Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Obwodnica w planie inwestycyjnym

(Zam: 27.07.2016 r., godz. 12.29)

Zakończyło się przygotowywanie Regionalnych Inwestycji Terytorialnych – zarząd województwa mazowieckiego przyjął plan inwestycyjny m.in. dla subregionu ostrołęckiego. W nim znalazły się m.in. budowa obwodnicy śródmiejskiej, termomodernizacja Urzędu Miejskiego i Starostwa.

RIT daje szansę na pozyskania dofinansowania na te zadania z Unii Europejskiej. Regionalne Inwestycje Terytorialne (RIT) to inicjatywa zarządu województwa mazowieckiego utworzona w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umożliwia ona samorządom wypracowanie wspólnych projektów i startowanie w konkursach o dofinansowanie. W przypadku subregionu ostrołęckiego, do którego należy powiat wyszkowski, liderem koordynującym prace jest Ostrołęka.
Przygotowując RIT w naszym subregionie położono nacisk na działania związane m.in. z poprawą sieci transportowej, standardu opieki zdrowotnej, rozwojem gospodarczym czy zachowaniem dziedzictwa kulturowego. W całym województwie na realizację projektów przeznaczono ponad 950 mln zł. Jesienią będzie wiadomo, ile do rozdysponowania będzie w tzw. ostrołęckim RIT.
– Receptą na sukces w przypadku RIT-ów jest współpraca oparta na porozumieniu pomiędzy liderem subregionu, czyli w tym przypadku miastem Ostrołęką, a pozostałymi jednostkami samorządu terytorialnego – podkreśla dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie Piotr Brzeski. – Tylko dzięki temu możliwe będą kompleksowe, spójne, skoordynowane i skoncentrowane działania prorozwojowe.
Aby uzyskać dofinansowanie, projekty będą startować w konkursach ogłaszanych specjalnie dla RIT. Udział w nich nie zamyka drogi do ubiegania się o środki unijne w ramach innych naborów – otwartych dla wszystkich.
Wyszkowskie samorządy upatrują szansy na pozyskanie środków w ramach RIT na inwestycje: przebudowę drogi powiatowej 4403W w gminach Długosiodło i Brańszczyk, budowę obwodnicy śródmiejskiej Wyszkowa (etap III i IV), remont i modernizację oddziału kardiologii i chorób wewnętrznych wyszkowskiego szpitala, termomodernizację budynków użyteczności publicznej gminy Wyszków i powiatu, budowę instalacji do korzystania z odnawialnych źródeł energii w szpitalu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 27.07.2016 r., godz. 14.29
Bez Ostrołęki ani rusz. Jak dawniej.
Dodane przez Jątek, w dniu 27.07.2016 r., godz. 22.39
Jaki to będzie łącznie PO-ślizg? I czy w ogóle ta obwodnica będzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 12.09
Będzie tak samo jak z budową kanalizacji przy I AWP.Dużo rabanu o nic.
Dodane przez EkoGroszek, w dniu 29.07.2016 r., godz. 14.48
Dzisiaj straż miejska kierowała ruchem. Gdzie jest obwodnica?
Do Eko -
Dodane przez Bogdan, w dniu 29.07.2016 r., godz. 19.10
Bez emocji, ma powstać. W moim mieście zawsze było dużo ładnych samochodów. Jak się zaprzemy to spoko i korkach doczekamy obwodnicy. W Turcji jeżdżą jak kto czuje.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl