Kolejna demolka Rhinos!

(Zam: 10.08.2016 r., godz. 12.57)

Rhinos Wyszków po raz drugi w tym sezonie nie dali szans Krzyżowcom z Warszawy, pokonując ich w stolicy 53:0! Tym samym Nosorożce poprawiły swój rezultat punktowy z pierwszego meczu z Crusaders, który zakończył się 41:0 na korzyść wyszkowian.

Spotkanie Crusaders Warszawa vs Rhinos Wyszków zostało rozegrane w niedzielę 7 sierpnia w Warszawie. Gospodarze mieli szansę zrewanżować się wyszkowskiej ekipie za lanie, jakie sprawiły im Nosorożce w inauguracyjnym meczu sezonu 2016 w czerwcu. Rhinos mieli jednak na ten mecz całkowicie odmienne plany i dużo więcej determinacji, aby je zrealizować. Od pierwszych minut premierowej kwarty widać było, kto w tym meczu zwycięży. Nie zawodziła formacja ataku, która z upływem kolejnych minut notowała przyłożenie za przyłożeniem. Tradycyjnie już, klasą samą w sobie była gra linii defensywnej, której warszawianie nie zdołali sforsować ani razu. Na półmetku spotkania Rhinos prowadzili 37:0. W tym momencie zadziałała tzw. „mercy rule”. Jest to panująca w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego zasada, która zaczyna obowiązywać, gdy któryś z zespołów osiągnie prowadzenie 35:0 (lub wyższe). Od tego momentu sędziowie nie zatrzymują czasu gry (oprócz przerw na żądanie). W rezultacie obie drużyny mają dużo mniej czasu na przygotowanie swojej akcji i automatycznie osiągają niższe wyniki punktowe. Zasada ta zapobiec ma pogromom, do jakich dochodziło na początku funkcjonowania PLFA (wyniki 80:0 oraz wyższe). Wracając jednak do meczu – od momentu zadziałania „mercy rule”, wyszkowianie zdołali zdobyć jeszcze 16 punktów (co w tych okolicznościach jest świetnym wynikiem) i ostatecznie zwyciężyli w całym meczu 53:0. Gratulujemy!
Crusaders Warszawa – Rhinos Wyszków 0:53 (0:17, 0:20, 0:14, 0:2)
Skład Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RG) P. Piórkowski (C) B. Szymański (WR) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (FB) K. Nowak (RT) J. Kosewski (LG) K. Szymański (WR) M. Van Deripe Jr (QB).
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (DT) Ł. Berbeć (LE) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) D. Górski (ILB) P. Płochocki (CB) R. Kędzierski (RE) C. Adorno (S) D. Thomas (ILB).
Formacja specjalna: M. Ślesik (LS) B. Robinson (KR2) T. Jędrzejczyk (PR2) D. Górski (P,K) C. Adorno (KR1) D. Thomas (PR1) M. Van Deripe Jr (H).
– Rhinos vs Crusaders to dla nas mecz, który pokazał progres w naszej grze. W końcu drużyna zaczyna gonić najwyższą formę. Był to zupełnie inny mecz niż ten z Warsaw Sharks. Mieliśmy więcej motywacji. Na pochwałę zasługuje świetna postawa obu formacji. Wysoka wygrana do zera świadczy o dobrze zorganizowanej grze w ataku oraz świetnej obronie, która spisała się na medal. Obrona zdobyła 3 razy „safety” oraz przyłożenie po przechwycie piłki. Mecz na duży plus. Ale prawdziwy sprawdzian przed nami. Dziękujemy kibicom za obecność i doping – powiedział nam po meczu prezes Rhinos Piotr Wykowski.
Sprawdzian, o którym wspomniał Piotr, to zbliżający się wielkimi krokami szlagierowy mecz pomiędzy Rhinos Wyszków a Green Ducks Radom. Jeśli Rhinos wygrają ten mecz, to będą już jedną nogą w fazie play-off rozgrywek PLFA2. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 14 sierpnia w Wyszkowie. Początek meczu o godz. 13.30, a już od 13.00 zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny stadionu WOSiR! Jak zwykle nie zabraknie konkursów!