Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaInwestycje w infrastrukturę sportową

(Zam: 03.08.2016 r., godz. 11.51)

90 tys. zł ma kosztować przygotowanie projektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym. Samorząd w budżecie początkowo zarezerwował na ten cel 30 tys. zł, jednak aby wyłonić wykonawcę będzie potrzebował dodatkowych 60 tys. zł.

Wykonanie projektu to dopiero pierwszy krok na drodze do stworzenia sali. Inwestycja będzie kosztowna, dlatego gmina będzie się starała pozyskać dofinansowanie na jej realizację.
W Zespole Szkół w Wyszkowie z kolei powstanie salka gimnastyczna w miejscu, gdzie znajdowała się kuchnia (została zlikwidowana, gdy gmina przeszła na cateringowy system dożywiania uczniów). Zaadaptowanie pomieszczenia ma kosztować 200 tys. zł.
Trwa natomiast budowa boiska przy Zespole Szkół w Leszczydole Nowinach. Powstaje boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz bieżnia lekkoatletyczna okrężna trzytorowa (długość 205 m) i prosta czterotorowa (o długości 90 m) na podbudowie betonowej ze skocznią w dal (trójskok). Będą też chodniki, mała widownia, oświetlenie. W tym roku samorząd zamierza też wybudować boisko boczne z trawy syntetycznej na stadionie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ma być ono przystosowane do gry w piłkę nożną i futbol amerykański.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl