Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Rhinos zdobyli stolicę

(Zam: 03.08.2016 r., godz. 12.10)

W swoim drugim spotkaniu, w tegorocznych rozgrywkach PLFA 2, wyszkowskie Nosorożce odniosły drugie, bardzo wysokie zwycięstwo. Tym razem ofiarami wyszkowskich futbolistów byli zawodnicy Warsaw Sharks B. Starcie z Sharksami odbyło się w niedzielę 31 lipca w stolicy.

Wysokie zwycięstwo nad Crusaders Warszawa odniesione pod koniec czerwca w Wyszkowie, uczyniło z Nosorożców murowanych faworytów do wygranej w starciu z Rekinami z Warszawy. Wyszkowianie, mimo kilku popełnionych błędów, zrobili swoje i odnieśli pewne zwycięstwo.
W premierowej kwarcie, pierwszy skład Rhinos nie dawał rywalom praktycznie żadnych szans na zdobycie punktów. Takich problemów nie miała formacja ofensywna wyszkowian, która dzięki kolejnym przyłożeniom zakończyła pierwszą kwartę prowadzeniem 20:0. W drugiej kwarcie wyszkowscy trenerzy pozwolili pograć zmiennikom, co nieco wyrównało stan meczu. Mimo wszystko, Nosorożce nadal dyktowały warunki na boisku, w rezultacie dokładając kolejne 14 punktów do swojego dorobku i kończąc pierwszą połowę meczu z prowadzeniem 34:0.
W drugiej połowie wyszkowska drużyna nieco zwolniła tempo. Dwa kolejne przyłożenia (po jednym w trzeciej i czwartej kwarcie, to ostatnie z podwyższeniem), dały ostatecznie Nosorożcom zwycięstwo 47:0 w całym meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że wyszkowska defensywa, w trakcie dwóch rozegranych spotkań nie pozwoliła rywalom na żadną punktową akcję.
Warsaw Sharks B – Rhinos Wyszków 0:47 (0:20, 0:14, 0:6, 0:7)
Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RT) K. Kukwa (RG) B. Szymański (WR) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (RB) K. Nowak (C) J. Kosewski (LG) K. Szymański (WR) M. Van Deripe Jr (QB).
Formacja obrony: H. Deptuła (ILB) D. Kanownik (ROLB) B. Oleksiak (LOLB) K. Wykowski (DT) Ł. Śliwa (RE) Ł. Berbeć (LE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (CB) T. Iwański (CB) K. Staszewski (S) C. Adorno (S).
Formacja specjalna: M. Ślesik (LS) B. Robinson (KR1) T. Jędrzejczyk (KR2) D. Górski (P,K) C. Adorno (PR1) D. Thomas (PR2) M. Van Deripe Jr (H).
– Niedzielne spotkanie przeciwko drużynie Warsaw Sharks B rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Pierwsze akcje przyniosły od razu prowadzenie. Pierwsza kwarta była rozegrana bardzo dobrze, wszystkie akcje przeciwnika kończyły się odkopaniem piłki w czwartej próbie. Rozluźnienie, rotacje w składzie zmieniły oblicze naszej gry w drugiej kwarcie. Zaczęliśmy popełniać błędy w ataku, dostaliśmy kilka kar i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 34:0. Drugą połowę rozpoczęliśmy od powrotu pierwszego składu do gry – szybkie przejęcia piłki i kolejne przyłożenia. Wysoki wynik i zadziałała zasada „mercy rule”, i czas do końca spotkania nie był już przerywany. Trenerzy, szczególnie Daryl Thomas, nie są zadowoleni z postawy zawodników. Ewidentnie pięć tygodni przerwy zadziało negatywnie na motywację zawodników. Teraz już wracamy i przygotowujemy się już do spotkania z Crusaders Warszawa. Dziękujemy wszystkim kibicom za obecność, pojawiła się znowu duża grupa naszych fanów! – podsumował krótko spotkanie prezes Rhinos Piotr Wykowski.
W drugim spotkaniu grupy centralnej PLFA 2, Green Ducks Radom pokonali Crusaders Warszawa 48:3. Wcześniej, Kaczory wygrały również z Sharksami, co podkręca atmosferę, pomiędzy bezpośrednimi starciami ekipy Rhinos z drużyną z Radomia. Na te jednak jeszcze przyjdzie nam poczekać. Najpierw wyszkowską drużynę czeka rewanżowy mecz z Krzyżowcami z Warszawy. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 7 sierpnia w stolicy. Tydzień później, Nosorożce wracają do Wyszkowa, aby przed własną publicznością stoczyć pojedynek z Green Ducks. Pewnym jest, że w obu spotkaniach na pewno nie zabraknie emocji!