Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Dwa remisy i przegrana w sparingach

(Zam: 27.07.2016 r., godz. 11.04)

W ubiegłym tygodniu drużyna seniorów Bugu Wyszków rozegrała dwa kolejne letnie spotkania sparingowe. W środę 13 lipca podopieczni trenera Wesołowskiego zremisowali w Karczewie z miejscowym Mazurem 2:2, w sobotę natomiast ulegli w stolicy juniorom Polonii Warszawa 1:2.

Mazur Karczew, z którym Bug mierzył się w środę, to zespół, który ostatni sezon zakończył na piątym miejscu w grupie południowej, mazowieckiej IV ligi. Początek środowego starcia był wyrównany, z lekkim wskazaniem na Bug. Na listę strzelców, jako pierwszy wpisał się jednak jeden z miejscowych, który w 10. minucie spotkania strzałem po ziemi pokonał Krzysztofa Golenia. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie. Drugą odsłonę również od bramki zaczęli gospodarze, którzy popisali się skuteczną kontrą. Po minucie było już 1:2. Wynik spotkania po stronie Bugu, otworzył Krzysztof Maciak, który pokonał bramkarza Mazura strzałem głową. Wynik meczu na 2:2 ustalił natomiast po niespełna kwadransie jeden z testowanych zawodników, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Tomaszu Cichockim.
Mazur Karczew – Bug Wyszków 2:2 (1:0)
Bramki dla Bugu: K. Maciak, zaw. testowany.
Bug (wyjściowy skład): K. Goleń – A. Majczyna. M. Maciak, Ł. Damętko, zaw. test. – M. Bala, zaw. test., P. Bazler, Ł. Łada – zaw. test., zaw. test.
Trzy dni później Bug zmierzył się w Warszawie z juniorami stołecznej Polonii. W pierwszej połowie przeważali gospodarze. „Czarne Koszule” udokumentowały swoją przewagę dwoma bramkami (odpowiednio w 26. i 29. minucie). W drugiej odsłonie oba zespoły zmieniły praktycznie całe jedenastki. Po tej roszadzie nieco lepiej prezentowali się wyszkowianie, którzy za sprawą testowanego napastnika zdobyli bramkę kontaktową. Niestety, na więcej piłkarzy Bugu nie było już w tym spotkaniu stać i ostatecznie ulegli 1:2. Polonia wygrała zasłużenie.
Polonia Warszawa (j) – Bug Wyszków 2:1 (2:0)
Bramka dla Bugu: zaw. testowany 61.
Bug (wyjściowa jedenastka): zaw. testowany – K. Maciak, K. Kaput, Ł. Damętko, A. Majczyna – J Rejnuś, zaw. test., P. Bazler, zaw. test., M. Bala – Karol Skoczeń.
W tym tygodniu Bug rozegra kolejne dwa spotkania sparingowe. W środę 20 lipca wyszkowianie zmierzą się w Ząbkach z reaktywowanym Dolcanem. Przypomnijmy, iż niedawny I-ligowiec, będzie w tym roku rywalizował z Bugiem w jednej klasie rozgrywkowej. W sobotę 23 lipca piłkarze Bugu udadzą się z kolei do Raszyna, na mecz z miejscowym KS-em (IV liga, grupa mazowiecka południowa). Krótką relację z obu meczów będzie można przeczytać w przyszłym wydaniu naszego tygodnika.