Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 lipca 2020 r., imieniny Marii, Urbana

Znów było groźnie

Ikona
(Zam: 22.03.2011 r., godz. 12.58)

W minionym tygodniu znacznie podniósł się poziom wody w Bugu zalewając okoliczne miejscowości. Samorząd powiatowy rozważał użycie materiałów wybuchowych. Zator jednak szybko ustąpił, a Starostwo odwołało alarm przeciwpowodziowy.

We wtorek Urząd Miejski ostrzegł, że Bug w ciągu godziny przybiera średnio o centymetr. Apelował o zabezpieczenie dobytku. Kra spiętrzyła się, woda zaczęła się rozlewać w rejonie zabudowań. Starostwo poinformowało służby wojewody, że prawdopodobnie potrzebna będzie pomoc saperów, by za pomocą materiałów wybuchowych rozkruszyli zator. Przyjechali w miejsce zagrożenia, gotowi do podjęcia działań, woda jednak w środę w dzień zaczęła szybko opadać. Jak informuje Urząd Miejski, zator lodowy, który znajdował się na wysokości Rybienka Starego, zaczął się rozpuszczać i tym samym umożliwił wodzie normalny przepływ. W czwartek niewielki zator utrzymywał się jeszcze w okolicach Słopska (gmina Zabrodzie).
Sytuacja ustabilizowała się w piątek. Tego samego dnia, o godz. 13.00 starosta odwołał alarm przeciwpowodziowy dla gmin Brańszczyk, Wyszków, Zabrodzie i Somianka, który nieprzerwanie obowiązywał przez dwa miesiące. W tym okresie ucierpiało wiele miejscowości, zalane były domostwa i drogi m.in. w Rybienku Leśnym, Ślubowie, Młynarzach, Drogoszewie, Deskurowie, Kamieńczyku. Zagrożony był też wał w Popowie. Teraz gminy szacują straty spowodowane wielką wodą.
Powodzi towarzyszył wysoki stan wód gruntowych, m.in. wypompowywano ją w Barcicach (gmina Somianka). Nadal jednak w wielu budynkach są zalane piwnice.
J.P.

Komentarze

Błędny wniosek
Dodane przez obserwator, w dniu 23.03.2011 r., godz. 21.26
Poziom wody na Bugu się nie podniósł. To poziom dna przez zamulenie znacznie wzrósł. Pamiętam dawniej to barki i mniejsze statki mogły po Bugu pływać a dziś to plaża i oszczędności (pogłębianie i konserwacja) są ważniejsze niż życie i dobytek jednostek.
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 24.03.2011 r., godz. 07.42
A po co mają tu jakieś barki pływać? Komu to potrzebne? Ani to opłacalne jako transport,ani bezpieczne,ani czyste.Smród by był od tego jeszcze większy.
jaki smród?
Dodane przez jeszczestarszywyszkowianin, w dniu 25.03.2011 r., godz. 18.46
transport rzeczny padł to fakt ale smrodu od tego nie było.więcej produkują codziennie setki tirów stojących w korkach wyszkowskich.kiedyś pływały barki i było czysto wszyscy się kąpali w Bugu i nikt się nie bał że na coś zachoruje.
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 25.03.2011 r., godz. 21.45
Smrodu to nie było jak tratwy i parowce pływały,ale tak stary to ty chyba nie jesteś żeby to pamiętać.
.
Dodane przez jeszczestarszywyszkowianin, w dniu 28.03.2011 r., godz. 18.09
parowce nie śmierdzą i nie dymią...hmmm jak stoją w porcie pewnie tak.20 lat temu woda w Bugu była czysta najwidoczniej nie jestes tak stary skoro tego nie pamiętasz

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl