Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

Teren w centrum nie będzie bezimienny

(Zam: 27.07.2016 r., godz. 12.27)

Plac Miejski – taką nazwę radni chcą nadać obszarowi położonemu między ul. Sowińskiego i 11 Listopada, na którym w przyszłości miałby powstać ratusz. Na razie gmina zrealizowała tam niewiele inwestycji, za to coraz częściej wykorzystuje go do organizacji imprez.Do tej pory obszar ten określany był różnie. Na plakatach z zaproszeniami na organizowane lub współorganizowane przez gminę imprezy nazywano go „placem miejskim”, „placem ratuszowym”. Jeśli ratusz powstanie w tym miejscu, to na pewno nie w najbliższej przyszłości. Lepszym rozwiązaniem wydaje się więc być nazwa Plac Miejski.
Komisja promocji i kultury Rady Miejskiej pozytywnie zaopiniowała tę propozycję. W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy m.in. „Teren ten, stanowiący własność Gminy Wyszków, jest miejscem spotkań mieszkańców oraz imprez o charakterze kulturalnym. Nadanie nazwy placowi ułatwi jego zlokalizowanie przez osoby spoza miasta”.
Samorząd w ubiegłym roku rozstrzygnął konkurs architektoniczno-urbanistyczny „Koncepcja zagospodarowania placu miejskiego w Wyszkowie”, do którego wpłynęło dwanaście propozycji (dwie ze względów formalnych zostały odrzucone). Gmina zamierza teren ten zaaranżować tak, by zyskał bardziej reprezentacyjny niż dotąd wygląd i zachęcał mieszkańców do korzystania z jego uroków. W minionych latach samorząd wykupił w tym miejscu działki od prywatnych właścicieli, wybudował parking, a także stworzył żwirową ścieżkę z ławkami i klombami.
J.P.

Komentarze

Targowica Miejska
Dodane przez Marko, w dniu 27.07.2016 r., godz. 13.33
Mamy już nazwy drzewek, kwiatków, bajeczne nazwy, od pały nazwy... Proponuję iść tym tropem :) Nazwa "Plac Miejski" jest też od pały, bo co nam mówi? To, że znajduje się w mieście, że jest miejską własnością? Wyszkowianie to wiedzą, ale może przewodniczący komisji (Skuszewiak) Rojek, ma z tym kłopoty? Ktoś jeszcze ma?
Dodane przez 123, w dniu 27.07.2016 r., godz. 15.01
A wg mnie powinien nazywać się Plac Zyśka, bo dla niego miasto wybudowało drogę i parking przy Galeo. Jest to typowa prywata na nasze publiczne pieniądze.
Panie redaktorze - korzystanie z uroków placu, zastanów sie pan
Dodane przez Anonim, w dniu 27.07.2016 r., godz. 15.56
Nawiązując do powyższej jak najbardziej przecież uzasadnionej propozycji komentatora 123 a także chcąc iść wraz tokiem pracy radnych proponuję - Plac Radnych. Brzmi to dumnie i trzeba powiedzieć, że ich uhonorować się należy.Nazwa Plac Miejski ma podtekst wiejski. Nazwa Plac Ratuszowy mobilizuje , przyspieszy budowę Ratusza.
Plac Miejski ???
Dodane przez AWP, w dniu 27.07.2016 r., godz. 16.11
W mieście nie potrzeba w tak głupi sposób podkreślać jego miejskości. Odwrotnie, nazwijmy go placem wiejskim. W końcu nadal przypomina pastwisko. Pan komisarz powinien przyklasnąć.
Dodane przez Jątek, w dniu 27.07.2016 r., godz. 22.37
Są w Polsce podobne przykłady debilizmu zbiorowego radnych? Jeśli nie, to ogłoście światu ten pomysł w Teleexprsie. Co tam jakiś "WYSZKOWIAK".
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 28.07.2016 r., godz. 06.17
No cóż, gdzie indziej miejską działkę wyniesiono by do rangi Placu Miejskiego. To prawie jak Rynek Solny, albo Sienny. Aż dziwne, że w głowie naszej pani burmistrz nie zapaliła się ostrzegająca przed głupotą lampka.
Dodane przez Asia, w dniu 28.07.2016 r., godz. 08.33
Górnolotna nazwa to nie jest. Zresztą, jak i wszystko w tym mieście.
Dodane przez Kaliope, w dniu 28.07.2016 r., godz. 10.17
Jeśli to wszystko na co stać wyszkowski Urząd, a komisja zawodzi , należy się rozpisać konkurs wśród mieszkańców. Proste prawa demokracji. Ktoś wie jaki związek z kulturą i promocją ma przewodniczący komisji Pan Rojek?
do Kaliope
Dodane przez AntyBox, w dniu 28.07.2016 r., godz. 12.05
Proszę nie pytać, bo można dostać POrażenia. A plac można nazwać nieoficjalnie np. gumowcowy i pomnik kartofla w gumowcach ufundować.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 13.21
Wyszków staje się coraz ładniejszym miastem.Po remontach Okrzei, Kościuszki i zbudowaniu obwodnicy śródmiejskiej będzie to ładne miasto z zaniedbanymi uliczkami bocznymi bez chodników,kanalizacji,dróg bitych.
Dodane przez masakra, w dniu 28.07.2016 r., godz. 14.21
Jaki tam plac miejski a co tak się zdarzyło? Nowosielski wydał kilka milionów za wykup gruntów, które były prywatne i zostało zwykłe pastwisko, na części wybudowano prowizoryczny parking.Bezmyślnie wydał nasze pieniądze. Ani ratusza, ani centrum biznesowego, ani apartamentów z pieluchami na balkonach, ani nic. Pastwisko z kilkoma dzikimi drzewami, mało estetycznymi ławkami to według Nowosielskiego, Kowalewskiej i radnych bezradnych to plac miejski. Miejski znaczy pewnie bylejaki.
Dodane przez masakra, w dniu 28.07.2016 r., godz. 14.31
Po remontach i modernizacjach Nowosielskiego Wyszków nie staje się ładniejszy. Popatrzcie jak wygląda Zapole po remoncie za kilka milionów. Po tych jego remontach nikną miejsca postojowe, nie ma gdzie się zatrzymać. Po zrobieniu Kościuszki blok TBSu wygląda jakby zapadł się pod ziemię. A jak wygląda Sowińskiego od Kościuszki do Pułtuskiej, po znakach widać, że pasy jezdni trzeba zmieniać na pasach dla pieszych a numer z przystankami autobusowymi przedni.
Jestem z miasta
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 15.57
Mieszkańcy powinni mieć możliwość zgłaszania nazwy Placu w wersji elektronicznej. Jestem przekonany ,że nazwa przyjęta przez Komisję do spraw kultury większości mieszkańców miasta nie przypadła do gustu.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 28.07.2016 r., godz. 16.03
Dlatego główny plac niech nazwą Placem Gumowca. Czasem ludowe nazwy funkcjonują lepiej od urzędowych. A pan gumowiec od komisji kultury to ten, którego żona jako jedyna ostała się w pracy spośród wszystkich zwolnionych swego czasu przez Nowosielskiego sprzątaczek. Można? można! :)
Dodane przez Anonim, w dniu 28.07.2016 r., godz. 16.34
W przypadku braku możliwości wyboru nazwy mieszkańcy, którym nazwa Plac Miejski kojarzy się źle ochrzczą tą działkę swoją , stosowną nazwą , np. związaną historią tego miejsca lub miasta. Na początku roku Urząd dał możliwość mieszkańcom wyboru imprez kulturalnych. Z jakiego powodu przy tej istotniejszej przecież sprawie nie mieliśmy prawa wyboru nazwy ? Z pewnością padło by wiele ciekawych propozycji.
Dodane przez Josek, w dniu 28.07.2016 r., godz. 17.58
A moze nazwa " Plac Seledynowej Kamizelki " bylby alternatywnym rozwiazaniem....???
Dodane przez PBK, w dniu 28.07.2016 r., godz. 23.45
Ten plactz ma nazwę: PATELNIA!!!
W mowie potocznej, ku pamięci potomnych - na Lipnym Placu
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 18.52
odbyła się miejska imprezka finansowana przykładowo przez ...
Dodane przez Anonim, w dniu 29.07.2016 r., godz. 20.45
Mieszkaniec w tym mieście jest tylko do składania danin pazernemu zarządowi miasta.
Dodane przez nn, w dniu 30.07.2016 r., godz. 09.56
Plac Grzesia Nowosielskiego lub Różowego Balonika
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2016 r., godz. 22.00
Pisiory chcą władzy w mieście i wszystko co zrobi Nowosielski będzie na nie....Niezależnie od tego jak będzie się starał...Przez zaniechanie oddaliśmy władzę w Polsce Piso-owi....Nie popełnimy więcej tego błędu.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 31.07.2016 r., godz. 15.11
"....i wszystko co zrobi Nowosielski będzie na nie....Niezależnie od tego jak będzie się starał... " - czas aby Burmistrz Nowosielski sam odszedł bo przesadził.
Plac Miejski, reszt wiejska
Dodane przez Akcja Obywatelska na pohybel głupocie, w dniu 31.07.2016 r., godz. 17.27
Mamy pomnik Żołnierzy Wyklętych, AK też ma swoje miejsce. Nazwijmy plac imieniem Powstańców Warszawskich. Władza zawiodła. Komisja z mało ogarniętym w temacie kultury i promocji przewodniczącym Rojkiem nie jest powołana do decydowania o tak ważnych sprawach. Takiego mandatu nie ma też Nowosielski, wątpliwy epizod w najnowszej historii miasta. Zapytam też odpowiedzialna za wyszkowską demokrację Panią burmistrz Kowalewską - co z konsultacjami społecznymi na temat nazwy placu. Ciekawe czy odpowie z demokratycznym stylu swojego szefa: nie mamy takiego obowiązku?
Dodane przez Kaśka, w dniu 31.07.2016 r., godz. 19.00
Bardzo dobry pomysł. Nazwijmy ten Plac im. Powstańców Warszawskich, bo głupszej nazwy od Placu Miejskiego radni chyba nie mogli wymyślić. Połączcie siły w tym celu.
Powstań głową!
Dodane przez S., w dniu 31.07.2016 r., godz. 22.17
Dzisiejsze Powstanie musi polegać na tym abyśmy byli mądrzy i potrafili przeciwstawić się złu krzewiącym się wokół nas. Nie można się do dziadostwa przyzwyczajać i dać sobie wmówić, żeśmy lidery, że Wyszków jest piękny, aby sitwa zbijająca na władzy kokosy dalej mogła tak funkcjonować. Dzisiaj w walce, zamiast tępej cegły, należy używać rozumu. Pikietowaniem niczego nie zmienicie, dalej trwać będziecie w zgotowanym tu dziadostwie. Zacznijcie prawdziwą pracę, nawet w pojedynkę, a osiągniecie więcej niż poprzez kolejne rocznice i marsze. Widzisz dziadostwo? Reaguj! Bądź Powstańcem na co dzień i walcz o swoje lepsze życie w tym zabagnionym czerwonym i złodziejskim mieście. Inaczej będzie to tylko romantyczna dziecinada.
Dodane przez knom, w dniu 01.08.2016 r., godz. 07.16
Złodzieje podnoszą łby. Mają też swoich ludzi we władzach.
Dodane przez Lupa, w dniu 01.08.2016 r., godz. 08.19
Deszczowa pogoda wpływa na panoszenie się w mieście gumaków.
Przyjęta przez radnych nazwa placu zwanego miejskim
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 11.36
powinna być usunięta.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 12.13
Plac Anielewicza - dowódcy ŻOB, przywódcy powstania w getcie warszawskim jest to najbardziej odpowiednia, związana z historią nazwa. Trafia zarówno do Wyszkowian jak i osób przyjezdnych. Brzmi dumnie. Mordechaj Anielewicz urodził się właśnie tutaj. Placu Miejskiego nie chcemy, można było wcześniej w sprawie jego nazwy skonsultować się z mieszkańcami miasta.
do z 12.13
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 12.32
Anielewicz ma już pomnik na Joselewicza (też Żyda). Może Kardynała Wyszyńskiego?
Kardynał Wyszyński związany jest z lokalną historią
Dodane przez stokrotka, w dniu 01.08.2016 r., godz. 13.09
tylko jak tu zaprosić mieszkańców miasta na imprezę na Placu Wyszyńskiego? Z drugiej strony sama nazwa mobilizuje do stosownego poziomu imprez i zachowania się na nich . Podczas Światowych Dni Młodzieży bawiono się przednio w różnych stylach, takie czasy. Chyba to trafiona nazwa. Wyszkowianie z pewnością ją zaakceptują. No i co teraz na to poradzisz - anulacja Placu Miejskiego! Można się dogadać ze społecznością miasta ?!
Dodane przez Anonim, w dniu 01.08.2016 r., godz. 21.04
Popieram.Plac Anielewicza.To bohater walczący z Niemcami w Polsce za z góry przegraną sprawę.Bohater narodu Żydowskiego,Polski i Izraela.
Dodane przez pisior, w dniu 02.08.2016 r., godz. 10.51
Nie ośmieszajmy się, Anielewicz, mimo swoich zasług to komunista żydowskiego pochodzenia. Tak twierdzi Marek Jan Chodakiewicz – amerykański historyk polskiego pochodzenia, profesor specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich, tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej XIX-XX wieku. Po przeczytaniu różnych wypocin gazetowych Nowosiela to najlepiej pasuje do tego terenu nazwa plac Ratuszowy.
Ludzie czcijmy I pamietajmy o Polakach
Dodane przez Roma, w dniu 02.08.2016 r., godz. 14.10
Mamy wielu Polakow o ktorych warto pamietac. Nie wymyslajcie nie wiadomo PO co. Moze zrobic konkurs na piekna nazwa tego placu.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.08.2016 r., godz. 14.29
Poczekajmy z nazwą "Ratuszowy" aż się on - ratusz wybuduje.
Dodane przez Kaśka, w dniu 03.08.2016 r., godz. 09.55
O może po prostu Plac Śródmiejski? Ewentualnie niech już będzie Plac Zyśka - sławny wyszkowianin, sam zarobił pierwszy milion ;)
Budżet jest nasz, a nie wasz
Dodane przez Iza, w dniu 03.08.2016 r., godz. 11.42
Parafrazując wypowiedź jednej ważnej persony w samorządzie wychodzi, że - Plac jest nasz, a nie wasz.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl