Ruszyła IV liga

(Zam: 17.08.2016 r., godz. 11.37)

Niestety od porażki, sezon 2016/17 w rozgrywkach IV ligi rozpoczęli piłkarze Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Macieja Wesołowskiego ulegli na wyjeździe Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:4.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 6 sierpnia na stadionie rywali. Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, związanym z uwagami sędziów do słabo widocznych na boisku linii (zmytych przez padający niemal cały dzień deszcz). Gdy mecz wreszcie się rozpoczął, do zdecydowanej ofensywy ruszyli miejscowi. Zepchnięty do defensywy Bug bronił się skutecznie do 19. minuty, kiedy to po raz pierwszy skapitulował Krzysztof Goleń (bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego). Wyszkowski bramkarz uchronił swój zespół przed stratą kolejnego gola kilka minut później, „wyłuskując” piłkę spod nóg rozpędzonego w polu karnym rywala. Do przerwy wyszkowianie nie zdołali poważnie zagrozić bramce gospodarzy i utrzymał się wynik 1:0.
W drugiej odsłonie rywale bardzo szybko podwyższyli swoje prowadzenie. Po składnej akcji Mazovii, jeden z jej napastników popisał się skutecznym strzałem z niewielkiej odległości i mieliśmy 2:0. W 63. minucie spotkania Bug w końcu odpowiedział. Po zagraniu ręką we własnym polu karnym przez jednego z zawodników Mazovii, sędzia główny spotkania podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Na bramkę zamienił go Piotr Bazler, tym samym zdobywając swojego debiutanckiego gola w barwach Bugu (w oficjalnych rozgrywkach ligowych). Bramka kontaktowa zapowiadała emocje, te ostatnie jednak bardzo szybko ostudzili miejscowi, którzy już w 67. minucie ponownie prowadzili dwoma oczkami. Do końca meczu to rywale byli stroną dominującą na boisku. Piłkarze Bugu szukali swoich okazji w kontrach oraz długich podaniach, niestety, bez rezultatów bramkowych. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry rywale zdobyli czwartą bramkę, która ostatecznie ustaliła wynik meczu na 4:1.
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Bug Wyszków 4:1 (1:0)
Bramka dla Bugu: P. Bazler (k) 63.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – A. Majczyna, Ł. Damętko, P. Kostrzanowski, K. Kaput – E. Dobkowski J. Rejnuś, P. Bazler, T. Aleksiejuk – D. Witkowski, M. Vogtman.
Po przerwie zagrali: T. Cichocki, Ł. Łada, M. Krawczyk, M. Bala.
– Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Mamy młodą drużynę i myślę, że nadal potrzebujemy jeszcze trochę czasu na jej zgranie. Teraz skupiamy się już na następnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą środę w Wyszkowie. Na pewno wprowadzę pewne zmiany w składzie, jednak nie przewiduję rewolucji – powiedział nam po meczu trener Maciej Wesołowski.
W najbliższym tygodniu piłkarze Bugu Wyszków będą mieli dwie okazje do poprawienia nastrojów sobie oraz kibicom. W środę 10 sierpnia Bug zmierzy się na własnym stadionie z beniaminkiem ligi, Tęczą Łyse. Początek meczu o godz. 17.30. W niedzielę 14 sierpnia wyszkowian czeka natomiast kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem ekipa trenera Wesołowskiego uda się do Węgrowa, gdzie będzie podejmowana przez miejscowych Czarnych. Wyszkowskim piłkarzom życzymy powodzenia!

Wisła II Płock – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2
Delta Słupno – MKS Ciechanów 0:2
Pogoń II Siedlce – Bzura Chodaków 1:0
Błękitni Raciąż – Hutnik Warszawa 4:1
Podlasie Sokołów Podlaski – KS Łomianki 2:4
Mławianka Mława – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:2
Tęcza Łyse – MKS Przasnysz 2:2
Czarni Węgrów – Unia Warszawa 0:0