Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyKontrola i rekomendacje radnych miejskich

(Zam: 20.07.2016 r., godz. 14.00)

Członkowie komisji finansów i gospodarki Rady Miejskiej skontrolowali inwestycje realizowane i zapoznali się z planowanymi w gminie Wyszków. Radni w terenie weryfikowali prowadzone roboty pod względem ich zaawansowania i jakości wykonania, zapoznali się z uwagami wykonawców.

Odwiedzili też miejsca, gdzie w przyszłości planowana jest realizacja przedsięwzięć. Inwestycje
W skład komisji wchodzą: Jan Abramczyk, Danuta Kukwa, Stanisław Nasiadka, Andrzej Piątek, Wojciech Rojek, Lucyna Sosnowska i Sławomir Wróbel. W objeździe towarzyszyli im naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego Urszula Fijałkowska oraz pracownica wydziału Barbara Prus.
Jak stwierdzili radni, prace nad budową przedszkola przy ul. Meliorantów przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do końca 2016 r. ma powstać energooszczędny budynek w stanie surowym, następnie zimą i wiosną 2017 r. wykonawca zajmie się wykańczaniem wnętrz i kompletowaniem sprzętu dydaktycznego. Przy ul. Meliorantów naukę będzie pobierać 125 dzieci w sześciu grupach przedszkolnych. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to czerwiec 2017 r. Wartość umowy na roboty budowlane to 5 753 318,01 zł brutto. Na inwestycję Urząd Miejski otrzymał pożyczkę z programu LEMUR Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Według komisji, zgodnie z harmonogramem przebiega też przebudowa ul. Okrzei na odcinku od Pułtuskiej do ul. H. Sienkiewicza (etap II). Ulica na odcinku od ul. Pułtuskiej do ul. Prostej jest nadal przejezdna. Kierownik robót zgłosił potrzebę sprawdzenia przy użyciu kamery odpływu kanalizacji deszczowej poniżej studzienki włączeniowej przy bloku Okrzei 71. Zabieg ten ma na celu sprawdzenie stanu technicznego oraz rzeczywistej średnicy rur. Po tych pracach będzie można podjąć decyzję o ewentualnej przebudowie dotychczasowego odcinka kanalizacji tak, żeby nowo budowana sieć miała swobodny odpływ. Koszt robót budowlanych na ul. Okrzei to 2 772 455,50 zł brutto, a planowany termin ich ukończenia 15 września 2016 r. Inwestycja dofinansowana jest z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” (50 proc. kosztów kwalifikowanych).
Od początku września uczniowie Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach i mieszkańcy miejscowości będą mogli korzystać z oświetlonego boiska piłkarskiego i bieżni, które powstają przy szkole. Wartość robót budowlanych to 882 462,22 zł brutto.
Prawdopodobnie dłużej niż zakładano potrwa budowa kanalizacji deszczowej przy ulicy Batorego w Rybienku Leśnym. Wykonawca robót napotkał na problem wynikający ze źle zinwentaryzowanych podziemnych sieci sanitarnych. Konieczne będzie przesunięcie wykonywanej kanalizacji deszczowej, wykonanie projektu. Pierwotnie zakładany termin realizacji inwestycji to 16 sierpnia 2016 r., a wartość robót 405 738,16 zł brutto.
Radni dbając nie tylko o inwestycje już realizowane, ale także planowane zajechali na drogę Leszczydół-Działki-Zalesie. Budowa przewidziana jest na odcinku 800 mb. Trwają przygotowania do wykupu gruntów. W Leszczydole Pustkach gmina planuje wybudować chodnik przy drodze powiatowej. Komisja rekomendowała przygotowanie dokumentacji projektowej na całość inwestycji (1 550 mb) i wykonanie prac etapami, w miarę posiadanych środków finansowych po podpisaniu porozumienia ze Starostwem. Poszerzenie i utwardzenie ul. Akacjowej w Leszczydole Nowinach zakłada gotowy projekt inwestycji. Gmina czeka na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Wartość projektowanej inwestycji to 3 514 939,00 zł brutto.
Będąc na osiedlu Zakręzie komisja stwierdziła, że przed wybudowaniem utwardzonych nawierzchni należy zaprojektować i wykonać kanalizację sanitarną. Na ul. Jaśminowej komisja stwierdziła też zbyt małą szerokość pasa drogowego w układzie ulic osiedla i wynikający z tego problem z utrzymaniem porządku. Gmina Wyszków w ubiegłym roku oddała do użytku na osiedlu Zakręzie nowy plac zabaw, na którym w tym roku ustawiła siłownię plenerową i nasadziła krzewy.
Radni zwrócili uwagę na konieczność przygotowania dokumentacji projektowej dla ulic Na Skarpie i Łabędziej, które są już uzbrojone w sieć kanalizacyjną. Na Skarpie radni odwiedzili również dom mieszkalny pod numerem 26 (budynek znajdujący się w gminnych zasobach mieszkaniowych). Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego prowadzi w nim aktualnie prace remontowe polegające na termomodernizacji ścian frontowych oraz remoncie schodów i obróbek blacharskich.
J.P.

Komentarze

Zalanie czyja to wina?
Dodane przez Czesio, w dniu 21.07.2016 r., godz. 15.31
Czy ktoś odpowiada za złą inwentaryzację sieci sanitarnych czyli błędny projekt przy ul. Batorego ? Konsekwencje tego jak widać w postaci konieczności utworzenia nowych planów i co się z tym wiąże odłożenia terminu realizacji wykonania kanalizacji deszczowej ponoszą głównie mieszkańcy okolicy. Co będzie w przypadku jak ponownie spadną ulewne deszcze?
W czasie desczu dzieci myślą.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.07.2016 r., godz. 17.55
Z treści artykułu wynika,że przy ul. Batorego ( skoro planuje się budowę ) budynki stoją a studzienek nie ma .
Widzą to, co chcą i mówią to samo
Dodane przez Uczestnik jednej z nich, w dniu 25.07.2016 r., godz. 17.49
Śmieszą mnie te objazdy komisji finansów i gospodarki radnych miejskich G.... się znają i g..... widzą! Żeby coś zauważyć to trzeba mieć pojęcie o tym, a tu nikt z nich nie ma.
Obróbki blacharskie
Dodane przez Konował, w dniu 26.07.2016 r., godz. 16.57
o co tu chodzi a raczej na czym to polega i czy wystarczy? Oby z deszczu pod rynnę nie trafić.Może do kolejnych wyjazdów komisji wynająć jakiegoś speca, np. hydraulika , dekarza lub itp.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl