Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2021 r., imieniny Mateusza, Miry

UKS otarł się o finał Mazowsza młodzików

(Zam: 15.03.2011 r., godz. 12.15)

W dniach 5-6 marca w Wołominie rozegrany został półfinałowy turniej I ligi młodzików, w którym udział wziął UKS Polonez. Wyszkowska drużyna zajęła ostatecznie trzecie miejsce (dwa premiował awans do finału) w zawodach, przegrywając decydujący mecz z MOS Wola Warszawa 1:2.

W turnieju półfinałowym wzięło udział sześć zespołów. Rywalizacja była toczona systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Pierwszym przeciwnikiem wyszkowian był zespół Olimp Ostrołęka. Pierwszy set, niezbyt dobry w wykonaniu siatkarzy UKS-u padł łupem rywali z Ostrołęki. W drugiej odsłonie wyszkowianie zdołali się podnieść i wygrać do 14, a w tie breaku po zaciętej końcówce do 13.

Kolejnym rywalem UKS-u był zespół Iskra Volley Zielona. Spotkanie miało podobny przebieg do poprzedniego. Ostatecznie po dobrym w wykonaniu wyszkowian tie breaku (15:10), zespół trenera Zbigniewa Malinowskiego wygrał 2:1.

W ostatnim meczu pierwszego dnia rozgrywek naprzeciw siatkarzy z Wyszkowa stanęli zawodnicy UKS-u Plas Warszawa. Bardzo dobre zawody w wykonaniu siatkarzy Poloneza zakończyły się ich pewnym zwycięstwem 2:0 (25:17, 25:15).

Po pierwszym dniu rozgrywek o dwa premiowane awansem miejsca do finału rywalizowały właściwie już tylko trzy drużyny, UKS Polonez, MOS Wola Warszawa oraz Junior Stolarka Wołomin. Z oboma najgroźniejszymi rywalami UKS miał się zmierzyć drugiego dnia turnieju. Pierwszy był mecz ze Stolarką. Premierowa partia miała niezwykle wyrównany przebieg. Wyszkowianie przez dłuższy czas prowadzili, ostatecznie jednak ulegli po zaciętej końcówce 24:26. W drugiej odsłonie inicjatywę zdecydowanie przejęli siatkarze z Wołomina, wygrywając pewnie do 19, a tym samym cały mecz 2:0.

Bezpośrednio o awans UKS musiał więc walczyć z MOS-em. Grając pod presją wyszkowianie świetnie radzili sobie w pierwszym secie, który zakończył się zwycięstwem 25:22. W drugiej odsłonie podopiecznym trenera Malinowskiego przytrafił się jednak dłuższy przestój, który kosztował ich przegraną do 17. W decydującym o awansie tie breaku oba zespoły toczyły bardzo wyrównane zawody. Emocjonującą końcówkę wygrali ostatecznie siatkarze ze stolicy, wynikiem 15:13, uzyskując tym samym awans do turnieju finałowego I ligi młodzików.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Junior Stolarka Wołomin
2. MOS Wola Warszawa
3. UKS Polonez Wyszków
4. Olimp Ostrołęka
5. UKS Plas Warszawa
6. Iskra Volley Zielona

UKS Polonez: Dawid Kulesza, Kacper Krawcewicz, Kacper Augustynik, Hubert Heronimek, Tadeusz Marchel, Maciej Stańczak, Hubert Kujawski, Grzegorz Suzdorf, Mateusz Depta, Jakub Karłowicz, Mateusz Jabłoński, Bartosz Szczęsny, Norbert Fijałkowski.
Trener: Zbigniew Malinowski.

opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl