Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Elektroniczne rozwiązania dla pacjentów

(Zam: 29.06.2016 r., godz. 13.12)

Wyszkowski szpital zamierza wydać 3,5 mln zł na wdrożenie systemu e-usług. Ma on pozwolić na szybki dostęp do dokumentacji medycznej i sprawny przepływ informacji między pacjentem a lekarzem.Ponieważ inwestycja będzie realizowana z unijnym wparciem, umowę w tej sprawie podpisały 22 czerwca wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Cecylia Domżała. Wartość projektu to ponad 3,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł stanowić będzie wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
– Podpisujemy dziś umowę na dofinansowanie projektu ważnego dla około 30 tysięcy pacjentów korzystających z usług placówek medycznych w dwóch powiatach – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. – Inwestycja z RPO WM oznacza realne korzyści dla mieszkańców. Już niedługo konieczność osobistego stawienia się w ośrodku zdrowia zostanie ograniczona do niezbędnego minimum.
Zaplanowane jest wdrożenie dziesięciu usług, które ułatwią pacjentom kontakt ze służbą zdrowia w trakcie leczenia. Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego będą mogli skorzystać z e-przychodni, rejestrować się na konsultacje do lekarzy, a następnie monitorować pozostały czas oczekiwania za pomocą e-kolejki.
Kolejne usprawnienia to e-diagnostyka, a także możliwość skorzystania z elektronicznej wizyty kontrolnej. Dofinansowaniem objęto usługę e-profilaktyki, dzięki której ma się zwiększyć wiedza mieszkańców z zakresu zdrowia.
Pacjenci będą korzystać z elektronicznych formularzy dotyczących wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej, a także wniosków o wydanie dokumentacji medycznej.
– To nie pierwsze unijne środki, które trafiają do szpitala, ale co ważne – pierwsze w perspektywie na lata 2014-2020 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – podkreśliła członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – W poprzednim rozdaniu funduszy z UE w obszarze RPO WM do szpitala trafiło przeszło 2,6 mln zł, a efekty wdrażania tych środków widoczne są gołym okiem, chociażby przez termomodernizację budynku i nowoczesną aparaturę medyczną. Dzięki funduszom z UE wiele udało się już tutaj zrobić i cieszy mnie fakt, że placówka wciąż chce się rozwijać i co ważne – ma na to dobre pomysły.
Środki unijne pozwolą na wdrożenie zintegrowanego systemu do wspomagania realizacji świadczeń zdrowotnych głównie w powiecie wyszkowskim, ale działania obejmą też pacjentów z powiatu wołomińskiego. Projekt realizowany będzie we współpracy z sześcioma partnerami, w tym pięcioma zlokalizowanymi na terenach wiejskich. Nowoczesne rozwiązania obejmą Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie (powiat wołomiński), a także niezależne zakłady opieki zdrowotnej w czterech gminach powiatu wyszkowskiego (Rząśnik, Zabrodzie, Somianka oraz Brańszczyk).
J.P.

Komentarze

Dodane przez Zielony zmielony, w dniu 01.07.2016 r., godz. 22.36
Kiedy słyszę, że ktoś znów chce wydać na jakiś elektroniczny - komputerowy system kupę forsy, to mam od razu ochotę zgłosić do prokuratury podejrzenie o przestępstwo. Od lat słyszeliśmy jak były rząd PO-PSL informatyzował nam Polskę w szerz i wzdłuż. Chyba żaden z tych systemów nie działa jak należy, co niejednokrotnie stwierdziły kontrole NIK. Obok czytam, że zrobiono w szpitalu za 2,5 mln konkretną modernizację, która będzie służyła ludziom, a tu 3,5 ma pójść na fanaberie pani, która sama ma problem z nowoczesnym telefonem. Ludzie, nikt od tych zielonych fanaberii nie poczuje się w naszym mieście zdrowszy, nawet lepiej się nie poczuje. Bądźcie czujni, bo przekrętem zalatuje na kilometr.
Dodane przez Iza, w dniu 01.07.2016 r., godz. 23.44
Mam podobne odczucie. Ile jeszcze unijnych dopłat, będziemy w ten i podobny sposób marnotrawić? Mnie to przypomina rewolucję z jednym okienkiem w urzędzie. Szkoda słów.
Dodane przez Longin, w dniu 04.07.2016 r., godz. 18.29
Nalezaloby wrocic do czasow krecenie lodow z informatykiem. Jak to bylo z zakupem komputerow?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl