Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Nowa organizacja ruchu dla osiedla

(Zam: 13.07.2016 r., godz. 12.41)

Wąskie uliczki, parkujący kierowcy utrudniający przejazd innym i międzysąsiedzkie kłótnie związane z pozostawianiem samochodów na całe dnie to codzienność mieszkańców osiedla nr 5, w którego skład wchodzą m.in. ul. Bojowników o Wolność i Demokrację, Robotnicza, Spokojna, Wiśniowa.

Urząd Miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na tym terenie, by ograniczyć utrudnienia. Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców odbyło się 30 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2. Wzięli w nim udział projektant, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Michał Szewczyk, przewodniczący osiedla Rafał Leszczyński, a także radny miejski Włodzimierz Gryz. Niełatwo było dość do porozumienia zebranym, bo wielokrotnie tam, gdzie jedni chcieli np. wprowadzenia zakazu zatrzymywania, inni przeciwko temu rozwiązaniu protestowali. M. Szewczyk podkreślił, że pierwotnie gmina nie rozważała wprowadzenia zakazu postoju.
– Każde utrudnienie w ruchu powodowane przez pojazd parkujący jest wykroczeniem, dlatego nie ma potrzeby wprowadzania specjalnego znaku drogowego – uznał, ale podkreślił, że jest otwarty na sugestie mieszkańców.
Rozwiązaniem umożliwiającym lepszą komunikację ma być przesuwanie ogrodzeń przez mieszkańców, co zapewni większą przestrzeń na drogę. To jednak zdaniem uczestników spotkania zabieg nie w pełni skuteczny, bowiem na drogach pozostają słupy energetyczne, urządzenia telekomunikacyjne itp.
– Jeśli wszystkie ogrodzenia zostaną przesunięte, to będzie można zrobić projekt przesunięcia urządzeń elektrycznych. W tym zakresie powinien być wprowadzony porządek – zaznaczył naczelnik Szewczyk.
Dodał też, że przedstawiciele władz miasta wystąpili do zarządzającej infrastrukturą telekomunikacyjną firmy Orange o usunięcie nieczynnych słupów.
Mieszkańcy wymieniali różne przypadki związane z brakiem miejsca m.in. dla śmieciarki, które przez zaparkowany samochód nie mogą przejechać. Mieszkańcy prosili o wprowadzenie progów zwalniających (zapewniają, że na tak wąskich uliczkach zdarzają się kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość), zamontowanie przydrożnych luster, a także o wprowadzenie całkowitego zakazu ruchu 1 listopada, kiedy to przyjeżdżający na cmentarz parafialny wierni zastawiają samochodami wszelkie okoliczne drogi. Niektóre z wniosków będą uwzględnione w projekcie organizacji ruchu. Dokument określa drogi z pierwszeństwem przejazdu, miejsca, gdzie nie wolno się zatrzymywać itp. Ma być od wprowadzony w życie w ciągu ok. trzech miesięcy. W tym czasie w terenie zostaną postawione znaki drogowe informujące o zasadach poruszania się po osiedlu.
J.P.

Komentarze

??
Dodane przez Anonim, w dniu 15.07.2016 r., godz. 22.39
A Gryz był tam jako kto? Niby jako specjalista ? Tylko od czego? :)
Sobie a muzom
Dodane przez Anonim, w dniu 18.07.2016 r., godz. 16.56
Do ?? - Kierować ruchem na etat nie jest trudno się nauczyć, obeszło by się bez progów i lusterek. Progi, lusterka a studzienki w mieście wody już mają dosyć. Czy nie okaże się to kolejną lipą? Nie wierzę w przesunięcie w tej okolicy wszystkich ogrodzeń a tym samym przesunięcie urządzeń elektrycznych . W przypadku nieczynnych słupków telekomunikacyjnych - sprzątanie kosztuje, to nie będzie łatwe. Otwartość na sugestię mieszkańców podobnie jak w innych sprawach nie wystarczy a poradzić , pogadać można , szczególnie za kasę.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl