Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaWyszkowianie zainteresowani energią odnawialną

(Zam: 20.07.2016 r., godz. 13.58)

Ponad 800 wniosków dotyczących zainstalowania kolektorów słonecznych służących do podgrzewania wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych przyjął przez trzy tygodnie Urząd Miejski.

Ankiety oraz deklaracje udziału w projekcie „Czyste powietrze – Odnawialne Źródła Energii w Wyszkowie” Urząd przyjmował od 19 czerwca do 5 lipca. Trwa weryfikacja danych zawartych w ankietach oraz przygotowywanie umów na użyczenie nieruchomości, które są niezbędne, by gmina mogła się ubiegać o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Samorząd zamierza skorzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Jednocześnie Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. na podstawie złożonych ankiet opracuje program funkcjonalno-użytkowy stanowiący podstawę do realizacji wniosku.
To, czy mieszkańcy skorzystają z energii odnawialnej zależy więc od pozyskania zewnętrznego dofinansowania na tę inwestycję. Urząd Miejski przewiduje, że kolektory będą mogły w ramach tego projektu być zamontowane na 500 domostwach. Przyjmował jednak wnioski od wszystkich chętnych. Prawdopodobnie z instalacji zamontowanych ze wsparciem Unii Europejskiej nie będą mogli skorzystać ci, którzy w swoich domach (na których miałyby być kolektory) mają zarejestrowaną działalność gospodarczą. Urzędnicy zakładają też, że wiele osób, mimo złożonej deklaracji, ostatecznie nie zdecyduje się podpisać umowy dotyczącej realizacji przedsięwzięcia.
J.P.

Komentarze

Pytanie - czy będzie dobre słońce chociażby latem
Dodane przez Julek, w dniu 21.07.2016 r., godz. 13.16
,żeby ogrzać wodę do odpowiedniej temperatury . Spotkałem się z wieloma wątpliwościami fachowców odnośnie zwrotu kosztów tej instalacji. Nie można zaprzeczyć ,że ogrzewanie węglem zanieczyszcza atmosferę ale z powodu aury możliwość ogrzania wody za pomocą kolektorów słonecznych w Polsce to eksperyment. Ciekawe są również warunki umowy,żeby tylko nie zostać z ręką w nocniku tzn. zimną wodą i rachunkami. Jak widać Urząd to przewiduje.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl