Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyKłopoty z obsadą kadrową

(Zam: 15.06.2016 r., godz. 11.31)

– Jeśli jest problem z obsadą, w sporadycznych sytuacjach zdarza się dyżur dwudobowy na oddziale ratunkowym i w pogotowiu – mówi o zatrudnionych w wyszkowskim szpitalu dyrektor Cecylia Domżała i jak dodaje, braki kadrowe to kłopot wielu tego typu placówek.Na umowach cywilno-prawnych w 2014 r. w wyszkowskim szpitalu było zatrudnionych 96 osób, a w 2015 r. – 112. W ramach umowy o pracę w 2014 było obsadzonych 414 etatów, w 2015 r. – 403.
– Podmioty lecznicze borykają się z brakiem obsady, a umowy cywilno-prawne pozwalają na wypracowanie większej ilości godzin i zabezpieczenie ciągłości świadczeń – tłumaczyła podczas sesji Rady Powiatu 25 maja dyrektor Cecylia Domżała. – Nie ma przymusu zawierania umów cywilno-prawnych. Lekarze zdecydowali się na nie, bo wiedzieli, że w takiej liczbie jak są, nie są w stanie zapewnić świadczeń lekarskich.
– Tu potrzebne są rozwiązania systemowe – zaznaczył Waldemar Sobczak. – Obawiam się, że lekarz na kontrakcie może pracować powyżej 24 godzin. Znane są takie przypadki. Czy istnieje kontrola czasu pracy, by personel nie padał ze zmęczenia pochodząc do pacjenta?
– Zatrudnienia pielęgniarek nie możemy kontrolować, bo nie mamy wykazu ich zatrudnienia w innych placówkach – podkreśliła Cecylia Domżała. – Daliśmy im pewną dowolność w zatrudnianiu się. Myślę, że dbają o to, by była zachowana odpowiednia przerwa w pracy.
Według dyrektor szpitala, kontrolowanie czasu pracy lekarzy jest możliwe, bo harmonogramy ich zatrudnienia są dostępne dla Narodowego Funduszu Zdrowia.
– Szpital przeszedł wiele kontroli NFZ i wojewody, i nie było zarzutów co do obsady i czasu pełnienia dyżurów – zapewniła.
J.P.

Komentarze

Kto tu kogo powienien leczyć?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 16.33
Kierowcy mają karty na , których odbijany jest czas pracy. Dyżury w placówkach medycznych powinien rejestrować program informatyczny.
Dodane przez Zosia, w dniu 15.06.2016 r., godz. 19.02
Pani Domzalowa,kontrole te byly za czasow nierzadow PO i Pani PSL,jak moglo by byc inaczej? A te Pani niezasluzone nagrody,to przeciez tez od PSLu za lojalnosc i balagan w szpitalu. Take jest prawda,dobrze,ze Pani przeciaga swoj a dyrektore,tym wiecej wyjdzie ,,kwiatkow" ,a przeciez trzeba za wszystko odpowiedziec. Nowy Rzad lubi uczciwosc w dzialaniu,a co sie odwlecze to nie uciecze.
Dodane przez 123, w dniu 16.06.2016 r., godz. 11.07
Problemy kadrowe i fatalna obsługa w Wyszkowskim Szpitalu, to wynik bardzo złego zarządzania i ciągłe spory personelu z dyrekcją. Ale czego możemy oczekiwać od pracowników Szpitala, którzy od wielu lat są w sporze z Dyrekcją i Starostwem. Rządy PSL-u, to grabienie tylko w "swoja stronę" i lekceważenie innych. Jak Domżałowa nie może sobie poradzić z zatrudnienie i dogadaniem się z podległym personelem to powinna być wymieniona, na kogoś kto sobie z tym poradzi.
Widać nie tylko szpital nie może sobie poradzić z problemem
Dodane przez Anka, w dniu 16.06.2016 r., godz. 14.52
PSL , niektórymi urzędnikami wliczając do nich również Starostwo jak też z poniektórymi miejscowymi lekarzami w tym po pokoleniowej linii PSL , kalkulowanej na zasadzie tak czy i inaczej doktorem zostanę. Zdanie zaczynające się od wyrazu rządy..... w powyższym komentarzu 123 można podsumować jednym słowem - CHAMSTWO i to na najwyższym poziomie. Teraz już jasne, wiadomo o co chodzi, by doradzić i wiedzieć jak się zachować, czego oczekują ludzie na poziomie od tych co pokoleniowo bili się, by dorwać się do koryta a teraz jak już nie popłaca to się pochowali. Myśleli ,że Pana Boga za nogi złapali ale w ten sposób w tym pokoleniu już nie pogadasz. Matka zdrowaśki odmawia na każdym kroku a córuś tak anty ,że aż wierzyć się nie chce głownie z tego powodu ,że tyż nie popłaca. U poniektórych to i lekarz nie jest w stanie nic poradzić. Jak widać podobne zdanie ma wielu , którzy doświadczyli tego chamstwa w różnych instytucjach, sytuacjach niekiedy życiowych. Wpuścić chama do biura to i atrament wypije. G.... chłopu nie zegarek. Te znane maksymy potwierdzają się współcześnie. I jeszcze cham powie że mu kazali. Dobrze?
Jak się ktoś nie nadaje do żłoba
Dodane przez Mućka, w dniu 16.06.2016 r., godz. 16.02
to niech inaczej na życie zarabia, w sposób taki w jaki sobie umie poradzić. Pogadaj jak Ci się uda a przekonasz się.
Dodane przez Jątek, w dniu 18.06.2016 r., godz. 07.04
CBA u zielonych marszałków. Przygotowywanie gruntu pod odrolnienie samorzadów?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 21.37
KOLEJNA NAGRODA DLA DOMŻAŁY BĘDZIE JEJ OSTATNIĄ I OSTATNIĄ KADENCJĄ BURMISTRZA.Nie dawajcie !!!!!!!!!!
Dodane przez ..., w dniu 20.06.2016 r., godz. 08.12
Pielęgniarki nie mają chyba takiej ciężkiej pracy, bo starcza im sił na obskakiwanie innych dyżurów w innych szpitalach. Osobiście znam taką Pani.
W Warszawie wyjątkiem są pielęgniarki
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 15.17
które pracują na 1 etat. Większość z nich jeszcze ma siłę dojeżdżać z okolicy do 100km. W niektórych placówkach medycznych lekarze po prostu nic nie robią, są. W ten sposób można pracować nawet na kilkunastu etatach.
Dodane przez Iska, w dniu 21.06.2016 r., godz. 19.34
To,ze dojezdzaja daleko do dodatkowej pracy swiadczy o ich odpowiedzialnosci za rodzine, bowiem z takich poborow trudno utrzymac dom i dzieciom zapewnic minimum. Gdyby dostawaly nagrody tak jak p. Domzalowa ( wlasnie za co?) nie musialyby pracowac ponad sily. Zenujace sa niektorych komentarze,jeszcze nie wiesz co ciebie czeka, moze chcialbys pracowac,a zdrowie nie da. Wiemy co bylo wczorej,co jest teraz,ale nie wiemy co bedzie wkrotce. W tym temacie trzeba miec wiecej pokory i empati.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl