Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyZłodziej auta zatrzymany po pościgu

(Zam: 10.08.2016 r., godz. 12.33)

Wyszkowscy policjanci zatrzymali pijanego 25-latka, który ukradł osobowego peugeota. Sprawca skorzystał z okazji, że właściciel auta pozostawił je z kluczykami w stacyjce i dokumentami wewnątrz.

26 lipca po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu, który stał na parkingu przed jednym ze sklepów w Wyszkowie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że właściciel pozostawił otwarte auto z dokumentami wewnątrz i kluczykami w stacyjce, a sam poszedł na zakupy. Gdy wyszedł ze sklepu, samochodu już nie było.
Kilka minut po zgłoszeniu patrolujący okolicę policjanci zauważyli jadącego skradzionym peugeotem mężczyznę. Ten na widok radiowozu zaczął przyspieszać, potem zatrzymał samochód i próbował uciekać pieszo. Chwilę później funkcjonariusze go zatrzymali. Przy mężczyźnie znaleźli też kartę bankomatową należącą do właściciela peugeota. Wykonali mu także badanie na zawartość alkoholu w organizmie – miał ponad 1,5 promila. Zatrzymany 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz przed sądem odpowie za kradzież pojazdu i jazdę w stanie nietrzeźwości. Odzyskany samochód natomiast wrócił do właściciela.
Policjanci na przykładzie tego zdarzenia apelują do wszystkich, by stosowali podstawowe zabezpieczenia pojazdów. Nie wolno pozostawiać kluczyków w stacyjce, otwartych drzwi czy też wartościowych rzeczy w widocznym miejscu auta. Nawet podstawowe zabezpieczenie, to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej na kradzież. Pamiętajmy też, że „okazja czyni złodzieja”.
J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

k
Dodane przez p, w dniu 27.08.2016 r., godz. 22.56
co za kretyn zostawia kluczyki w srodku auta i idzie na zakupy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl