Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Tydzień ekologii i zdrowia

(Zam: 22.06.2016 r., godz. 12.30)

W Gimnazjum nr 2 od 16 do 20 maja odbywały się konkursy i imprezy w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie, w którym placówka uczestniczy od grudnia 2014 r.

Działania z nim związane będzie prowadzić przez trzy lata. Potem, po zaopiniowaniu przez organizatorów, otrzyma członkostwo w Klubie Szkól Promujących Zdrowie.

W poniedziałek rozstrzygnięto konkursy plastyczne: „Stop wypalaniu traw” (dla klas I i II) oraz „W kropli wody – zdrowie i życie” (dla klas III). Autorami najładniejszych prac są: I miejsce – Kinga Skóra i Kacper Jakacki (2b), II – Laura Lewandowska (2b) i Szymon Laskowski (2d), III – Magdalena Szczepaniak i Natalia Archacka (2b); a wśród klas III – Julia Madyda (3f), Sylwia Bobowska (3f) oraz Bartosz Mioduszewski (3c).
We wtorek wszystkie klasy drugie uczestniczyły w zajęciach „Cukrzyca – typy, profilaktyka. Jak z nią żyć?”. Ciekawą prezentację przygotowały Julia Liwska i Daria Szarmach z kl. 2d. Klasy pierwsze wzięły udział w przyśpieszonym kursie udzielania pierwszej pomocy. W środę uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z kosmetolog Karoliną Zalewską. Specjalistka od podologii omówiła wady spowodowane niewłaściwym doborem butów, doradzała, jakie obuwie powinno się nosić, wiele uwagi poświęciła higienie stóp. Klasy pierwsze spotkały się z trenerem żywienia, dietetykiem Agnieszką Czajkowską, która opowiedziała o prawidłowym odżywianiu, zdrowym stylu życia. Wiele uwagi poświęciła właściwym nawykom żywieniowym.
W czwartek odbyły się konkursy kulinarne. Oceniane były: sposób prezentacji, wyliczenia kaloryczne każdego produktu, wystrój stołu, pomysł na danie. Uczniowie klas pierwszych mieli z zadanie przygotować posiłek zgodny z hasłem „Żyjemy bez glutenu”. Najlepiej zaprezentowała się kl. 1b: Agnieszka Maciejewska, Alicja Skoczylas i Paulina Strzemieczna. „Zdrowy deser” – to zadanie dla klas drugich. I miejsce zajęły: Natalia Archacka i Oliwia Juszczyńska (2b) oraz Julia Gryszkiewicz, Klaudia Bojczuk i Magdalena Stunżo (2d). „Drugie śniadanie – zdrowe i energetyczne” przygotowały klasy trzecie, a I miejsce zajął zespół z kl.3c – Zuzanna Sarnacka, Julia Wąsiewicz i Aleksandra Zagrodzka.
W piątek rozstrzygnięto konkurs literacki „Dekalog przyzwoitego przyrodnika”. Najciekawsze prace napisali: Zuzanna Sarnacka z 3c i Bartosz Kamiński z 3b (I miejsce), Jakub Siedlecki z 3f (II miejsce) oraz Jakub Skolimowski z 3f (III miejsce).
Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie, oprac. P.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl