Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaKamieńczyk na razie bez nowej studni

(Zam: 10.08.2016 r., godz. 12.43)

Wyglądało na to, że jeszcze w tym roku gmina wybuduje na rynku w Kamieńczyku ogólnodostępną studnię. Inwestycję wstrzymała konieczność uzyskania niezbędnych pozwoleń na realizację tego typu przedsięwzięcia.

W tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miejskiej radni dyskutowali na posiedzeniach komisji m.in. nad zmianami w budżecie gminy. Zgodzili się wtedy na przeznaczenie 12 000 zł na budowę studni głębinowej w Kamieńczyku. Podczas sesji 28 lipca skarbnik gminy Dariusz Korczakowski poinformował jednak o procedurach, które póki co, wstrzymują możliwość realizacji inwestycji w najbliższym czasie. A zabiega o nią m.in. sołtys wsi Marek Curuł.
– Studnia potrzebna jest nie tylko straży pożarnej, ale też mieszkańcom – podkreślił. – Proszę, by środki na nią w budżecie były. Okazuje się, że każdy indywidualnie na własnym terenie może zrobić studnię, a burmistrz nie – podsumował.
Jak mówi, ochotnicza straż w Kamieńczyku posiada studnię, z której mogą korzystać mieszkańcy, ale wymagałaby ona remontu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2016 r., godz. 17.04
Remont tej studni zamiast budowa nowej ale za to w historycznej oprawie architektonicznej byłby korzystniejszy również z punktu widzenia turystycznego ale uwzględnić należy obecną lokalizację. Pomysł studni na rynku przypomina mi XVII - wieczną studnię w Piwnicznej - Zdrój, która jest dużą atrakcją turystyczną. A Kamieńczyk jest przecież starszy od Wyszkowa. W latach 1380- 1795 był siedzibą kasztelanii powiatu kamienieckiego. Posiada odległą, godną przybliżenia historię. Planując nowe inwestycje , remonty z pewnością warto uwzględnić jego przeszłość, okoliczne tradycje . Zielony skwer z ze studnią budzi zainteresowanie. Trzeba się nad tym zastanowić . Może potraktować sprawę nie tylko w sposób gospodarczy , poczekać na fundusze i zaplanować studnię w historycznej oprawie na rynku .
Dodane przez Sąsiad, w dniu 13.08.2016 r., godz. 06.47
To może i w historycznym miejscu studnia powinna się znajdować? Sucha studnia, zawsze będzie tylko nędzną atrapą. Jak taka na działkę z IKEI.
Dodane przez sąsiad sąsiada, w dniu 16.08.2016 r., godz. 14.51
w tym wypadku "historycznym" znaczy w przeciwległym miejscu do zainstalowanej "atrapy". Sołtysie, żebrz na własny rachunek. Nie trzeba było Rynku w konspiracji komunalizować, a o środki na studnię z własnych funduszy zabiegać. miast je zubażać.
Po sąsiedzku
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2016 r., godz. 15.31
E, taka gadka szmatka do niczego dobrego nie prowadzi. Widać potrzebna jest świeża, stosowna miejscu krew.
Dodane przez zza miedzy, w dniu 16.08.2016 r., godz. 22.15
Kamieńczyk stać na rekonstrukcję miejskiej studni. Wyszków na disco polo niech łoży, tak mniemam.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl