Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaWspólna inwestycja samorządów i szpitala

(Zam: 29.06.2016 r., godz. 13.06)

W uroczystości uczestniczyli także pracownicy szpitala, radni, wójtowie, burmistrz, szefowie instytucji. Dyrektor szpitala Cecylia Domżała wielokrotnie podkreślała zaangażowanie finansowe samorządów w remont oddziału.Dzięki ich pieniądzom udało się także kupić niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną.
– Myślę że fakt, iż inwestycja jest wspierana przez wszystkie samorządy, jest historycznym momentem w funkcjonowaniu SPZZOZ – zaznaczyła.
Inwestycja kosztowała 2 589 201,66 zł, z czego samorządy przekazały 2 200 604 zł, a szpital wyłożył ze środków własnych 388 597 zł. Gmina Brańszczyk przeznaczyła 197 366 zł, Długosiodło – 188 496 zł, Rząśnik – 167 664 zł, Somianka – 133 700 zł, Wyszków – 930 000 zł, Zabrodzie – 140 016 zł, Starostwo Powiatowe – 443 352 zł. Cecylia Domżała podziękowała wójtom i staroście przekazując im pamiątkowy dyplom.
– To jest przykład pozytywnego myślenia i działania wszystkich samorządów – zaznaczył marszałek Adam Struzik. – To nie jest powszechne zjawisko, że samorządy gminne wraz z powiatowym dobrowolnie opodatkowują się i realizują inwestycje. To świadczy o dojrzałym podejściu państwa do problemu. Szpitale powiatowe funkcjonują z ogromnymi trudnościami. System NFZ jest niewydolny finansowo, zapłacenie za bieżące usługi wywołuje problemy, nie mówiąc o finansowaniu odtworzenia bazy.
Według A. Struzika, w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej szpitale mogą liczyć na niewielkie wsparcie i raczej przeznaczone na sprzęt, informatyzację niż na remonty czy rozbudowy.
Podziękowania za zaangażowanie w remont od Adama Struzika otrzymali: dyrektor Cecylia Domżała, starosta Bogdan Pągowski, wójt Zabrodzia Tadeusz Michalik, wójt Długosiodła Stanisław Jastrzębski, wójt Brańszczyka Mieczysław Pękul, wójt Somianki Andrzej Żołyński, wójt Rząśnika Paweł Kołodziejski, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych szpitala Agnieszka Ogonowska, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa Wojciech Żubrowski, pielęgniarka oddziałowa Jadwiga Kochanowicz, Andrzej Skoczeń.
– Jak nie ma na kogo liczyć, trzeba liczyć na siebie. Cieszę się, że w tym przypadku mogliśmy liczyć na radnych, samorządowców z powiatu wyszkowskiego – podkreślił Bogdan Pągowski. – Pozyskanie środków z zewnątrz na remont tego oddziału było trudne. W sytuacji podbramkowej zwróciliśmy się do państwa z odzewem o opodatkowanie się. Dziękuję za podjęcie tej niełatwej decyzji, bo w samorządach liczy się każda złotówka.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski zaznaczył, że z badań społecznych przeprowadzonych przez wyszkowski samorząd wynika, że wśród potrzeb mieszkańców na wysokim miejscu znajduje się skuteczna i sprawna ochrona zdrowia.
– Dziś zrobiliśmy krok, by temu oddziałowi nadać jego dawną świetność, prestiż i renomę. Będziemy z całych sił starali się, by można było tu na nowo kształcić kadrę lekarską – zaznaczył Wojciech Żubrowski. – Dużo ludzi pracowało nad kształtem tego oddziału. Od 2014 r. zastawialiśmy się, co zrobić, by można było funkcjonować w tej samej powierzchni jak do tej pory i z czterołóżkowego oddziału zrobić sześciołóżkowy. Mamy salę z pięcioma w pełni wyposażonymi stanowiskami. Mamy to, czego zawsze brakowało – izolatkę z prawdziwego zdarzenia z oddzielną śluzą, system wentylacji, klimatyzacji, oświetlenie ledowe. Żeby to powstało pracował sztab ludzi. Jestem dumny z tego, co zostało zrobione.
Po przecięciu wstęgi w wejściu do oddziału znajdującego się na parterze szpitala, goście mogli obejrzeć oddział – zarówno salę dla pacjentów, jak i zaplecze dla pracowników. Pomieszczenia poświęcił kapelan szpitala ks. Jerzy Brzeziński.
J.P.
Komentarze

Dodane przez AWP, w dniu 29.06.2016 r., godz. 14.59
Dawniej PO-PSL inwestował w szpitale publiczne pieniądze, po to żeby później kręcić na nich lody. Czyli sprywatyzować je z całym majątkiem za bezcen. Mam nadzieję, że te czasy i rządy tych partii już nie wrócą.
Dodane przez as, w dniu 29.06.2016 r., godz. 15.47
Szpitale powiatowe funkcjonują z ogromnymi trudnościami. System NFZ jest niewydolny finansowo, zapłacenie za bieżące usługi wywołuje problemy, nie mówiąc o finansowaniu odtworzenia bazy. To jak podsumował Struzik co pozostało nam po PSL-PO. Z wkładów wynika, że nic nie dorzucił Struzik z PSL to po co on tam był, podobnie jak Bodio i inni z PSL i PO
Oddział pięciogwiazdowy
Dodane przez Grodzka, w dniu 29.06.2016 r., godz. 15.51
i do tego jeszcze poświęcony. Żyć nie umierać!
Dodane przez Jola, w dniu 29.06.2016 r., godz. 16.11
Madrze slowa Wojciecha Zubrowskiego ,,by temu oddzialowi nadac jego dawna swietnosc, prestiz i renome. Za czasow,kiedy pierwszym ordynatorem tego oddzialu byl dr. Andrzej Eychler,nastepnie dr. Jan Wojciechowski OIIM zatrudnial wspaniala kadre lekarsko-pielegniarska. Mial ogrom sukcesow w leczeniu. Niestety nastepcy juz nie moga pochwalic sie sukcesami. Wczesniej ktos zauwazyl,ze skoro robi sie z pompa i ucztuje remont,szkoda,ze zapomniano o tych ktorzy z pasja organizowali jeden z trzech w Polsce OIOM. Co by nie robiono my zawsze bedziemy pamietac cudowny,profesjonalny,odd any calm sercem personel lekarsko pielegniarski. Pozwole sobie z Cala serdecznoscia i uznaniem pozdrowic dr. Eychlera,dr Wojciechowskiego,dr Zdankiewicza,dr Jaworskiego . ( smutne,ale pracujacy wowczas dr Waldemar Mastalerek juz nie zyje,jak tez dr. Arkadiusz Pioro.) Wyrazy uznania dla pracujacych wtedy jak i obecnie pan pielegniarek,. Obecnemu ordynatorowi zycze w odnowionej wersji oddzialu sukcesow,jakie mieli poprzednicy.
Dodane przez Henia, w dniu 29.06.2016 r., godz. 16.19
AWP,taka jest prawda co napisales. Szpital w Wyszkowie tez byl przygotowywany przez pania Domzalowa do sprywatyzowania. PSL mial juz plany co do tego obiektem,stad za lojalnosc i pomoc w kreceniu lodow, nagradzano peeselowke Domzalowa. Nowo wybrany Rzad pokrzyzowal te plany,stad ta wscieklosc i demonstracje. Wyszkowscy liderzy PSLu zrobilo wiele zlego.
Na początku był tylko rower
Dodane przez do Heni, w dniu 29.06.2016 r., godz. 17.13
Jestem przekonany ,że pod ostatnim zdaniem Twojego komentarza , przysłowiowymi rękami i nogami podpisze się znakomita większość podatników miasta i gminy.Gdyby nie obecne zmiany wprowadzane przez PIS aż strach się bać do czego by doszło za parę lat. Umiar w chapaniu i nachapaniu się jest wskazany zawsze. W przeciwnym razie dochodzi do sytuacji jaką mamy obecnie. Nadmiar władzy i pieniędzy w pewnym momencie omania , prowadzi do podejmowania głupich decyzji. Tym bardziej tych, którzy zawsze mieli problemy z ich podejmowaniem i rządzili przy pomocy rad innych a póxniej ich tępili.
Dodane przez Jakub, w dniu 29.06.2016 r., godz. 23.30
Ile kosztowal catering na poczestunek okolo 130 osob. Czy nie wystarczylaby herbata,kawa,ciasteczka?
stacja dializ
Dodane przez mieszkanka, w dniu 30.06.2016 r., godz. 00.00
Do starostwa idyrekcj szpitala osoby dializowane z Wyszkowa i oklic czekają czekają na odpowjedzi czy kiedy kolwjek Wyszkowje powstanie stacja Dializ.Bo nikt kto tego nie doświadcza nie rozumie co to znaczy taka tułaczka po innych szpitalach dializa 4 godziny a dojazdy następne 4 dla osób po dializach tokodzmar ale to tszeba pszerzyci żeby wiedzieć jak to jest.Także osoby od których to zależy niech pomyślą bo może im albo bliskim to się też pszyda.Czekamy na odpowjedzi I pozytywne decyzje.Wjemy że to nie łatwa sprawa ale z czasem się wruć z nawiązką może młodzi radni namchorym pomogą
Do Joli
Dodane przez Zenek, w dniu 30.06.2016 r., godz. 18.44
Ciesze się, że pamiętasz tamte czasy pierwszego zespołu OJOMU. Z tego zespołu oprócz Dra Arkadiusz Pióro nie żyje także Dr Antoni Zieniewicz, oraz Dr Juliusz Rzucidło, który był początkowo asystentem a następnie Dyrektorem, lub wicedyrektorem szpitala. Ciekawe czemu zniknął istniejący jeszcze wczoraj wpis Oli zatytułowany "wstyd" dotyczący niezaproszenia na tą uroczystość osób z pierwszego zespołu, czyżby zadziałała cenzura,czy interwencja Dyrektorki. Ja wtedy byłem pacjentem OJOMU i zawdzięczam im ŻYCIE.
Do Zenka
Dodane przez Jola, w dniu 01.07.2016 r., godz. 00.19
Przykro mi,ze pominelam dr, Zieniewicza,byl dobrym czlowiekiem i dobrym lekarzem. Natomiast nie wiedzialam,ze dr.Juliusz Rzucidlo nie zyje. Pracowal tez dr.Gurbala. Czas odlegly i latwo o przeoczenie. Poprzedni zespol lekarsko pielegniarski pracowac z oddaniem,dla nich nie liczyl sie czas i za ile?
Wspomnieć należy czasy gdy dyrektorem szpitala
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2016 r., godz. 10.21
była chirurg Barbara Wyszyńska. Przykro ,że obecnie pracuje w przychodni w Radzyminie.
Dodane przez Anka, w dniu 01.07.2016 r., godz. 11.00
Widoczny oddział dofinansowany przez wiele gmin i wdrożony do życia przez osobę duchowną reprezentuje poziom godny uwagi.
Dodane przez Pies, w dniu 01.07.2016 r., godz. 14.07
Nie ma co za bardzo wspominać pani Wyszyńskiej. Może ci, co potrzebowali pomocy na wyszkowskiej komendzie ją powspominają, ale czy będą to dla nich miłe wspomnienia?
Rodzinnego Kiti Katzu c.d.n.?
Dodane przez Magdalena, w dniu 01.07.2016 r., godz. 15.01
Czy mi to wisi? Z pewnością nie ! Głownie z powodu obawy o powrót tematu głownego tego czy innego powoda.Tyle w tej sprawie bo jakże inaczej z tego wyjść z tego tzw. gębą? Może jakiś adwokat na to coś poradzi ?
Dodane przez Antek, w dniu 01.07.2016 r., godz. 15.26
Pani dr.Wyszynska nie jest chirurgiem i nigdy nawet nie pracowala na oddz. chirurgi.
Do Antka
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2016 r., godz. 15.52
To jak go zawał ?
Czy more pytanie jest nie wygodne
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2016 r., godz. 15.57
Pani Domzala,Ile kosztowal catering dla prawie 150 osob. Z czyjego funduszu oplacono ten poczestunek, w sytuacji jaka ma szpital, czy podjecie gosci kawa,herbata,ciasteczkami nie byloby dobre. Czy wy Peeselowcy i Peowcy nauczycie sie zycia tylko na wlasny koszt,a nie napychanie zoladkow naszym kosztem. Czy remonty i naprawy to rzeczywiscie okazje do tak hucznego swietowania? A gdzie obowiazek gospodarnego wydawania pieniedzy podatnikow? Tylko narazie obecna dyrektor zaslynie z takich numerow. Ukrywanie faktycznych kosztow imprezki jest nie na miejscu i swiadczy,ze ma. sie cos do ukrycie. Temat ten bedziemy drazyc w nieskonczonosc.
modyfikacja na czasie ku chwale
Dodane przez Aurelia, w dniu 01.07.2016 r., godz. 17.06
Łatwiej jest kozłowi ofiarnemu przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego.
Jescze momento
Dodane przez Grodzka i reszta, w dniu 01.07.2016 r., godz. 17.22
a teraz wstyd! że to przez gardło przechodzi i to w szpitalu. Kto komu zlecił catering i czy to nie ręka rękę myje ?!
Dodane przez Anonim, w dniu 05.07.2016 r., godz. 14.43
Skoro cena cateringu z okazji remonty jest tajemnica,poprosimy kogos innego,zeby wyjawil.
Dodane przez Marysia, w dniu 05.07.2016 r., godz. 18.56
Czy to bajka czy nie bajka nie da sie ukryć i łatwo się domyśleć ,że ciąg dalszy podany jest na dużej tacy.
Lekką reką w/g mnie szacująć 100 na łebka trzeba liczyć
Dodane przez Aurelia, w dniu 06.07.2016 r., godz. 14.19
x 150 osób = 15000. Ile z tego przypada dla Marysi?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl