianych nogach. JA nie chcę monopolu, nie chcę jednej partii (koalicji), jednej liberalnej ideologii, jednej telewizji itd.To za koalicji PO-PSL była dyktatura, jedna telewizja od TVP, POLSATu do TVN, jedna ideologia- liberalna, monopol władzy itp. Teraz praktycznie już mamy dwa bloki do wyboru- zjednoczoną prawicę albo liberalny twór, PO-Nowoczesna-KOD-PSL.Gdy zjednoczona prawica się skompromituje, co będzie trudne, to niewiele osób wróci do liberalnego tworu, który poznaliśmy przez 8 lat rządów. Zostaje nowa drużyna - KUKIZ'19, z liberałami, narodowcami, prawicą, umiarkowaną lewicą. Wtedy będziemy już mieli 3 realne możliwości wyboru. I to mi odpowiada. :)
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2016 r., godz. 14.12
Jacku !! Dziecko drogie !!!Nie baw się klawiszami od komputera.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.08.2016 r., godz. 15.53
Deficyt sektora finansów publicznych według danych Eurostatu w 2008 - 3.6% PKB, w 2009 - 7,3% PKB, w 2010 rekordowe 7,5% PKB, w 2011 - 4,9% PKB, w 2012 - 3,7% PKB, w 2013 - 4% PKB, w 2014 - 3,3% PKB i dopiero w 2015 deficyt został obniżony do 2,9% PKB. Jak jest dobra koniunktura należałoby obniżać deficyt i obniżać podatki a przy okazji upraszać przepisy i ograniczać wydatki.Ważne byłoby nie tylko zwiększać konsumpcję ale i ruszyć z inwestycjami przemysłowymi. Małolacie, zapraszamy do wyjazdu do Grecji, bez twoich prowokacji było przyjemniej. :)
Dodane przez Iza, w dniu 23.08.2016 r., godz. 15.54
Czesto zastanawiam sie z jakich rodzin i jakie wychowanie wyniesli z domu ci co tak wielbia poprzednie afery, gdzie nie sa oburzeni zlodziejstwem,malwersacjami,kretactwem,zdrada,jednym slowem bagnem. Czy przypadkiem nie swiadczy to o tym,ze oni tez maja cos za uszami? Bo wlasciwie kogo i za co tak zajadle bronia. Inna sprawa,ze moze niski intelekt daje im swiadomosci,ze majac pieniadze nie wazne w jaki sposob zdobyte stawiaja ich wyzej. Prawda ma sie inaczej. Obserwujac niektorych wielbicieli chociazby KODu czy PO,PSLu ich twarze sa jakos tepe,oczy skamieniale,rozum tez nie inny,a wszystkie ich komentarze o podobnej tresci,w ktorych oprocz klamstwa nic sensownego nie ma. Widac,ze oprocz propaganda za pieniadze nie czytaja wiadomosci bo wtedy wiedzieliby jak wspaniale i z troska o Polakow ida prace Rzadu.
Iskra dla rodzin. :)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.08.2016 r., godz. 16.00
Program 500+ prowadzi do zmniejszenia korzystania z pomocy społecznej przez polskie rodziny. – Sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra. Bezrobocie jest najniższe od 25 lat. Kolejne miesiące pokazują, że liczba bezrobotnych kobiet spada, podobnie jak liczba bezrobotnych mężczyzn – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w programie „Gość Poranka”. Rząd zakładał spadek ubóstwa dzieci o 11 proc. procent dzięki programowi 500+. Zwróciła uwagę, że oznacza to, że w Polsce były problemy z żywieniem dzieci i zapewnieniem im podstawowych potrzeb. Dzięki dużym transferom pieniężnym trafiającym do rodzin wielodzietnych podstawowe potrzeby bytowe dzieci są zaspokajane. – Prognoza wzrostu gospodarczego, związana jest ze sposobem wydatkowania środków z nowej perspektywy unijnej. Jeśli chodzi o deficyt, to jesteśmy w rygorach tegorocznego budżetu. Dane statyczne pokazują, że mniej osób zgłasza się do pomocy społecznej. Świadczy to również o tym, że polskie rodziny nie są przyzwyczajone do korzystania z takiej pomocy. Szefowa MRPiPS podała do wiadomości, że zamiana świadczenia na pomoc rzeczową w ramach programu objęła 0,02 proc. rodzin: – Prowadzono 439 takich spraw. Jest taka możliwość w ustawie, że w przypadku niewłaściwego wykorzystywania przez rodzinę tych środków możemy zamienić to na pomoc rzeczową bądź świadczone na rzecz rodziny usługi. W skali kraju jest tych przypadków 439 na ponad 2,7 mln złożonych wniosków – powiedziała Rafalska.
Iskra dla rodzin. :)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.08.2016 r., godz. 16.10
Tornister Pełen Uśmiechów". Para Prezydencka przyłączyła się do akcji Caritas.Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przygotowali sześć wyprawek szkolnych wraz z imiennymi dedykacjami, które trafią do dzieci.– W tych tornistrach są nie tylko przybory szkolne, przede wszystkim, jest w nich energia, która młodym ludziom, którym nie zawsze dobrze się żyje, którym nie zawsze los sprzyja, pomoże w tym, żeby dobrze się uczyć – mówi prezydent Andrzej Duda. – Bardzo zależy nam na tym, aby 1 września wszystkie dzieci z uśmiechem poszły do szkoły – powiedziała Pierwsza Dama. W Wyszkowie w tą akcję zaangażowała się Młodzież Wszechpolska. :) Wyprawki przygotowane przez prezydenta i jego żonę, trafią m.in. do 11-letniej Wiktorii i 12-letniego Filipa – rodzeństwa wychowywanego w rodzinie zastępczej.
Do podpuszczalskiej FANKI
Dodane przez Josek, w dniu 23.08.2016 r., godz. 17.07
Fanko !!! nie podpuszczaj naszego prowincjonalnego nieudacznika politycznego do kolejnego osmieszenia sie ??? Seledynowi nie udalo sie kilka razy w wyborach samorzadowych / pomimo , ze ma parcie na szklo/ i nie uda sie mu takze z KOD-em.Sprawdza sie tylko jako porzadkowy na manifestacjach w swojej slynnej wyblakej kamizelce.....Jego wiarygodnosc polityczna , etyczna i moralna jest zerowa..Traktowany jest w Wyszkowie jako niegrozny dziwak.... i jednoosobowy otumaniony zwolennik KOD.....Ostatnia seledynowa kamizelka w Wyszkowie zniknela z balkonu, czyzby zwiastowalo to upadek KOD...Ale jezeli ten twardoglowy lider wyszkowskiego KOD chce starowac w wyborach i znajdzie kilku zagubionych i skolowanych zwolennikow, to mam dla nich haslo wyborcze ......: " MY JESTESMY KOD-erasci --- SZUMOWINY WSZELKIEJ MASCI....... MAMY PARCIE DO KORYTA ---- BEDZIE NOWA Z NAS ELITA........ GDY DO WLADZY SIE DORWIEMY ----CALA POLSKE ROZKRADNIEMY !!!!!! " Swietnie pasuje na plakaty wyborcze KOD -u....!!!!
Niesamowite
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.08.2016 r., godz. 17.25
Prezydent 6 dzieciom kupił kredki !!! Pozdrowienia dla baranów, którzy za 5,50 zł sprzedali Polskę faszystom. Jest to różnica pomiędzy ceną za kg ośmiorniczek i kg mirabelek w Lidlu. Ciemny lud wszystko kupi, nawet to co plecie Gajewski czy Głowacki.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2016 r., godz. 21.12
Duda,marionetka łamie konstytucję,jest totalnie zależny od znanego szkodniko-posła i zapełnia sześć tornistrów.Ha,ha,haaaaaaaaa."Pierwsza Dama" ?? Na pewno pierwsza dama z małych liter.
do Gajeski propagadysta pisoski
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2016 r., godz. 21.23
Ważna sprawa a zapomniał Pan dodać co było w tych tornistrach.Najprawdopodobniej droga gumka myszka,flamastry,długoPISy i drogie zeszyty 16 kartkowe....Ciekawe w czym zmieścił tą energię ?????????.To nie "tornister pełeń uśmiechów" lecz pośmiewisko z hojności darczyńcy.Lepiej napisz Gajowniku o kasie na 500 z plusem.Nie zawracaj d... czytelnikom aż takimi duperelami bo to wstyd nad wstydy.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2016 r., godz. 21.36
Ciągłe nowelizacje ustaw sejmowych naprawdę nie świadczą o profesjonaliźmie Pisowskich posłów.Oni tak mogą długo zmieniać.Tylko My naród za ich błędy płacimy.Czas to pieniądz.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.08.2016 r., godz. 21.50
Pani olu, przede wszystkim to pani ciągle wchodzi w sprawy rząd - opozycja. Ja w moim felietonie nie poruszam w ogóle tego tematu. W mojej wypowiedzi z dyskusji odnoszę się jedynie do pani komentarza. Obecny rząd oceniam pozytywnie, choć ostatnio zrobili trochę błędów. Uważam, że generalny kierunek zmian jest pozytywny, jednak po długim okresie rządów postkomunistyczno - liberalnych do przeprowadzenia rzeczywistych zmian potrzeba co najmniej dwóch kadencji. Mam taką nadzieję, że do tego dojdzie i państwo "istniejące jedynie teoretycznie" i zajmujace się ciepłą wodą w kranie zostanie zastąpione państwem wytyczającym śmiałe cele i je realizującym.
Dodane przez Adelajda, w dniu 23.08.2016 r., godz. 23.25
Pani ola się zagalopowała w tej opozycji do Pana Marka.
Do P.Gajewskiego
Dodane przez MM, w dniu 24.08.2016 r., godz. 09.44
Program 500+ jest świadczeniem socjalnym w najczystszej postaci (głupim złym i nie do obrony) i zastanawiam się jakimi ścieżkami błądzą Pańskie myśli żeby pisać że dzięki temu właśnie socjal się zmniejszył kiedy jest właśnie odwrotnie i nie ma znaczenia z jakiego okienka są wypłacane te socjalne pieniądze i jak są nazywane. A jeżeli chodzi o bezrobocie to oczywistym jest, że ludzie mając taki socjal zwyczajnie w nosie mają Urzędy Pracy i rejestrowanie się i to właśnie pokazują statystyki. Spadek ubóstwa?! Niech pan weźmie kilkaset tysięcy kredytu na głupoty to oczywiście że panu stopa wzrośnie tylko trzeba pamiętać że te pieniądze trzeba oddać bo inaczej tak jak dzieje się w przypadku naszego rządu to skrajna nieodpowiedzialność i niekompetencja. Niech Pan zacznie myśleć.. Samodzielnie...
Dodane przez MM, w dniu 24.08.2016 r., godz. 09.51
Taka ciekawostka p.Głowacki napisał jeden z niewielu felietonów w którym nie dotyka wprost opozycji (tłumacząc tym działania obecnego rządu na zasadzie nie możemy chwalić swoich bo nie bardzo jest za co to będzie na siłę krytykować innych) a do Oli pisze "...pani ciągle wchodzi w sprawy rząd - opozycja. Ja w moim felietonie nie poruszam w ogóle tego tematu..." Dobre...
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 24.08.2016 r., godz. 10.48
Ja nie rozumiem jak można przyczepiać się do felietonów Marka Głowackiego. Są proste, mądre i "ku pokrzepieniu serc". Można dyskutować, spierać się ale, żeby atakować, przeinaczać i wprowadzać agresję. Ostatnio spotkałem w szpitalu Arkadiusza Darochę i mimo, że to mój "wróg polityczny" powiedzieliśmy sobie "dzień dobry", uśmiechnęliśmy się a nawet uścisnęliśmy dłoń. Można - można, panie Marku Anonimie Eychlerze. :)
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.08.2016 r., godz. 11.05
Panie MM, proszę swoich ocen nie wkładać w moje usta. Rząd oceniam bardzo pozytywnie. Przyczyn jest bardzo wiele. Najogólniej rzecz biorąc podstawową sprawą jest otrzymywanie obietnic. Oczywiście 500 + to bardzo pozytywny program, już zrealizowany. Wzmocnienie bezpieczeństwa Polski. Poprawa ściągalności podatków i wprowadzenie nowych podatków dla banków i koncernów. Umożliwienie wyboru Polakom w sprawie posyłania 6latków do szkoły. Świetna organizacja ważnych międzynarodowych wydarzeń - Szczyt NATO i ŚDM. Pozytywne zmiany w mediach i instytucjach państwowych. Rozpoczęcie ważnych dla Polski reform i zmian w obszarze gospodarki, obronności, szkolnictwa i ochrony zdrowia. Jednak wobec procesu długoletniego degradowania Polski przez postkomunistyczno-liberalne środowiska prawdziwe zmiany można będzie dokonać dopiero prze 2 kadencje.
Dodane przez MM, w dniu 24.08.2016 r., godz. 11.44
Absolutnie niczego nie chcę Panu wkładać pokazuję tylko jak Pan patrzy na rzeczywistość. Mimo tego, że zdecydowana większość Pańskiej aktywności jako felietonisty i komentatora dotyczy właśnie opozycji mimo, że minęło ładnych kilka miesięcy, to potrafi Pan bez mrugnięcia okiem zrobić uwagę swojej interlokutorce że ciągle wchodzi w sprawy rząd-opozycja a przecież w swoim felietonie nic na ten temat Pan nie pisze. Owszem ale to bardzo wyjątkowy nawet zaskakujący pod tym względem Pański tekst. A to co napisałem nawiasach to moje ocena i przy niej pozostanę. No i ten zestaw populistycznych nic nie znaczących haseł z 11.05...
Dodane przez Anonim, w dniu 24.08.2016 r., godz. 11.44
Przez 500 + zaczyna brakować taniej siły roboczej. Po co iśc młodej mamie do pracy za 1200 zł miesięcznie. Łatwa kalkulacja.
Dodane przez Dobre..., w dniu 24.08.2016 r., godz. 11.52
MM, ola i jaś fasola.
G. Gajewski
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.08.2016 r., godz. 14.37
Jeśli bardzo tego chcesz to ja ci mogę podać rękę, a co mi tam...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.08.2016 r., godz. 08.19
Panie MM, żadna tam zdecydowana większość. Proszę nie opowiadać bajeczek. Wypowiadam się o sprawach publicznych. Z natury rzeczy muszę odnosić się do różnych stron politycznego sporu. A uwaga do pani oli związana jest z tym, że mój tekst jest o czymś zupełnie innym. Nie mam wątpliwości, że pan i pańskie środowisko chciałoby koncentrować się w dyskusjach na waleniu w Kaczora, PiS, opowiastkach o faszyzmie, totalitaryzmie, komunizmie, stalinizmie i innych plagach, które jakoby zapanowały w naszym kraju po zwycięstwie zjednoczonej prawicy. Tego typu zaćmienia mózgu jednak nie wszystkich dotyczą. Musi się pan z tym pogodzić.
Dodane przez ola, w dniu 25.08.2016 r., godz. 10.58
panie Głowacki - "na oko" widać, że poziom perseweratywości jest u pana wysoki, ale można nad tym popracować - mamy już nowy tydzień i nowy temat: deficyt budżetowy uchwalony właśnie przez pana faworytów, jakoś wysoki...a ewentualne dochody enigmatyczne, poza 500+ właściwie nic jeszcze nie działa - ale zawsze pozostaje Kana Galilejska i iskierka w drodze, bo nic pan nie pisze czy doszła, nawet powątpiewając czy wogóle wyszła? no, tak to nie można...tym bardziej, że jesień prawie za pasem
Dodane przez MM, w dniu 25.08.2016 r., godz. 11.08
O Matko, tak być omamionym... Oczywiście Pan pisze o sprawach publicznych inni ciągle siedzą w relacjach rząd - opozycja (gdyby Pan przeanalizował swoje felietony od wyborów to by Pan nie zaklinał rzeczywistości). Pisząc felietony musi Pan liczyć się z tym że te poprzednie nie znikają (niestety) a budują obraz Pański i Pańskiego postrzegania świata i są przedmiotem dyskusji. Domyślam się, że to fajne narzucać temat i rozmawiać tylko o tym co jest wygodne dla Pana. Każdy by tak chciał... Proszę też nie odbierać prawa do wypowiadania się w sprawach publicznych (ależ to brzmi ą ę) każdemu kto myśli inaczej niż Pan ale rozumiem, że sprawy publiczne to chwalenie i pozytywne mówienie o obecnym rządzie a krytyka to tylko walenie w Kaczora...Troszkę śmieszny Pan jest w tym swoim napuszeniu... Nie wiem, co ma Pan na myśli mówiąc o moim środowisku i proszę wskazać moją wypowiedź w której waliłem w Kaczora, PIS, opowiadałem o faszyzmie , totalitaryzmie, komunizmie, stalinizmie... Jak brakuje Panu argumentów to zaczyna Pan używać takich właśnie demagogicznych gładkich sloganów. Ma Pan rację zaćmienie mózgu nie wszystkich dotyczy...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.08.2016 r., godz. 19.43
Panie MM, rozumiem, że analizował pan moje felietony, przynajmniej od wyborów. Bardzo mnie to cieszy. Osobiście zerknąłem przed chwilą jedynie na te, które są zamieszczone w zakładce "Druga strona medalu" w części portalu zatytułowanej "Stałe działy". Na 9 felietonów od ostatnich wyborów parlamentarnych jedynie jeden (Platforma na równi pochyłej ) poświęcony jest dzisiejszej opozycji. A więc niestety opowiada pan bajeczki pisząc następujące słowa - "zdecydowana większość Pańskiej aktywności jako felietonisty i komentatora dotyczy właśnie opozycji". No cóż, widocznie te bajeczki są panu do czegoś potrzebne. Na tym kończę mój udział w dyskusji, ponieważ robi się ona jałowa. Z prawdziwym podziwem przeczytałem jeszcze ostatni wpis pani oli, z którego wynika, że ma ona kolejne problemy.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl