Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryRząd każe, samorząd musi

(Zam: 27.07.2016 r., godz. 12.32)

Ledwo gminy zmierzyły się z koniecznością zapewnienia dzieciom miejsc w przedszkolach, niebawem będą musiały wdrożyć reformę polegającą na przywróceniu ośmioklasowego systemu kształcenia. Przygotowanie do niej jest, póki co trudne – nie ma żadnej ustawy i rozporządzenia ustalającego konkretne rozwiązania.Minister edukacji Anna Zalewska pod koniec czerwca w Toruniu podsumowała ogólnopolską debatę „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” i przedstawiła propozycje zmian systemu edukacji. Najogólniej rzecz ujmując, reforma miałaby polegać na wprowadzeniu od 1 września 2017 r. ośmioletniej szkoły powszechnej, w ramach której w klasach I-IV miałaby się odbywać edukacja wczesnoszkolna. W ramach zmiany młodzież na powrót uczyłaby się w czteroletnich liceach ogólnokształcących i pięcioletnich technikach. Wygaszone zostaną gimnazja. Samorządy stoją więc przed wyzwaniem zorganizowania po nowemu systemu edukacji. Jeszcze nie tak dawno musiały podołać reformie związanej z wychowaniem przedszkolnym – rodzice odzyskali prawo decydowania o pozostawieniu sześciolatków w przedszkolach i większość z nich wybrała tę opcję. Gminy musiały więc zapewnić miejsca dla większej ilości przedszkolaków, dlatego zabrakło ich dla trzylatków. Władze Wyszkowa postanowiły w Przedszkolu nr 7 wygospodarować dodatkowe pomieszczenia, by móc przyjąć większą liczbę trzylatków. Niebawem ma ruszyć remont wnętrza, choć najprawdopodobniej nie zakończy się on do 1 września.
Gmina Wyszków ma teraz rok na przygotowanie się do zmian i przestawienie szkół podstawowych oraz gimnazjów na tryb szkół powszechnych. Będą się one wiązały także z koniecznością ustalenia nowych obwodów szkolnych. Na ich przygotowanie zostało już niewiele czasu, bo uchwały dotyczące rekrutacji uczniów Rada Miejska musi przyjąć na przełomie stycznia i lutego. Zastępca burmistrza Aneta Kowalewska podkreśla, że dyrektorzy szkół już opracowują koncepcję zmian w obwodach, które mają być konsultowane z rodzicami. Na wdrożenie nowego systemu samorząd i szkoły mają mało czasu, dlatego mimo braku rozwiązań ustawowych i aktów wykonawczych, starają się przygotować do zmian opierając się na wstępnych zapowiedziach minister Zalewskiej. Niewiadomych jest bowiem sporo, np. czy zerówki będą nadal mogły być prowadzone w szkołach powszechnych, jak rządzący określą możliwości pracy szkół w systemie zmianowym. Samorząd zakłada, że w Wyszkowie w ośmioletnie szkoły powszechne zostaną przekształcone: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Gimnazjum nr 2. W innych wyszkowskich placówkach już teraz funkcjonują zespoły szkół, gdzie uczą się dzieci młodsze oraz gimnazjaliści.
– Wygaszenie Gimnazjum nr 2 będzie się wiązało z wygaszeniem etatów. To trudna sytuacja, ale niezależna od nas – podkreśla A. Kowalewska.
Nie ma też pewności, czy w obecnym Gimnazjum nr 2, w przyszłej szkole powszechnej uda się zapewnić wystarczającą liczbę uczniów. Niż demograficzny sprawia, że już dziś potencjał Gimnazjum nr 2 nie jest w pełni wykorzystany. Nie wiadomo również, jak resort określi możliwą liczebność klas.
– Chcemy, by skutki społeczne zmian były jak najmniejsze – zapewnia wiceburmistrz.
Jak czytamy w serwisie samorządowym Polskiej Agencji Prasowej „W ramach zapowiadanej przez MEN reformy szkolnictwa przewidziano trzyletni okres przejściowy. W tym czasie klasy VII będą mogły znajdować się albo w budynku gimnazjum, albo szkoły podstawowej. Docelowo klasy I-IV i V-VIII mają być połączone w jedną szkołę. Uczniowie, którzy jesienią 2017 r. trafią do I i VII klas szkół powszechnych, będą pierwszymi rocznikami, które będą uczyć się zgodnie z nową podstawa programową kształcenia ogólnego. Jednocześnie uczniowie pozostałych roczników będą kończyć rozpoczęty cykl nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach. W efekcie w roku szkolnym 2019/2020 do liceów, techników i szkół branżowych trafi podwójny rocznik uczniów”.
J.P.

Komentarze

Rząd karze, samorząd musi
Dodane przez Anonim, w dniu 27.07.2016 r., godz. 16.35
Mógłby ten rząd bliżej zainteresować się naszym samorządem
Dodane przez Anonim, w dniu 27.07.2016 r., godz. 16.55
Rząd powitał Papieża Franciszka.Zaiste baaardzo zimne spojrzenie Papieża na Dudę i żonę jego.Coś wisi w powietrzu.Czekamy na trząchnięcie tymi lizusami całującymi w rękę jego a łamiącymi konstytucję i demokrację.Precz z pisem
Dodane przez Anonim, w dniu 27.07.2016 r., godz. 21.19
Prędzej bym "strawił" przyjęcie do Polski tysiąc Syryjskich uchodzców,katolików niż Piotrowicza,Pawłowicz,Maciarewicza w sejmie.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 28.07.2016 r., godz. 07.39
To raczej sam wyemigruj do Syrii, bo wymienieni w Sejmie są i bez problemów zostana tam na kolejne kadencje. Pakuj się więc, niedługo do Syrii będą odlatywać bociany, moze się z nimi załapiesz.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 09.31
Poparcie dla Pisu spada.Szydło już ma więcej ocen negatywnych niż poparcia.Następna afera z Polski Radiem PR III
Dodane przez Spacja, w dniu 28.07.2016 r., godz. 10.37
Spokojna głowa o poparcie dla PiS. Myślisz, że Polacy wybiorą takich ludzi jak Kijowski, Petru czy Schetyna by rządzili Polską?
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 11.41
Maciarewicz,Piotrowicz,Pawłowicz.Awangarda pisoska.Ha,ha,haaa.Ludzie ZERA.Żywicie się niechęcią do eimigrantów jak mucha g... a przyspieszone wybory będą na 100%
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 11.57
NIE PO TO NASI PRZODKOWIE GINĘLI ZA POLSKĘ ŻEBYŚMY Z NIEJ EMIGROWALI Z POWODU PSEUDO RZĄDÓW PIS,KTÓRY OBJĄŁ WŁADZĘ DZIĘKI PRZEKUPIENIU MALUCZKICH (500+) I UKRYWANIU PRZED WYBORAMI LUDZI TYPU MACIAREWICZ.AMEN !!!!!!
Dodane przez masakra, w dniu 28.07.2016 r., godz. 14.38
Nowosielski, Kowalewska i ich wybrani dyrektorzy podlizuchy, to już się boję jak oni będą reformować oświatę. Już i tak ponad 5 % mają stratę nasze dzieciaki do średnich z naszego województwa. Oświata pada, sport pada, kultura niewiele o niej słychać, oprócz gal KSU, na których rozdają wiemy co.
Wychowca
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 16.49
Tytuł artykułu tłumaczy ,że w szkołach pewnie zostaną sami swoi, Bo jak tu na mieście się później pokazać gdy swojemu się odmówi. Ja bym wprowadził właśnie wśród młodych mieszkąńców - uczniów nowe wzorce życia społecznego . Ukróciło by to patologiczny wzorzec lokalnego kumoterstwa aż do nepotyzmu sięgając co ma niejednokrotnie miejsce obecnie w różnych instytucjach.
Do wyszukiwarki:
Dodane przez 101, w dniu 28.07.2016 r., godz. 18.40
Bajka o dobrej zmianie
Dodane przez reżyser filmu, w dniu 28.07.2016 r., godz. 20.57
To nie bajka o "dobrej zmianie". To horror.Precz z pislamem
Do wyszukiwarki:
Dodane przez 101, w dniu 28.07.2016 r., godz. 22.57
kabaret DNO Twoja Twarz Brzmi Znajomo Kaczyński Duda zmiany zmiany
Dodane przez Adelajda, w dniu 29.07.2016 r., godz. 05.48
Nie wystarczy powiedzieć "jest dobrze", "Dobra Zmiana"musi być udziałem całego społeczeństwa. Tak jest, stąd szerokie poparcie społeczeństwa dla PiS. Poprzedni rząd to zlekceważył i przegrał. Nie wiem co by się musiało stać, żeby to poparcie odwrócić.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 13.47
Może do szkół powrócą zlikwidowane przez Nowosielskiego kuchnie i dzieci zaczną jeść normalne posiłki.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 14.26
Było San Francisco i znów robi się ściernisko.Słuchajcie tylko dalej nad prezesa.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 14.58
Adelajdo !!! Nie zmuszaj Polaków do miłości do kawalera Kaczyńskiego i potwora jego.Poparcie dla Pis jest na poziomie 33% i będzie spa-da-ło !! O czym wszyscy wiedzą.Poparcie jest ku-pio-ne za (500+).Przekupieni biorą kaskę,oficjalnie klakierują a prywatnie wstydzą się za to co robi Pis.
Dodane przez Adelajda, w dniu 29.07.2016 r., godz. 15.31
No widzisz jaki ten naród jest zakłamany. Ty też bierzesz 500+?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 15.58
Nie za 500 PiS wygrał, tylko za szczaw i marchewkę PO PSL przegrało. A ludzie są zadowoleni ze zmian, bo PiS ukraca nierząd POwców i spółki, kumatoratwo, sprzyjanie kombinatorom, oszustom i złodziejom.
Do seledynowych pokemonow
Dodane przez Josek, w dniu 29.07.2016 r., godz. 16.05
Niech alimenciarz z koltunem na glowie, czerwonych portkach i sraczkowatej marynarce obieca , ze kazdy dostanie 1000 zl. miesiecznie. To poparcie dla politycznych warcholow i szubrawcow z KOD wzrosnie do poziomu 0.00001 %, bo nikt juz zlodziejom, klamcom i oszustom nie uwierzy wiecej...!!!! KODziarze lapac pokemony , a nie protestowac przeciwko odsunieciu od koryta.....!!!
Do Anonim
Dodane przez .., w dniu 29.07.2016 r., godz. 16.13
Daj spokój lepiej dać 500 plus , niż tak jak PO, PSL tylko mydliło oczy wszystkim, udając że robią coś a w konsekwencji tylko zabierali, podnosili, grabili, rozdawali kolesiom a społeczeństwo mieli głęboko w d.... Lepiej robić i uczyć się, niż udawać, olewać i że niby jakoś to będzie, tak się nie da. Oby tak dalej PiS , brawo.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 20.57
Ludzie są zadowoleni nie ze zmian jakie Pis robi lecz z kasy jaką im daje............Nie rżnij głupa pisiorku bo trzeba sobie to otwarcie powiedzieć............Rozwallicie finanse państwa na 1000000%.........Smród,głód i emigracja do Rumunii zostanie Polakom po waszych rządach.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 21.05
Rząd Platformy Obywatelskiej był o wiele bardziej chrześcijański niż rząd Pisu.Wykazywał chęć przyjęcia symbolicznej liczby uchodzców i w zasadzie no,ręce opadają.We wszystkim był lepszy.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 21.19
Josek !!!!!!!! Ciemnoto świata.Wyłącz się bo poziom zaniżasz kołtunie pisoski za 0,000001 złotego.
Co ola,juz piszesz jako Anonim?
Dodane przez Anka, w dniu 29.07.2016 r., godz. 21.28
Na nic twoje glupawe argumenty,jeszcze nie zdarzylo sie abys napisala cos sensownego,obydwoje z seledynowa kamizelka macie ten sam bardzo zanizony poziom umysle,a korzystacie tylko z polecen tez nie grzeszacych mysleniem.
"głupawe argumenty"
Dodane przez nie Eychler, w dniu 30.07.2016 r., godz. 09.42
Od 1 stycznia 2017 roku.Przeszukania mieszkań bez zgody sądu i prokuratury.Dostęp do danych osobowych i kontrola korespondencji a nawet brak konsekwencji za przestępstwa popełnione w czasie kontroli.
Dodane przez Ja, w dniu 30.07.2016 r., godz. 10.10
A po PO ch...... du ......... i kamieni kupa została i jeszcze szczaw z mirabelkami na nasypoch kolejowych oraz tylko idiota pracuje za 6000 zl nie mówiąc o wystawnych obiadkach z osmiorniczkami i sowy i grach w kasynach - to zostało po PO
Polecam przeczytac, nie tylko seledynowym pokemonom !
Dodane przez Josek, w dniu 30.07.2016 r., godz. 11.34
Od czasu do czasu, mam pewnego rodzaju niesmak, ze "nie chcem, ale muszem" ( jak mawia Walesa) cos napisac.....W obliczu insynuacji, klamstw oraz niedopowiedzen wynikajacyvch z zaslepienia i tzw. "nerwicy doswiadczalnej" na temat 500+ i aktualnej polityki PIS, wyrazonych w komentarzach Seledynowego Pokemona z Pultuskiej, a takze innych trolli (czesto piszacych anonimowo lub pod innymi nickami) ......Polityczne "odpady prosowieckie i lewackie" w komentarzach nakrecyja spirale paranoi, twierdzac, ze 500+ to: "Smrod, glod i emigracja"...) oraz rozwalanie finansow panstwa......Nie moga zrozumiec prostych zasad ekonomii, ze ludzie majac wiecej pieniedzy, kupuja wiecej towarow ( a szczegolnie ci ludzie co mieli tych pieniedzy najmniej ) , a to w konsekwencji nakreca i rozwija gospodarke i finanse w Polsce......Najglupszy "sort" tych ludzi w Polsce, to namietni ogladacze TVN, czytelnicy Gazety Wyborczej i innych "gadzinowek"....Nie chce upraszczac sprawy i wrzucac wszystkich do jednego worka, ale ludzie sa generalnie leniwi; zwlaszcza umyslowo ( przoduja w tym zwolennica KOD, PO, Nowoczesnej ) i wystarczy kilka wypowiedzianych lub napisanych przez nich slow, wyrazonych opinii i od razu wiadomo z kim mamy do czynienia.....Za nich mysli Michnik, Walter, Kijowski, Petru i inni niewymienieni z nazwiska "degeneraci" polityczni......Ich otumanionym i skolowanym zwolennikom wystarczy tzw. "prawda objawiona" czyli slowa i mysli ich politycznego guru...!!! A to z kolei wyklucza ich samodzielna percepcje i zdroworozsadkowa analize faktow...Na kazda kreatywna i racjonalna krytyke reaguja jak " psy Pawlowa" i zamiast sliny, to hipokryzja cieknie im z pyskow...!!!! Mam nadzieje, ze SELEDYN (owa kamizelka) i inni zwolennicy KOD, PO i Nowoczesnej zachowaja minimum intelektualnej i moralnej uczciwosci i dojda do prawdziwych wnioskow.....O , ile sa zdolni do takiego intelektualnego wysilku...??? PS. Nie otrzymuje 500+...; Seledynowi Pokemoni !!!! ,zeby krytykowac PIS - prosze - wybierajcie racjonalne oraz merytoryczne fakty i argumenty...!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2016 r., godz. 14.14
Widzę że postępuje budowa państwa z dyktatorem w roli głównej.Kiedyś ukradł księżyc.Teraz rujnuje Polskę.Budowa państwa strachu,niepewności i upodlenia.Gdyby Naród przed wyborami usłyszał o planach wprowadzenia przez Pis nieograniczonych praw do kontroli i tym co wyczyniacie.Nie weszli byście do sejmu.Przy następnych wyborach nawet 1500 z plusem Wam nie pomoże
Do nie Eychler czyli do seledynowej kamizelki
Dodane przez Tedy, w dniu 30.07.2016 r., godz. 16.10
Masz strach za usza ze wejda do ciebie niezapowiedziani. I bardzo dobrze!!!Nalezy uczciwie postepowac to nie beda nie przespane noce,ze moga wkroczyc i rozliczyc. Takie swoje obawy nie adresuj na tym forum,tylko glos wsrod swoich. Na to czekalismy,ze Rzad rozlczy cwaniakow a ich nie uczciwie zdobyte majatki skonfiskuje . W twoim przypadku ten stress jeszcze bardziej pogorszy zdrowie.
Dodane przez Ja, w dniu 30.07.2016 r., godz. 18.10
Zapomiales o zyrandolu geslarce i mikserze
Dodane przez wyszkowiaczek, w dniu 30.07.2016 r., godz. 21.25
Zgadzam się z Adelajdą, żeby dobra zmiana trwała dłużej to trzeba atakować samorządy PO-PSL, takie jak w Wyszkowie. Nie potrafią nawet zadbać o ciepłą wodę w kranie. Schetyna i Swetru chce być opozycją totalną to my będziemy protestować przeciwko nieporadnym i zachłannym Nowosielskim, Mrozem czy Pągowskim i ich poplecznikom. Tak kilkanaście lat rządzą i gdy remontują jedną ulicę, Kościuszki, powstał jeden wielki paraliż, tak na budowali drogi, budowali dla swoich żeby zostali radnymi a miasto zostało sierotą. Nie potrafili dogadać się z GDDKiA, żeby zrobić etapami, do czerwonego ronda i dalej. A tu jeszcze Okrzei rozkopali, szkoda jeszcze, że nie 3 Maja. Zarabiają więcej niż premier i prezydent kraju a umiejętności i odpowiedzialności nic. Pogonić ich, musimy być obywatelami totalnymi bo nigdy nie będzie dobrze w Wyszkowie.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2016 r., godz. 21.36
Prawie 60% zarobionych pieniędzy prowadzący działalność gospodarczą oddają dla państwa.Dzień wolności podatkowej to dokumentuje...Niektórzy stoją z pustymi lokalami do wynajęcia miesiącami.Płaczą i płacą...Ile Ty płacisz Tedy i jakie masz problemy ???? Państwu za mało bo rozdaje na wszystkie strony.Czy się komuś należy czy nie.Nie zgadzam się na haracz dla dzieci dla bogatych Polaków.Nie zgadzam się na miliony dla ojczyma Rydzyka.Nie zgadzam się z tym co robicie z Trybunałem Konstytucyjnym.....Skarbówka już niejednego wykończyła i ekstra uprawnienia to gwóżdz do trumny demokracji.Kto popiera nowe "wymysły" Pis jest ..No cholera debilem.Na każdego przeciwnika politycznego kij się znajdzie...Wyjdziemy na ulicę i pokażemy wkrótce gdzie jest miejsce Pis-u....Pozdrowienia dla Pana Marka Eychlera.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2016 r., godz. 21.54
Kaczyński podróżuje od Częstochowy do Rydzyka i Krakowa....Sam papież apeluje o pomoc dla uchodzców a katol nie chce słyszeć o przyjęciu nawet braci katolików z Syrii....Pisiory !!! Co wy robicie.To jest skandal na cały świat.....My Polacy nie chcemy aż takiego budowania murów przez pseudo partię Piii-SS..Żądamy wysłuchania apelu papieża i otwarcia granic i serc !!!!
szewc z zawodu
Dodane przez Władysław Murek, w dniu 30.07.2016 r., godz. 22.48
Kaczyński ZAPISZE SIĘ JAKO MUR-MURARZYNA IZOLACJONISTA (papą) pokryty....Pis partia jako siedmiomilowe wstecznictwo.Precz z pisemmm
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 06.21
Ogłoś swoje hasła w kolejnym programie wyborczym. Polacy, my Polacy wybierzemy sami i papież nie ma tu nic do gadania. Taka rozdzielność kościoła od polityki. I nie sercem będziemy się kierować, a rozsądkiem i własnym interesem. Ze swoimi otwarciem granic na uchodźców-terrorystów przekroczysz wyborczy próg?
Do anonimowego KODera z poczatkami demencji /21.36 /
Dodane przez Josek, w dniu 31.07.2016 r., godz. 08.09
Pan Marek E... zajety, co prawda, praca socjalna z mlodocian().......ymi ? znajdzie moze czas, zeby ci przypomniec wielkie dokonania poprzedniego rzadu PO_PSL...!!!! 1) AFERY: tasmowa, hazardowa, wyciagowa, stoczniowa, Amber Gold, Elewaru, z informatyzacja MSW, z budowa gazopromu w Swinoujsciu, z dostawami gazu z Kataru, autostradowa...itd. 2)Grabiez Polakom polowy oszczednosci emerytalnych zgromadzonych w OFE. 3)Wydluzenie obowiazku pracy / wieku emerytalnego: u kobiet o 7 lat i u mezczyzn o 2 lata.. 4) Podwyzszenie o 1/3 skladki rentowej(ZUS) dla przedsiebiorcow. 5)Podniesienie WAT na wszystko. 6)Podniesienie akcyzy na paliwo. 7)Likwidacja ulg podatkowych. 8)Zmniejszenie o 1/3 zasilku pogrzebowego. 9)Drastyczny wzrost zadluzenia kraju. 10)Nalozenie na Lasy Panstwowe haraczu w postaci podatku od przychodu ( a nie od dochodu). 11)Rozrost biurokracji. 12)Przyjecie ustawy o ograniczeniu dostepu obywateli do informacji publicznej. 13)Przyjecie ustawy o ograniczeniu wolnosci zgromadzen. 14) Przyjecie ustawy o bratniej pomocy (tzw. ustawa 1066 ).....itd....!!!!! mozna dalej wymieniac afery i przekrety poprzedniej ekipy, ale co to da..??? jesli ktos ma jezyk dlugi a rozum krotki....? Oblesnym pyskom pelnym osmiorniczek--- dziekujemy i zegnamy w niebyt polityczny.... KODerzy lapac pokemony, a nie zajmowac sie polityka..!!!
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 31.07.2016 r., godz. 11.39
Piękna ta "dyktatura", aż chce się tutaj żyć i oddychać SWOBODNIE pełną piersią. 500+ - sukces, szczyt NATO - sukces, ŚDM - sukces. W sporcie też dobrze idzie, Euro 2016 - sukces, Mistrzostwa Europy w LA - sukces, na IO w RIO pewnie też będzie sukces. W gospodarce, wzrasta ściągalność podatków, maleje deficyt, spada bezrobocie, rośnie eksport. I jak tu nie mówić że rządy zjednoczonej prawicy to jest naprawdę dobra zmiana w porównaniu z rządami PO-PSL !!
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 13.01
Katoliku malowany !!! Przestań widzieć terrorystę w każdym kto ma trochę inny kolor skóry.Tylko rasiści mają takie spojrzenie.Hayl Kaczor !!
Taa...
Dodane przez 101, w dniu 31.07.2016 r., godz. 13.48
Dzięki ''dobrej zmianie'' nawet wakacje są w tej chwili...
PZPR - Polska Zjednoczona Prawica Radiomaryjna
Dodane przez 101, w dniu 31.07.2016 r., godz. 14.03
Tak, Gajewski, tak. Socjaliści o komuszej mentalności to prawica. Dajesz propagandę, dajesz. Coś na temat lokalnego Jarosława teraz.
Dodane przez ktoś, w dniu 31.07.2016 r., godz. 14.09
Zastanawiam się skąd u większości taka nienawiść? Tyle mówicie o miłości, przebaczeniu, miłosierdziu ale wszystkich którzy myślą inaczej niż Wy utopilibyście w łyżce wody. Jaki to wszystko na sens? Każda władza rządzi po swojemu i zawsze po zwycięstwie w wyborach to jej sympatycy i członkowie zyskują( zgarniają łupy wojenne, które należą się rządzącym). Proszę podejść do tego z zimną głową bez żadnych emocji. Zmiana z pewnością ale czy dobra? Zaznaczam że nie pochwalam poprzedniej władzy tylko staram się podejść do tego obiektywnie. Prawica wygrała wybory i nie miała nawet "odpowiednich swoich" ludzi na wojewodów i wicewojewodów, musieli zmienić dla nich przepisy, by móc powołać kogo chcą. Na prezesów stadniny koni nawet nie mieli odpowiednich fachowców. Prezes TVP Kurski, to zostawiam bez komentarza:-) Prezes Orlenu poseł Jasiński, oczywiście specjalista bo z PiSu. Tyle prawica mówi o rozliczaniu przeszłości (też jestem za tym) ale gdy w ławach parlamentarnych z ramienia PISu zasiadają ludzie z układu przed 89 rokiem to jest ok, na czele z prokuratorem z PRL. Były zarzuty o biurokrację i zatrudnianie "swoich znajomych", ale to ten rząd jest najbardziej liczny po 89 roku. Są Światowe Dni Młodzieży i liczne wypowiedzi Ojca Świętego na trudne tematy, czasem niewygodne ale rządzący tłumaczą co Ojciec Święty miał na myśli. Były ogromne zarzuty pod adresem rządzących , że nie ściągają wraku Tupolew. A co zrobił obecny minister Macierewicz? Potrafił upolitycznić nawet obchody wybuchu Powstania Warszawskiego. Po co na to wszystko? Nasi rządzący wiedzą lepiej, wiedzą najlepiej. Proszę nie nazywać "tego wszystkiego" dobrą zmianą co najwyżej zmianą, a czy dobrą dla wszystkich to się okaże.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 14.19
"Afera stoczniowa" Czyli pieniądze naiwnych dawane Rydzykowi na ratowanie Stoczni Gdańskiej...500 plus to sukces dla otrzymujących kłopot dla skarbu państwa i szybsze zadłużanie Polski niż za Gierka...Do niedawna sportu nie wiązało się z polityką.Za pisu nawet to zaczyna się zmieniać.Sportowcy nie biegają,rzucają itd dla rządu i polityków lecz dla siebie,Polski i kibiców.Maciarewicz czy Kaczyński nie mają z sukcesami nic wspólnego a organizacja imprez nie jest zależna od woli czy niewoli polityków.Organizację wszystkich wymienionych imprez.Polska dostała za rządów PO-PSL.Obecny rząd nie ma szans na otrzymanie podobnych...Rośnie export bo doprowadziliście do obniżenia wartości złotego przez co dług zagraniczny wzrósł o miliardy !!!!! Rządy Twojego Pisu to rosnący zamordyzm i ograniczenia swobód.Krytyka całego świata.Nawet Papież palcem grozi a ten się cieszy.Weź się Gajeski ogarnij i nie pisz głupot !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 14.25
Niech do cholery ten Pis zacznie w Polsce coś budować.Jak na razie samo gadanie,krytykowanie poprzedników i duma z powodu wygranych wyborów.Niedługo rok a gdzie inwestycje ??? Zacznijcie budowę elektrowni atomowej,przekop mierzei wiślanej czy setki obiecanek to się pośmiejemy z Was i waszej nieudolności.Będą oj będą afery.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 14.34
Podniesienie akcyzy.Podniesienie składki rentowej.Podniesienie wieku emerytalnego.Podwyższenie podatku Vat.Likwidacja ulg podatkowych.Zmniejszenie zasiłku pogrzebowego.Opodatkowanie Lasów Państwowych...Tylko totalny idiota może zaliczyć do AFER.Nie znasz się.Nie przepisuj ze szmatławców typu Gazeta Polska takich bzdur i idz wreszcie do wybitnego lekarza,którego tak gorliwie polecasz Eychlerowi.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 31.07.2016 r., godz. 14.58
Marku 101 Eychlerze, pomyśl zanim coś napiszesz. Nie zaszufladkujesz nas zwrotem mało eleganckim. Jesteśmy zadowoleni, pełni energii i pomysłów. 1 sierpnia o 17.00 jesteśmy przy pomniku Gloria Victis, w swoich klubowych koszulkach, aby oddać hołd Powstańcom. Nasz lider, Marek Głowacki, też pewnie tam będzie. Do zobaczenia na uroczystościach.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 15.05
Aferę widzę i czarno widzę przyszłość Maciarewicza.Narzucanie Powstańcom Warszawskim swojej woli z odczytywaniem listy ofiar ze Smoleńska jest jak "podrzucanie,wciskanie" trupa do szafy mojego mieszkania.Ten pan musi być wymieniony.Stanowisko go przerasta.To jest strażak-podpalacz.
Dodane przez AntyBox, w dniu 31.07.2016 r., godz. 15.39
Eychley, jaj ci brakuje, po co tworzysz różne byty, na wiecykach KOD cię tego nauczyli? Smakuj opozycji, będziesz się w niej taplał długie lata.
Masz jakieś wątki do mnie,
Dodane przez 101, w dniu 31.07.2016 r., godz. 16.00
to pisz do mnie, nie do Marka Eychlera. Jeśli zbyt skomplikowane - poproś opiekuna o pomoc.
Do Seledyna (14.34)
Dodane przez Josek, w dniu 31.07.2016 r., godz. 17.36
Drogi Seledynie, czy jestes az taki glupi, czy takiego udajesz..?. Czytasz, czytasz i nic nie rozumiesz..!!!, albo celowo manipulujesz faktami/ koderzy sa znani z tego/..Afery sa wymienione w punkcie pierwszym..., inne dokonania PO-PSL sa wymienione w kolejnych punktach.....Takie to trudne....? Wszystko ci sie miesza - GAZETA POLSKA nie jest szmatlowcem, tylko GAZETA WYBORCZA....Osobiscie blizej mi do Gazety Warszawskiej, tez ci ja polecam.....Wybitny lekarz ci nie pomoze tylko dobry psychiatra. Praca socjalna z mlodocian......nymi? widocznie robi cie nerwowym..Polecam lapanie pokemonow.......
do Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 13.01
Dodane przez JA, w dniu 31.07.2016 r., godz. 19.55
zapamiętaj POwcu zas.... nie każdy muzułmanin to terrorysta ALE ( do tej pory) KAŻDY TERRORYSTA TO MUZUŁMANIN
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 20.47
Jak afera to afera.Prawie 100 letni generał AK powszechnie obdarzany przez powstańców szacunkiem,któremu od 1944 roku nikt nie stawiał zarzutów.Ścibor -Rylski pójdzie pod sąd...Głupole z Pisu mszczą się na kombatantach,którzy nie popierają nadnaczelnika
do JA
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 21.06
Tu nikt nie musi zapamiętać bo każdy widzi........Nie każdy pisowiec to katolik a wielu pisowców to praktykujący NIEWIERZĄCY,,,,Papieża się nie słuchający.Zapiszcie się do "zbornej" Putina bo robicie dla niego dobrą robotę.
do JA
Dodane przez wawa, w dniu 31.07.2016 r., godz. 21.21
A każdy Polak to bohater.Polak rodzi się bohaterem.Muzułmanie to miliardy ludzi.To i terroryści się znajdą.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 21.24
KIEDY TEN CHOLERNY PIS ROZPOCZNIE WRESZCIE JAKIEŚ ROBOTY PUBLICZNE ??????? NIC SIĘ QWA Z ROK NIE DZIEJE.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.07.2016 r., godz. 21.59
Pis-afera....Virtuti-Militari z rąk Dudy Andrzeja po 72 latach (?) dla powstańców Warszawskich.Dla tych,którzy nie protestowali w sprawie odczytywania apelu Smoleńskiego.
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 07.07
zaslugi pis 500 plus (baby rzucaja prace bo sie nie oplaca pracowac lepiej dostawac za darmo) rekordowa ilość odchodzących z wojska żołnierzy szeregowych przez parę miesięcy rekordowo zadłuzyli Polskę zniszczenie prokuratury zwolnienia dyscyplinarne dla wszystkich prokuratorow ktorzy śmieli powiedziec że nie są z pisu obnizenie zarobkow o polowe i dozywotni zakaz podwyżek (ich przełozeni sa malolatami z wyrokami i bez doswiadczenia ale za to sa z pisu) plan obniżenia wieku emerytalnego z jednoczesnym zakazem dorabiania na emeryturze,ale za to emerytury beda wynosily okolo 25procent zarobkow czyli większośc bedzie marzyla o najnizszej krajowej pis chce ogłupic naród i od siebie uzależnić bo takim łatwiej sie rządzi modlitwy za smolensk pewnie niedlugo wejda do obowiazkow codziennych każdego polaka zaczymy życ w watykanie takich oszustow w rządzie nie pamietam nie szanuja kompletnie ani nie słuchaja innych niszca polske tak jak zaczeli niszczyc stadnine koni dla pisiorow niewazne co potrafisz tylko wazne czy jestes z pisu niestety gospodarka idzie w dól wbrew temu co mówi pis
Dodane przez knom, w dniu 01.08.2016 r., godz. 07.15
Duda jest od roku, a może trzeba było hurtem odznaczyć wszystkich, również pośmiertnie, nie wiem? Nie ma mądrych.
do z 07.15
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 10.18
Prokurwatura PO-PSL-oswka biednego ścigała za batonik a rządową sitwę chroniła. Żałujesz tego. Rozumiem... Kto się tak tymi przywilejami układowców przejmuje, chyba im podobni?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 10.20
No,tak.Czy oprócz dokańczania inwestycji zaczętych za rządów P.O.Pis rozpoczął jakieś nowe inwestycje ?? Pytam bo naprawdę nic nie widzę oprócz rozdawnictwa.
do z 10.20
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 11.27
Gazoport w Świnoujściu, PiS w ten sposób zakończy swój strategiczny projekt, bo rządom PO-PSL nie starczyło na jego realizację dwóch kadencji. Coś jeszcze?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 12.13
Ze strony PO-Psl batonik a ze strony Pis od stycznia 2017 naloty skarbówki na każdego prowadzącego (dział.gospodarczą) i rodzinę jego.
do z 12.13
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 12.31
Takie naloty mięliśmy już za rządów PO-PSL. Nic nowego.
Koniec z wyłudzaniem zwrotu Vat od paliw!!!
Dodane przez TD, w dniu 01.08.2016 r., godz. 12.47
Koalicja PO-PSL, która rządziła 8 lat i wiedziała, że z roku na rok mimo dużego wzrostu liczby samochodów zarejestrowanych w Polsce ilość sprzedawanego legalnie paliwa rośnie w zdecydowanie wolniejszy sposób (a były lata, że wręcz spadała), nie zrobiła nic, żeby ten proceder zahamować. Rząd Beaty Szydło nie tylko ten problem dostrzegł ale zaledwie przez pół roku przygotował pakiet zmian w trzech ustawach, (a Parlament je szybko uchwalił), które ten przestępczy proceder w zdecydowany sposób ograniczy albo wręcz wyeliminuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 12.59
Takich nalotów było tyle co przypadków z batonikami.Miała być dobra zmiana a szykują się naloty dywanowe.Pisowi kasy zaczyna brakować i wszyscy o tym wiedzą.Gdzie w świecie za pobicie właściciela mieszkania przez kontrolera nie ma konsekwencji prawnych ?? Faszyzm się wykluwa w Polsce.
do z 12.59
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 14.20
Dużo czasu poświęcasz temu tematowi. Obawiasz się nalotów dywanowych? Pewnie masz do tego powody, jak jesteś oszustem i złodziejem, sam siebie nie oszukasz.
Pis to wyższe podatki
Dodane przez do 14.20, w dniu 01.08.2016 r., godz. 16.35
Widać że jesteś z Pisu bo durne komentarze piszesz.Jeżeli ktoś dba o własne zdrowie to nie znaczy,że jest chory...To znaczy,że nie chce chorować..Tym nazwaniem mnie złodziejem przysporzyłeś Pisowi jeszcze jednego wroga.Mrzonki Pana Morawieckiego o szybkim dogonieniu zachodu za kadencji Pis to utopia.Potrzeba ponad BILIONA złotych z czego samorządy mają dostarczyć 1/3...Samorządy mogą zyskać pieniądze z większego łupienia podatnika.Podatki lokalne wzrosną i to bardzo.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 21.15
Panie Marku Eychler !! Kiedy marsz KOD-u..Czas artykułować żądania o referendum i usunąć tych pisoskich nieudaczników !!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 21.29
Złodzieje i oszuści trzesą portkami, kto ich teraz będzie bronił?
Dodane przez Piotrowicz, w dniu 02.08.2016 r., godz. 11.54
Obawiam się nalotów w myśl zasady pokaż mi człowieka,który jest przeciwko Nam a paragraf się znajdzie.
Do Piotrowicza
Dodane przez Tedy, w dniu 02.08.2016 r., godz. 13.52
Wiadomo kim jestes i wiesz jak to robiliscie. Coz pozostalo wam skomlenie i przeogromny strach co teraz bedzie. Dlaczego ludzie prawi,uczciwi nie maja tych obaw. Dobrze dzieje sie,nalezy rozliczyc to dranstwo,ktore czulo sie bezkarne w manipulacjach i lamaniu prawa. Wezmy przyklad Wyszkowa, Ilez to zla,krzywdy narobil PSL. Czy jego liderzy moga spac spokojnie? PAMIEC. NIE. UMIERA.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 14.15
Polskę spotkała PRZEOGROMNA tragedia i strach co będzie dalej z Naszą przyszłością. Mój dom moją twierdzą.Własność prywatna do tej pory była nienaruszalna.Zrozum pisoska ciemnoto,że kilka żle wypisanych faktur będzie brane jako oszustwo podatkowe z możliwością rewizji.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 14.59
Jak długo Macierewicz będzie ośmieszał Naszą ojczyznę.Do czego się dotknie.Wszystko niszczy.Teraz podzielił powstańców.Czy mamy powstrzymać szaleńców i ogłosić godzinę "W"?
Ale heca,co niektorzy trzesa sie ze strachu
Dodane przez Ela, w dniu 02.08.2016 r., godz. 18.22
Malo,ze trzesa sie ze strachu,to jeszcze swoje leki przekazuja na forum. W nikim nie wzbudzicie litosci, jezeli zle wypiszesz kilka faktur,to swiadczy o twojej niekompetencji lub to,ze robiles to wczesniej w wiadomym celu i czules sie bezkarny. Ciezko pogodzic sie z tym seledynowej kamizelce. Zawsze masz wyjscie,poprostu wyjechac z tego,,nie demokratycznego".kraju jak ty to nazywasz,zatrudnij sie jako wolontariusz u uchodzcow. My Polacy zadowoleni jestesmy z dzialan Rzadu,a twoje chore wypociny nikt nie traktuje powaznie. Jaki rozum,takie myslenie i nie ma widokow aby cokolewiek polepszylo sie u ciebie.
Dodane przez Ryszard, w dniu 02.08.2016 r., godz. 18.26
Co za zycie ma ten w seledynowej kamizelce,caly czas tylko hau,hau,hau. Kto. mu jesc daje?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 21.01
Elka.Uczucie liitości wsadz se w d...Jak nie chcecie demokracji a nie chcecie co widać w Waszej przeokropnej,wstrętnej działalności jakiej świat nie może strawić. To sami won na Białoruś a nie wysyłacie ludzi,którzy za nią walczyli i ją mieli od 1989 do 2015 roku.............P... dosłownie WSZYSTKO do czego się dotykacie.Zrażacie coraz szersze kręgi społeczeństwa.Nawet 100 latkowi nie darujecie,bo się wam postawił.Elektorat,który was popiera to takie g... jak josek.Josek.Ile ty małpo miałeś tu pseudonimów.Przepisujesz teksty jako swoje i notorycznie obrażasz ludzi.Jesteś skończone zero.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 21.12
Lichocka (kukiełka nawiedzona) z TV Trwam wygryzła Kurskiego (zrobię wszystko za pieniądze)....Już po prezesie.Oglądalność znienawidzonego przez bardzo znaczną część polaków DTV i innych programów info reżimowej PisTV spadła na łeb i szyję.Pozdrowienia dla KOD Wyszków
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 21.27
SZANOWNI PAŃSTWO !!! W ŻYCIU NIE NAJWAŻNIEJSZE SĄ PIENIĄDZE (500+)....WALCZCIE O POLSKĘ.PIS TO JEST ESENCJA ZŁA.Nie można rozmawiać o Polsce wyłączając mikrofony opozycji w sejmie i dążyć z polecenia nadprezesa do codziennej wojny negując wszystko i odwracając do góry nogami historię.
do Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 21.45
Weżcie te prymitywne wpisy walniętego joska i kasujcie.Toż to już czytać tego nie można.Załóż se josek kamizelkę.Węż se uwiąż kamięń do nogi i walnij się do Buga.Nie tak żebyś utonął ale żebyś z tydzień pływał.Przynajmniej odetchniemy od największego idioty na tym forum.Sorry za mocne słowa Wyszkowiaku ale to tępak do którego nic nie przemawia.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 22.03
Ryszard (Josek),,Żenada
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2016 r., godz. 09.22
Ludzie nie nanważniejsze w życiu są pieniądze, możecie narwać szczawiu i nazbierać mirabelek. Po co wam pieniądze, nie dla waszego podniebienia karpaczio i ośmiorniczki. Tyrajcie i posłusznie słuchajcie, co ma wam do powiedzenia ten najmądrzejszy, który nie ubrudził rączek pracą. Josek jesteś wielki, tak trzymaj. Warto zaglądać na to forum, aby pośmiać się z tego jak "przywalasz" zadufanym mądralom.
Dodane przez Tedy, w dniu 03.08.2016 r., godz. 13.15
Przyglup w seledynowej kamizelce bedzie obrazal i grozil dopoki nie znajdzie sie w salonie bez klamek. To co ten pustoglowy chlopek wypisuje, POrownac mozna do tych z glebokim uposledzeniem umyslowym,ale coz jakiego Bozia stworzyla my powinnismy tylko wspolczuc osobom ktorym przyszlo z nim obcowac.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta